Dark Souls 3: Návod – Část 3: Undead Settlement

PC PS4 Xbox One
 • Hned po přistání aktivujte bonfire Foot of the High Wall.
 • Seběhněte po hradbách dolů, dejte se doleva a na konci objevíte spoustu mrtvých poutníků. Napravo je ovšem i jeden živý, který se jmenuje Yoel of Londor. Promluvte si s ním, přijměte ho do svých služeb (Accept his service) a on se následně přesune do Firelink Shrine.
 • Pokračujte na opačnou stranu této části, otevřete pomocí páky bránu a v domě před vámi aktivujte bonfire Undead Settlement.
 • V dalším domě seběhněte o patro níž, vyběhněte na balkón a tam uvidíte viset mrtvolu. Sekněte do ní, aby spadla dolů a seskočte za ní. Když mrtvolu prohledáte najdete předmět Loretta´s Bone, kterou musíte při návštěvě Firelink Shrine předat Greiratovi.
 • U hořícího stromu zabijte dělníky a hlavně silného evangelistu, který střeží Estus Shard.
 • Od stromu se dejte doprava na most, přeběhněte přes něj a za ním zničte napravo bedny. Kolem domu proběhněte po útesu dozadu a tam vylezte po žebříku nahoru na střechu domu.
 • Z něj jděte doprava a seskočte do níže položené části, kde se prochází monstrum s velkou pilou. Pokud k němu přiběhnete zezadu, tak se objeví možnost Examine. Využijte ji a budete přemístěni do lokace Pit of Hollows. Zde si promluvte s Hodrickem, zvolte možnost Indeed a dostanete se ke Covenantu Mound-makers. (Vše musíte provézt předtím, než porazíte nepovinného bosse v této části Curse-rotted Greatwood).
 • Vraťte se na prostranství s hořícím stromem, nalevo se kolem něj protáhněte dál a proběhněte pod klenbou k domu, do něhož vstupte. Uvnitř zničte bedny napravo, seskočte dírou v podlaze do místnosti a seberte talisman, díky kterému objevíte další covenant – Warrior of Sunlight.
 • Opusťte místnost, pokračujte chodbou před vámi ven z domu a zde se probijte k můstku mezi domy, ze kterého sesílá evangelista kouzla. Jakmile pod mostem proběhnete, tak vyběhněte na střechu po vaší pravici a z ní opatrně seskočte do níže položené části s bonfirem Dilapidated Bridge.
 • Pokud si zde v tuto chvíli aktivujete Ember tak vás napadne fantom Holy Knight Hodrick, kterého porazte a získejte předmět Vertebra Shackle, díky kterému si můžete zvyšovat svou přízeň v covenantu Mould-makers.
 • Utíkejte dál k bílé bříze a povšimněte si obřích oštěpů, které jsou všude okolo. Záhy poté je po vás začne házet obr z věže, takže se jim úskoky vyhýbejte a pokračujte na skalní ostrůvek napravo od břízy. Zde prohledejte mrtvolu a najdete Undead Bone Shard, který lze spálit u bonfiru ve Firelink Shrine. Jakmile to uděláte, tak uvidíte, že u Estus Flask se objeví +1, což značí počet použitých úlomků. Na jejich počtu je závislé množství životů, které si obnovíte při použití Estus Flask.
 • Vraťte se k bříze, od domu před vámi se dejte doleva na hřbitov a vzadu mezi stromy prohledejte mrtvolu, u které najdete Mortician´s Ashes.
 • Zamiřte do zmíněného domu, vyběhněte po schodech nahoru, odkud jen proběhněte tunelem k místu, kde vás nalevo čeká souboj s bossem Curse-rotted Greatwood, který je ovšem nepovinný. Za jeho zabití získáte Transposing Kiln, který můžete ve Firelink Shrine předat Ludlethovi, který sedí na jednom z pěti trůnů.
 • Pokud bosse porazíte, tak aktivujte bonfire, přemístěte se s jeho pomocí k Dilapidated House a odtud pokračujte zpět k místnosti s bossem, ale tentokrát na posledním rozcestí otevřete vrata napravo.
 • Seběhněte po schodech dolů, následně vyběhněte po těch vpravo a dostanete se až na nádvoří, ze kterého je to jen kousek na malý můstek. Na něm se otočte doleva a podívejte se dolů. Pod vámi najdete útes, kam seskočte a zamiřte do domu, kde aktivujte bonfire Cliff Underside.
 • Druhý východem vyběhněte ven na střechu, otočte se doprava a po schodech pokračujte do budovy. Probojujte se přes můstek, který obě budovy spojuje a po ochozu té druhé doběhněte až ke kleci, v níž je uvězněn pyromancer Cornyx of the Great Swamp. Promluvte si s ním, přijměte jeho nabídku učit se pyromancii a on se přemístí do Firelink Shrine.
 • Vraťte se zpět k bonfiru Cliff Underside, zamiřte k útesu, na který jste dřív seskočili z mostu a seskočte o úroveň níže.
 • Před vámi bude můstek a napravo vstup do kanalizace. Vydejte se tam, probijte se přes krysy a na opačné straně vylezte po žebříku k mřížím. Otevřete je a dostanete se zpět k Dilapidated Bridge, čímž jste si zpřístupnili zkratku. Pomocí bonfiru se přemístěte do svatyně, Mortician´s Ashes předejte Shrine Handmaid a následně se jí v nabídce objeví klíč Grave Key, který si za 1 500 duší zakupte.
 • Vraťte se zpět k Dilapidated Bridge, zamiřte do stok a po pravé straně narazíte na zamčené mříže, které si můžete právě zakoupeným klíčem odemknout. Následně proběhněte stokami a dostanete se do kaňonu.
 • Zde zamiřte rovně za nosem, vstupte do dalších stok po vaší levici a dlouho se zde nezdržujte, protože je zamoří obrovské množství krys, které by vás nejspíš zabili. Místo toho vylezte po žebříku nahoru.
 • Zamiřte do cely a v ní najdete Irinu of Carim. Promluvte si s ní, dotkněte se jí a poté si s ní podruhé promluvte a přijměte do svých služeb, díky čemuž se přemístí do Firelink Shrine, kde vás bude učit zázrakům (Miracles).
 • Otevřete si východ z cely, který je přístupný jen z této strany, napravo si promluvte s postavou Eygon of Carim a otevřete dveře do katedrály.
 • Utíkejte k výtahu a s ním přijede Siegward of Catarina. Kompletně ho vyzpovídejte a rychle přeběhněte přes tlakový spínač výtahu, aby se rozjel, ale vy jste zůstali ve stejném patře jako Siegward. Jakmile výtah sjede dolů, tak z horní části přijede druhá plošina.
 • Stoupněte na ni a nechte se vyvézt nahoru. Na střeše si promluvte s obrem, který hází obří oštěpy a dostanete od něj předmět Young White Branch (speciální verzi), který zajistí, že vám jeho oštěpy v lokacích Undead Settlement a později i v Cathedral of the Deep neublíží.
 • Vraťte se k výtahu, sešlápněte tlačítko a jakmile pojedete dolů tak v mezipatře seskočte na plošinu a oknem vyjděte ven, kde si promluvte se Siegwardem. Společně porazte velkého ohnivého démona a pak si s ním promluvte a dostanete Siegbrau a postupně také gesta Toast a Sleep.
 • Nyní se musíte dostat zpět k výtahu, sjet dolů do spodního patra a tam vás čeká mini-boss Outrider Knight. Zabijte ho, získejte meč Irithyll Straight Sword a vstupte do Road of Sacrifices.

2 thoughts on “Dark Souls 3: Návod – Část 3: Undead Settlement

 1. Ahoj prosím prosím zasekl jsem se u ukolu o předání transposing kiln!!!! kde ho najdu? 😀
  a taky potřebuji najít ostatky Morticains Ashes abych dostal klič do stok??? Nebo potřebuji něco jiného?

  1. Ahoj, Transposing Kiln musíš ve firelink shrine předat tomu jedinému přeživšímu Lords of Cinder, který tam sedí na trůnu… pak budeš moct přetvářet duše…stoky je nepotřebné otevřít dá se tam i jinak… ale jinak pokud si dobře vzpomínám, tak ten se nachází okolo té bílé břízy v undead settlement jak hází obr ty oštěpy. tuším, že před barákem se dáš doleva a tam bude hřbitov a u jedné mrtvoly tento popel :).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ověření, že nejste robot: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.