0

Battle Chasers Nightwar: Návod – Část 4: The Iron Outpost (Dungeon)

Základní informace o dungeonu

Tento dungeon je prvním a zákonitě také nejjednodušším. Skládá se z 10-11 místností (nezávislé na obtížnosti), z nichž většina je náhodně generována a obsahuje i náhodné eventy, což jsou vlastně speciální úkoly či události. Pouze tři jsou vždy stejné: vstupní místnost dungeonu, místnost s mostem, kde se utkáte s minibossem Bandit Warden a pak finální místnost s bossem. Vaším úkolem je dostat se skrz dungeon do místnosti s bossem a porazit ho. Každá verze tohoto dungeon obsahuje rovněž 1-3 rybářských míst, 3-4 teleporty a také Maker´s Workbench, který slouží k tvorbě svých vlastních zbraní a vybavení.

Pasti v dungeonu

Kamenné tváře: Najdete je na zdech a pilířích. Budou se snažit vás zasáhnout ohnivou koulí, které se vyhněte úhybem do strany či volného výklenku v případě dlouhých a úzkých chodeb.
Pilíře s čepelemi: Jedná se o pohybující se pilíře, které se vás snaží zasáhnout rotujícími čepelemi. Pokud se jim to podaří, tak vám způsobí krvácení, které si ponesete sebou do dalšího souboje.
Bodce: Jedná se o bodce, jež pokrývají podlahu a střídavě se ukrývají a vylézají na povrch. Abyste se jim vyhnuli, tak si naplánujte svůj pohyb nebo použijte Garrisonovu schopnost Quickstep.

Nepřátelé v dungeonu

Armored Eviscerator Bandit Brawler Bandit Bodyguard (event)
Bandit Gambler (event) Bandit Gunslinger Bandit Rogue
Bandit Warden Blade Fiend (boss) Green Slime
Motivator Ruins Bat Ruins Spider
Shade of Bevelros (event) Treasure Elemental (event) Wild Gunner

Události (eventy)

Tyto události jsou zcela náhodné a může se stát, že na nějakou budete narážet pořád dokola a jiná se vám zase bude naopak vyhýbat, proto nevěšte hlavu a prostě zopakujte dungeon. V případě, že se podíváte u teleportu na mapu, tak všechny místnosti s událostmi jsou označené vykřičníkem.

Tajná místnost 01 (vodopád): V případě, že narazíte na vodopád, tak se jím pokuste projít. Za ním se obvykle nachází jeskyně s ukrytou truhlou.
Tajná místnost 02 (pochodeň): Někdy se stane, že můžete pohnout zapálenou pochodní na zdi a odkryjete tak druhou tajnou místnost s truhlou.
Tajná místnost 03 (knihovna): V případě, že se dostanete do knihovny, tak prozkoumejte jednotlivé knihy a jedno z nich odkryje přilehlou místnost s truhlou.
Bazének se zeleným slizem: Pokud narazíte na bazének, kde uvidíte pohybující se sliz, tak vyvolejte interaktivní nabídku a počkejte, až sliz zmizí a uvidíte jen tekutinu. V tu chvíli potvrďte volbu a váš hrdina vytáhne z bazénku ukrytý objekt.
Magická cela: V případě, že se dostanete do místnosti s několika zamčenými dveřmi a 4 koši s ohněm. Podle nápovědy v knize zasáhněte koše s ohněm v pořadí 2, 1, 4 a 3, čímž otevřete místnost s truhlou.

Bevelrosův sarkofág: Pokud se dostanete do místnosti se sarkofágem, ze kterého vychází zvuky, tak ho prozkoumejte a budete mít dvě možnosti. Pustit ducha nebo ne a v tom případě s ním bojovat, což je potřeba pro záznam v bestiáři Shade of Bevelros. Proto je nejlepší s ním nejprve bojovat a při opětovném hraní ho pustit, což je potřeba pro aktivaci eventu v jednom z dalších dungeonů zvaném Deadwatch.
Pokladový elementál: Při otvírání beden se může stát, že jedna z nich bude Treasure Elemental, což je velmi silný nepřítel. Jakmile ho porazíte, tak získat slušnou výbavu a také záznam do bestiáře.
Gambler: Čas od času narazíte na banditu, se kterým můžete vsadit peníze a zahrát si hru panna nebo orel. V případě, že nebudete spokojeni s četností výher, tak ho můžete zlikvidovat.
Svatyně: V dungeonu se náhodně objevují svatyně, ze kterých se můžete napít a získat různé bonusy. Mezi ně patří: Experience (získáte zkušenosti navíc), Health (v boji se vám bude regenerovat zdraví), Keen Edge (zvýší šanci na kritický zásah o 20%), Energy (v boji se vám bude doplňovat overcharge) a Strength (zvýší vaši bojovou statečnost a sílu).
Studna: Pokud narazíte na studnu a máte u sebe otočnou páku (Crank), tak ji použijte a vytáhněte vědro. V něm najdete buď předmět nebo monstrum Slime.
Záhadná kostka: Najdete záhadnou zářící kostku a nabídnete jí libovolný předmět. Následně se kostka přemístí a vy ji budete muset najít a získat tak vylepšenou verzi předmětu, který jste jí nabídli.
Alchymistický experiment: Narazíte na kvetoucí exotickou rostlinu, kterou můžete prozkoumat a objeví se nabídka sebrat část rostliny (Plant Parts). Nedaleko pak najdete také hromádku kostí, ze které nějaké seberte (Bone Parts) a zamiřte k alchymistickému oltáři, kde si přečtěte knihu, která vám osvětlí, co nesmíte použít. Zvolte možnost Create Potion a zvolte kosti či část rostliny, která nebyla zmíněna v knize. Pokud vše uděláte správně, tak podle receptu vytvoříte lektvar (3x Sparkling Green Liquid).

Návod

Jak již bylo zmíněno dříve, tak zde nenarazíte na žádný speciální úkol, který je potřeba splnit pro průchod dungeonem. Postupně se tedy probojujte místnostmi až k minibossovi Bandit Warden, se kterým se utkáte na mostě a pokračujte do místnosti s bossem, kde nejprve narazíte na rudě zářící krystal. Po jeho prozkoumání se vám obnoví životy i mana a budete moci pokračovat k bossovi jménem Blade Fiend.

Boss: Blade Fiend

Perforate: Způsobí vyšší poškození a navíc také krvácení po dobu 3 kol.
Blade Tornado: Burst útok, který způsobí masivní poškození všem hrdinům.
Blade Launch: Způsobí masivní poškození pomocí série 11 útoků. Míří na jednoho hrdinu.
Curse of the Blade: Debuff všech hrdinů pomocí kletby, která trvá 3 kola. Ta způsobí, že každý útok Blade Fienda způsobí extra poškození navíc.

Jedná se o nemrtvého bosse, který má 703 HP bodů a je to poměrně silný nepřítel na začátku hry. S Callibretem se proto zaměřte na léčení, zatímco Garrisona využívejte k přímému útoku pomocí schopností i klasických útoků. Gully můžete využívat střídavě pro útok i vykouzlení štítů, které poslouží pro odvrácení burst útoku Blade Tornado, což je nejsilnější útok, který způsobí masivní zranění všem členům vaší skupiny. Po souboji se jen vraťte zpět ke krystalu a opusťte dungeon.

xDante1986

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ověření, že nejste robot: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..