Dishonored 2: Návod – Mise 4: The Clockwork Mansion

PC PS4 Xbox One

Dreadful Wale

Ihned po probuzení na lodi si udělejte zápis do svého deníku a v případě, že jste zachránili doktorku Hypatiovou, tak zde najdete i vak se 100 zlaťáky. Pak opusťte místnost a vydejte se do místnosti napravo, kde narazíte na doktorku. Po krátkém rozhovoru si to namiřte do ubikace Meagan Foster, proběhněte jí rovně do dílny a na stole najdete uzávěr (Crank-wheel). Seberte ho, utíkejte nazpět a po schodech napravo seběhněte dolů do strojovny, kde v levé části objevíte unikající páru. Na trubku vlevo nahoře použijte uzávěr a pak se jen vydejte nahoru na palubu, kde si promluvte s Meagan a vydejte se zachránit Sokolova.

Čtvrť Lower Aventa

Po vysazení v podzemí opusťte loď a než vyjdete ven tak v malém táboře nalevo můžete na stole nedaleko mrtvoly najít Raw Whalebone. Pak vyběhněte ven z kanálů, jedinou možnou cestou zamiřte ke schodům a nad nimi si otevřete železnou branku. Ulice jsou zaplaveny strážnými, takže si dejte pozor a buď se jim vyhněte, nebo je jednoduše pozabíjejte. Vaším cílem je vydat se do Black Market Shopu, takže od branky utíkejte rovně ke strážní budce, kolem ní oběhněte a v pravém rohu před vámi uvidíte velký průchod. Vydejte se jím kupředu a hned, jak uvidíte reflektor, tak nalevo za popelnicí seběhněte po schodech do obchodu. Promluvte si s prodavačkou, ale ta vás odmítne s tím, že přichází Paolo. Rychle se schovejte pod stůl, počkejte, až odejdou a pak si zakupte Rewire Tool a vše, co vám přijde vhod. Opusťte obchod, vyběhněte po schodech nahoru a vzadu za vámi najdete žebráka, kterému můžete dát minci, a on vám poví tajemství o lidech, kteří zde nosí velrybí olej.

Poté použijte svou schopnost Blink, přemístěte se nahoru na balkón nad obchodem a z něj pak na další, čímž se dostanete do budovy. Probijte se přes mušky Bloodfly až ke schodišti, seběhněte po něm až dolů a ocitnete se za zamčenou bránou nedaleko žebráka, který vám pogratuluje k úspěchu. Po schodech seběhněte dolů do podzemí, ze stolku napravo seberte klíč od branky nahoře a vyslechněte si dvojici zlodějek, které chtějí zničit oslabenou zeď pomocí výbuchu. Zabijte je, zamiřte ven z podzemí a odemkněte si branku. Pak si to namiřte k Wall of Light v hlavní části, kde jste se poprvé setkali se strážnými a na panel použijte Rewire Tool, čímž stěnu světla deaktivujete a budete moci vstoupit. Pak vyběhněte nahoru po schodech, počkejte, až přijedou dva strážní a oba zabijte, nebo se před nimi ukryjte. Nakonec nastupte do elektrického kočáru a odcestujte do další části.

Čtvrť Upper Aventa

 Vaši cestu vám zastoupí zavřená brána a tak budete muset opustit kočár a na nádvoří se zbavit třech strážných. Pokud chcete, tak je ignorujte a dejte se doprava k panelu, jenž otvírá zmíněnou bránu, k čemuž ovšem potřebujete přístupový kód. Vstupte do domu před vámi, postupně vyčistěte jedno podlaží po druhém a v tom třetím zamiřte do místnosti před vámi, která nese název Private. Tou proběhněte dozadu do kanceláře a přečtěte si dokument na stole. Se získaným kódem se vraťte před dům, zadejte ho na panelu, a jakmile se otevře brána, tak nastupte do kočáru. Přemístěte se ke Clockwork Mansion, vyběhněte po schodech nahoru a hlavními dveřmi vstupte do panství.

Setkání s Jindoshem

Utíkejte do místnosti napravo a zjistíte, že jste ve slepé uličce. Přehoďte proto páku nedaleko dveří a uvidíte, jak se celá místnost přeskládá a ukáže vám jedinečnou schopnost tohoto panství. Vyhněte se zprava prvnímu Clockwork Soldierovi, vyběhněte nahoru po schodech a zamiřte dozadu ke dveřím, kde se setkáte s majitelem. Po krátké rozmluvě s ním se rychle otočte a než se místnost přeskládá, tak utíkejte kolem pravé zdi až úplně dozadu. Díky tomu zjistíte, jak vše v sídle funguje a že při přestavbách můžete využít různých skulin a zákoutí k vašemu dalšímu postupu. Pokud se vám podařilo proběhnout na druhou stranu, tak zamiřte do zašedlé části vpravo vzadu a seskočte o patro níž. Utíkejte chodbou kupředu, dejte se doleva a proběhněte za zdmi ke kulečníku. Nedaleko je páka, za kterou zatáhněte a skočte na kulečník, čímž se přesunete do místnosti. V ní si to namiřte do větší napravo, kde si všimněte elektrického zařízení a jakmile bude vhodná příležitost, tak utíkejte k výtahu nalevo. S ním sjeďte dolů do Assessment Chamber a připravte se na záchranu Sokolova.

Záchrana Sokolova

Vydejte se doleva, seběhněte po schodech dolů a zatáhněte za páku, která otevře vstup do transformační cely. Počkejte, až se Clockwork Soldier přemístí doleva, pak sešlápněte tlakový spínač na podlaze a po změně vězení se přemístěte do pravého rohu naproti vám, kde uvidíte malou skulinu. Sešlápněte nedaleký spínač a tím vraťte vězení do původní podoby. Vyhněte se robotovi, na dálku zničte kuší prkna u cely Sokolova a dejte si pozor na robota, který to přijde omrknout. Až se projde okolo a budete mít čistý výhled, tak sešlápněte tlakový spínač, naposledy transformujte místnost a dostanete se do cely, kde si promluvte se Sokolovem. Poté ho vezměte, stejnou cestou se dostaňte z vězení ven a vraťte se k výtahu, s nímž vyjeďte do druhého podlaží – Private.

Likvidace Kirina Jindoshe

Nahoře se dejte doleva, protáhněte se až ven na balkón a zatáhněte za páku, čímž se balkón uzavře. Utíkejte doprava na konci se podívejte přes zábradlí po vaší levici a seskočte na ventilační box. Z něj se spusťte dolů na trubky pod vámi a pokračujte na pevnou zem. Doběhněte k malým dvířkům ve zdi, kterými vstupte do místnosti a přivolejte si výtah. Vyjeďte nejprve do 2. podlaží, před výtah odložte Sokolova a pokračujte do nejvyššího podlaží, kde se nachází kancelář (Office). Tam se zbavte pomocí granátů dvou Clockwork Soldierů a poté i samotného Jindoshe. Pokud budete taktizovat, tak zde po prvním výbuchu nalákáte i Jindoshe a druhým granátem je sprovodíte ze světa všechny najednou. Vraťte se k výtahu, sjeďte o podlaží níž a seberte Sokolova. S ním se vydejte k propojovací chodbě, jež vede zpět do hlavní části, aktivujte ji a na druhé straně vytáhněte závlačku ze dveří.  Stejnou cestou utíkejte k hlavnímu vchodu panství, opusťte ho a pomocí kočáru se vraťte do čtvrti Lower Aventa, kde bude několik nepřátel. Zbytečně se s nimi nezdržujte a prokličkujte mezi nimi až do podzemí k Meagan, kde ukončete misi.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ověření, že nejste robot: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.