Mortal Kombat X: Achievement / Trophy Guide

Přehled

 • Celková obtížnost trofejí/achievementů: 6/10
 • Offline: 39
 • Online: 21 (22 u PS4 díky platině)
 • Odhadovaný čas na 100% dokončení: 80 hodin a více
 • Minimální počet dohrání: 1x Story mód, 50x a více Tower Battle, 200 a více online zápasů a versus zápasů.
 • Minutelné achievementy/trofeje: N/A
 • Glitchnuté achievementy/trofeje: N/A
 • Ovlivňuje obtížnost achievementy/trofeje?: Ne
 • Získáte při dohrání na vyšší obtížnosti i ty ajchy/trofeje na nižší obtížnost?: Ne
 • Znemožní cheaty zisk ajchů/trofejí: Nejsou cheaty
 • Extra vybavení: Ne, ale druhý ovladač přijde vhod.

Představení hry

Mortal Kombat X je poslední díl série, této skvělé bojovky, která je s námi už od roku 1992 a dodnes si vytvořila početnou základnu fanoušků. Hra je známa hlavně pro svou nadměrnou brutalitu, kdy po porážce nepřítele můžete použít speciální zakončovací údery, známé jako fatality, brutality aj. a těmi ho dorazit způsoby jako je vytrhnutí páteře, rozsekání postavy nebo utržení hlavy. Faktem je, že MKX šel ještě dál a díky realističnosti jsou někdy za hranicemi nechutnosti.

Hra v základu  nabízí celkem 24 bojovníků, mezi kterými je 8 úplně nových postav a dále 5 postav, které vyšly formou DLC. Mezi těmito DLC postavami je Goro, kterého dostali hráči u sběratelských a speciálních edic zdarma a dále také Jason Vorhees, který navázal na Freddyho z MK9, Tany, Tremor a očekávaný Predator. Kromě postav hra nabízí i systém variací, kdy si u daného bojovníka můžete vybrat 1 ze 3 variací a získat útoky, které jsou dostupné pouze pouze pro ni, což umožňuje další taktizování během boje.

Achievementy / Trofeje

Platinum Trophy Platinum Trophy
Získejte všechny ostatní trofeje ve hře.
N/A Platinová trofej
Popis: Jak u každé hry musíte, která má tuto trofej, musíte získat všechny ostatní trofeje, na něž se podíváme níže.
Tower Kompetitor Tower Kompetitor
Dokončete 1 věž (Tower).
10 Gamerscore Bronzová trofej
Popis: Viz. achievement / trofej Tower Warrior.
Tower Warrior Tower Warrior
Dokončete věž (Tower) s každou postavou.
25 Gamerscore Bronzová trofej
Popis: Věž neboli Tower je herní režim v Mortal Kombat X, kde bojujete v jednotlivých patrech věže proti bojovníkům.

Ve hře můžete nalézt tyto věže:

Offline režim

 • Traditional Towers: 5 druhů
 • Tower Challenges

Online režim

 • Living Towers: Hourly, Daily a Premium.
 • Tower Battles.
 • Invasion Towers
 • War Towers

Abyste achievement / trofej  získali, tak musíte dokončit alespoň 1 libovolnou věž s každou postavou (pouze ty v základní hře, DLC postavy se nepočítají). Je asi poměrně zbytečné nějak urychlovat tuto trofej, protože ve věžích můžete odemykat i další achievementy, trofeje. Dobrou volbou je Hourly Tower, která jak název napovídá, se mění každou hodinu a obsahuje pouze 5 pater. Navíc během ní můžete odemknout bojové modifikátory.

Až budete věže dokončovat, tak si na papír nebo někde v PC zapisujte, za které postavy jste věže dokončili. V opačném případě se může stát, že pojedete za určité postavy několikrát, než se dopídíte, která z nich vám chybí.

Tower Master Tower Master
Dokončete 10 věží Living Tower.
25 Gamerscore Bronzová trofej
Popis: Viz. achievement / trofej Tower God.
Tower God Tower God
Dokončete 50 věží Living Tower.
25 Gamerscore Stříbrná trofej
Popis: Zamiřte do režimu One Player, Towers a vyberte volbu Living Towers, kde máte na výběr ze 3 druhů věží: Hourly, Daily a Premium.

Hourly: Obsahuje 5 pater a mění se každou hodinu.
Daily: Obsahuje 8 pater a mění se každý den.
Premium: Obsahuje 14 pater a mění se každý týden.

Pro získání tohoto achievementu doporučuji hrát Hourly věže, protože v nich můžete odemknout bojové modifikátory, které potřebujete pro trofej, achievement The Kollector. Jednu věž dohrajete zhruba za 15 minut, takže vám dohrání všech zabere asi 13-15 hodin v závislosti na vašem počínání.

Challenge Accepted Challenge Accepted
 Vyhrajte 1 výzvu Tower Challenge.
10 Gamerscore Bronzová trofej
Popis: Abyste mohli tento achievement / trofej splnit, tak vám musí někdo z přátel poslat výzvu věže (Tower Challenge), čímž automaticky splní BUDDY!!! ajch / trofej. Proto je dobré se domluvit, aby vám někdo poslal výzvu s málo body a vy ji poté zahrajete a překonáte kamarádovo skóre. To můžete udělat tím, že v soubojích neumřete, budete používat fatality a brutality atp. Jakmile věž dokončíte a objeví se statistiky, tak pokud překonáte skóre kamaráda, který vám výzvu poslal, achievement / trofej se odemkne.
Buddy!!! BUDDY!!!
Pošlete výzvu Tower Challenge vašemu kamarádovi.
10 Gamerscore Bronzová trofej
Popis: Tento achievement / trofej je přímo spojený s Challenge Accepted. Tentokrát jste v roli toho, kdo bude posílat výzvu, takže jděte do menu pro jednoho hráče a tam zvolte Towers > Tower Challenges > New Tower Challenge. Pak jen stačí náhodně generovanou věž dokončit a poslat ji kamarádovi, se kterým jste domluveni nebo komukoliv z vašeho Friend Listu (dotyčný v tomto případě ani nemusí hru vlastnit).
Pledge Yourself Pledge Yourself
Dosáhněte levelu 5 v libovolné frakci.
5 Gamerscore Bronzová trofej
Popis: Viz. achievement / trofej No Loyalty. Tuto trofej pravděpodobně získáte krátce po začátku hraní, protože vám stačí nasbírat jen 2500 FXP (Faction Experience).
Faction Champion Faction Champion
Dosáhněte levelu 50 v libovolné frakci.
25 Gamerscore Stříbrná trofej
Popis: Viz. achievement / trofej No Loyalty. Musíte dosáhnout maximální 50. úrovně.
No Loyalty No Loyalty
Dosáhněte levelu 50 ve všech frakcích.
75 Gamerscore Zlatá trofej
Popis: Ve hře se nachází celkem 5 frakcí (Lin Kuei, Black Dragon, Brotherhood of Shadow, Special Forces a White Lotus), ze kterých si jednu vyberte.

Vaším cílem je dosáhnout 50. levelu, kterého dosáhnete po zisku 128 598 FXP a to za každou z těchto frakcí. Toho můžete dosáhnout několika způsoby a to normálním regulerním hraním nebo si k tomu můžete pomoct, ale i tak počítejte, že to zabere dost času. Pokud máte druhý ovladač, tak jděte do režimu pro dva hráče, vyberte možnost Kustom Match a než začne souboj, tak aktivujte modifikátor Brutality Kombat, díky kterému můžete použít brutality i při plném zdraví nepřítele a bez splnění potřebných požadavků. Druhou volbou je modifikátor Danger, který započne zápas s 1% života. Poté si ještě nastavte svou Kombat Kard v menu a nastavte si Background, Icon a Border na ty, které vám zvyšují získané FXP za to, že vyhrajete souboj nebo splníte brutalitu.

Poté započněte zápas se Shinnokem (odemknete ho dohráním Story módu) a hned jak do něj vstoupíte, použijte útok ←, →, X (←, →, ࢎ). Tím uděláte během sekundy brutalitu, která zabije nepřítele a vyhraje vám zápas. V závislosti na vašem nastaveném pozadí, ikoně a okraji získáte FXP okolo 500 a za hodinu získáte někde okolo 90-100 000 FXP, což znamená, že za zhruba 7-8 hodin grindování můžete dosáhnout maximálního levelu se všemi frakcemi.

Důležité: Pokud změníte frakci předtím, než dosáhnete levelu 50, tak se váš postup zresetuje a vy budete muset začít od začátku. I poté co levelu 50 dosáhnete a frakci změníte, bude váš postup vyresetován, ale hra si zapamatuje, že jste levelu dosáhli.

Jump Ship Jump Ship
Staňte se členem každé frakce.
10 Gamerscore Bronzová trofej
Popis: Získáte ho během No Loyalty. Pokud ovšem chcete, tak ji můžete získat během minuty tím, že postupně aktivujete všech pět frakcí, kterými jsou Lin Kuei, Black Dragon, Brotherhood of Shadow, Special Forces a White Lotus.
Time Out Time Out
Vyhrajte zápas tím, že uplyne časový limit.
10 Gamerscore Bronzová trofej
Popis: Začněte zápas pro 2 hráče na jedné konzoli, uberte nepříteli trochu zdraví a poté jen počkejte, než uplyne časový limit a vyhrajete zápas na základě toho, že máte víc zdraví.
Keep it Secret Keep It Secret
Objevte tajný souboj ve věžích Living Towers.
25 Gamerscore Bronzová trofej
Popis: Tento achievement / trofej je dostupný pouze v některý věžích Living Towers a aktuálně se ví celkem o 3, přičemž všechny jsou Premium, což znamená, že se mění jednou za týden (Mortal Kombat 1, Mortal Kombat 2 a Mortal Kombat 3).

Mortal Kombat 1

 • Dosáhněte 6. souboje v této věži.
 • Alespoň jedno kolo dokončete s Flawless vítězstvím, pokud by se vám to nepodařilo , tak vyjeďte do nabídky s výběrem postav, vyberte si novou a zkuste to opět.
 • Jakmile vyhrajete, tak musíte kolo zakončit fatalitou nebo brutalitou.
 • Následně se objeví Reptile a odemkne se achievement / trofej.

Mortal Kombat 2

 • Dosáhněte 8. souboje v této věži.
 • Zakončete souboj fatalitou nebo brutalitou.
 • Objeví se Kitana a odemkne se achievement / trofej.

Mortal Kombat 3

 • Dosáhněte 3. nebo 8. souboje ve věži.
 • Zakončete souboj fatalitou, brutalitou nebo faction killem.
 • Buď se objeví Mileena ve 3. kole, nebo Ermac v 8. kole a získáte achievement / trofej.
Statistical Advantage Statistical Advantage
Podívejte se na bojovou kartu.
5 Gamerscore Bronzová trofej
Popis: V hlavním menu jděte do Extras, vyberte položku Offline Kombat History a trofej vám vyskočí.
Moving Up Moving Up
Dosáhněte osobního levelu 10.
5 Gamerscore Bronzová trofej
Popis: Viz. achievement / trofej Elder God. Na dosáhnutí 10. levelu potřebujete okolo 22 000 XP.
Elder God Elder God
Dosáhněte osobního levelu 65.
50 Gamerscore Stříbrná trofej
Popis: Je to obdobná trofej / achievement jako u frakcí, jen se vám zde nepočítají FXP, ale pouze XP body. Abyste dosáhli 65. levelu, tak musíte získat 1 927 124 XP bodů, což je opravdu hodně, ale výhodou je, že poté, co dokončíte frakční levely, tak můžete pozadí, ikonu a ohraničení nastavit tak, abyste získávali právě XP body. Zbytečně se na to nezaměřujte, protože budete hrát hodně zápasů a během nich na tento level pravděpodobně dosáhnete. Osobní level je na vaší kartě zobrazen v levé části.
A New Beginning A New Beginning
Dokončete 50% Story módu.
10 Gamerscore Bronzová trofej
Popis: Viz. There is a Ruler achievement / trofej. Odemknete ho po dohrání 7. kapitoly ve Story módu, kde hrajete za Takedu.
There is a Ruler There is a Ruler
Dokončete 100% Story módu.
25 Gamerscore Bronzová trofej
Popis: Celý story režim má 12. kapitol a tu poslední hrajete za Cassie Cage. Jakmile ji dokončíte, tak se achievement odemknete. Pokud si chcete tento režimu snadnit, tak si můžete v nastavení zvolit obtížnost Very Easy a také lze zrychlovat všechny v cutscény.
Inner Strength Inner Strength
Vyhrajte 1 online zápas.
10 Gamerscore Bronzová trofej
Popis: Vyhrajte 1 online zápas bez ohledu na to jaký režim, jediný požadavek je Ranked zápas. Rozbor multiplayeru najdete u trofeje / achievementu Unstoppable.
Return Kustomer Return Kustomer
Dokončete 100 online zápasů.
25 Gamerscore Bronzová trofej
Popis: Viz. achievement / trofej Unstoppable. Stačí 100 zápasů dohrát, nemusíte ani vyhrát, což usnadní zisk této trofeje.
Royalty Royalty
Vyhrajte 5 zápasů v režimu Klassic King of the Hill.
5 Gamerscore Bronzová trofej
Popis: King of the Hill je speciální režim, ve kterém bojujete se soupeřem z řad online protivníků a pokud vyhrajete, tak zůstáváte králem a nastupuje proti vám další soupeř, což pokračuje do doby než prohrajete. Vyhrajte 5 zápasů a ajch / trofej se odemkne. Nezapomeňte, že musíte hrát Ranked režim a nikoliv privátní, do kterého si kohokoliv můžete pozvat.

Můžete zde boostovat s někým z vašich známých, pokud si vytvoříte vlastní místnost pro 2 hráče, domluvíte se s někým známým a jakmile se k vám připojí, tak vás nikdo nemůže vyrušit a během chvilky můžete oba získat tuto trofej / achievement poměrně snadno.

Good to be King Good to be King
Vyhrajte 1 zápas v režimu Klassic King of the Hill.
5 Gamerscore Bronzová trofej
Popis: Viz. achievement / trofej Royalty.
Giving Respect Giving Respect
Dejte vítězi King of the Hill zápasu respekt body.
5 Gamerscore Bronzová trofej
Popis: Pokud hrajete režim King of the Hill a zrovna nebojujete, můžete sledovat své soupeře a jakmile zápas mezi nimi skončí, tak lze dát vítězi respekt body. Vyberte tedy od 1 do 10 podle toho, jak se vám zápas líbil a máte splněno.
Respected Fighter Respected Fighter
Získejte 1 000 respekt bodů.
25 Gamerscore Bronzová trofej
Popis: Viz. achievement Giving Respect. Rozdíl je v tom, že tentokrát musíte být vy v roli vítěze a pak dostáváte respekt body od diváků, kteří vás sledovali. Nejlepší je boostovat s dalšími hráči a když máte plnou místnost, tak můžete získat až 60 respekt bodů za zápas, pokud vám každý dá maximálních 10 bodů. Výhodou je, že hry v tomto režimu se vám budou započítávat pro Return Kustomer  a také Unstoppable.
Terrifying Encounter Terrifying Encounter
V kryptě se konfrontujte s bestií.
50 Gamerscore Bronzová trofej
Popis: Velmi jednoduchá trofej, kterou získáte v kryptě. Když budete procházet, tak se čas od času stane, že na vás zaútočí vlk nebo pavouk. První konfrontace je přímo před vstupem do pavoučích tunelů a následně zcela náhodně, když se budete procházet okolo. Až se tak stane, tak zmáčkněte akční tlačítko, které se objeví na obrazovce a trofej / achievement vám vyskočí na obrazovce.
I´m number 1 I´m number 1
Vyhrajte 1 Tower Battle.
10 Gamerscore Bronzová trofej
Popis: Viz. achievement Juggernaut.
Juggernaut Juggernaut
Vyhrajte 5 Tower Battle.
25 Gamerscore Stříbrná trofej
Popis: Tower Battle je online režim, ve kterém soupeříte s ostatními hráči v tom, kdo získá v dané věži nejvyšší skóre. Každý má 10 minutový limit a hraje nezávisle na ostatních hráčích. Jakmile čas skončí, tak uvidíte vyhodnocení a pokud chcete získat tento achievement / trofej, tak musíte být ten s nejvíce body. Abyste dosáhli nejvyššího skóre, tak se snažte zápasy zakončit brutalitami, co možná nejrychleji a bez toho, aniž byste prohráli. Rovněž můžete splnit dračí výzvy a získat extra body navíc.

Obrovskou výhodou je, že Tower Battle výhry lze boostovat v privátních zápasech, což tento achievement / trofej značně usnadňuje.

A Kontender A Kontender
Dokončete 1 Tower Battle.
10 Gamerscore Bronzová trofej
Popis: Viz. achievement Juggernaut.
Bill of Goods Bill of Goods
Vyhrajte 1 zápas v Survivor King of the Hill zápase.
5 Gamerscore Bronzová trofej
Popis: Obdobný achievement / trofej jako Good to be King, ale s tím rozdílem, že musíte hrát Survivor režim. V  něm si své zdraví přenášíte ze zápasu do zápasu. Dobrá zpráva je ta, že stačí vyhrát jen ten první, kde máte své zdraví plné.
Dropping Fools Dropping Fools
Vyhrajte 10 zápasů v řadě v režimu Ranked 1v1.
10 Gamerscore Bronzová trofej
Popis: Ranked zápasy najdete v Online menu pod položkou 1v1. Musíte vyhrát 10 soubojů v řadě, což by normálně bylo téměř nezískatelné, ale naštěstí jsou dvě fungující metody, jak trofej / achievement získat a zachovat si tak nepřerušenou řadu vítězství i v případě prohry.

Ten první vychází z toho, že pokud prohrajete a objeví se na obrazovce nápis Finish Him, tak vyjedete do menu konzole a opustíte hru. V takovém případě se vám prohra nezapočítá a naštěstí tím ani nezrušíte řadu výher vašeho soupeře (akorát se mu nepřipočte výhra).

Druhá metoda využívá toho, že když vyhrajete zápas, tak vyjede do menu konzole a zazálohujete si váš save na USB nebo cloud. V případě prohry si save vytáhnete zpět a nahrajete ho do konzole a pokračujete v dalším zápasu.

Oba tyto postupy jsou potvrzeny spoustou hráčů jako fungují a není problém je využít.

Hit the Dojo Hit the Dojo
Vstupte do Practice módu.
10 Gamerscore Bronzová trofej
Popis: V hlavním menu zamiřte do sekce One Player > Training > Practice, zvolte bojovníka a jakmile se dostanete do hry, achievement / trofej se odemkne.
Unstoppable Unstoppable
Dokončete 200 online zápasů.
50 Gamerscore Bronzová trofej
Popis: Tento achievement / trofej vyžaduje dokončit 200 zápasů, což znamená, že nemusíte vyhrát, ale klidně jich všech 200 prohrát, takže se jedná pouze o časově náročnější úkol, který dřív nebo později vyskočí. Ve hře se nacházejí režimy Versus, Team Battle, King of the Hill a Tower Battle, které se všechny počítají mezi online režimy.
That´s How You Do It That´s How You Do It
Dokončete Tutoriál.
10 Gamerscore Bronzová trofej
Popis: V hlavním menu zamiřte do sekce One Player > Training > Tutorial a dokončete všechny 4 části, kterými jsou Basics, Kombos, Special Moves a Advanced. Všechny části se dají přeskočit pomocí Y (Δ), ale je lepší je dohrát a získat tak přehled o tom jak hra funguje.
Knockout Knockout
Udělejte 10-zásahové kombo s každou postavou.
25 Gamerscore Bronzová trofej
Popis: Jedná se o jednu s nejtěžších trofejí / achievementů ve hře, která se dá ovšem zvládnout, pokud tomu dáte čas. Vaším úkolem je udělat 10 zásahové kombo se všemi postavami, přičemž u některých je to velmi jednoduché a u jiných dost složité a bude vyžadovat to správné načasování. Musíte to udělat se všemi 24 postavami včetně Shinnoka, přičemž se žádné DLC postavy nepočítají. S každou postavou máte několik možných komb, které můžete provést a níže si uvedeme některé z nich. Nejtěžší kombo má Sub-Zero a troufám si říct, že pokud zvládnete to jeho kombo, tak ty ostatní budou už hračka. Rozhodně komba navíc dělejte v practice módu, kde nemáte omezení a nepřítel vám nebude odporovat.

10-zásahová komba jednotlivých postav:

Kung Lao: LT + RT (L2 + R2)
Jax: ↑, Y, X, X, Y, ↓, ←, X + RT (↑, Δ, □, □, Δ, ↓, ←, □ + R2)
Sonya Blade: LT + RT, →, →, X, X, X (L2 + R2, →, →, □, □, □)
Kenshi: Y, X, X, LT + RT (Δ, □, □, L2 + R2)
Kitana: LT + RT (L2 + R2)
Scorpion: X, X, LT + RT (□, □, L2 + R2)
Sub-Zero (Grandmaster): ↓, ←, Y + RT, →, →, Y, B, Y, ↓ + Y, LT + RT (↓, ←, Δ + R2, →, →, Δ, O, Δ, ↓ + Δ, L2 + R2)
Mileena: X, Y, LT + RT (□, Δ, L2 + R2)
Takeda: X, X, ←, →, Y (□, □, ←, →, Δ)
Cassie Cage: LT + RT (L2 + R2)
Jacqui Briggs: LT + RT (L2 + R2)
Kung Jin: ↑, Y, X, X, X, LT + RT (↑, Δ, □, □, □, L2 + R2)
Shinnok: X, X, Y, LT + RT (□,□, Δ, L2 + R2)
Kano: ↑, Y, X, X, X, X, LT + RT (↑, Δ, □, □, □, □, L2 + R2)
Johnny Cage: X, X, A, LT + RT (□, □, X, L2 + R2)
Erron Black: ↑, Y, X, X, X, X, LB (↑, Δ, □, □, □, □, L1)
Liu Kang: LT + RT (L2 + R2)
Ermac: X, X, LT + RT (□, □, L2 + R2)
Kotal Kahn: ←, X, Y, Y, LT + RT (←, □, Δ, Δ, L2 + R2)
Reptile: ↑, Y, X, X, X, X, LT + RT (↑, Δ, □, □, □, □, L2 + R2)
Ferra/Torr: ←, X, Y, X, LT + RT (←,□, Δ, □, L2 + R2)
D´Vorah: LT + RT (L2 + R2)
Raiden: LT + RT (L2 + R2)
Quan Chi: →, Y, X, Y, LT + RT (→, Δ, □, Δ, L2 + R2)

Finish Him FINISH HIM
Udělejte v zápase 1 fatalitu.
5 Gamerscore Bronzová trofej
Popis: Viz. achievement / trofej Bloody Good Time.
Bloody Good Time  Bloody Good Time
Udělejte 1 fatalitu za každou postavu ve hře.
10 Gamerscore Bronzová trofej
Popis: Splňte ho dohromady s Total Warrior achievementem / trofejí, v níž musíte dohrát věž s každým soupeřem. Vaším úkolem je dorazit nepřítele fatalitou poté, co se objeví nápis Finish Him. U jednotlivých postav zde na webu najdete všechny fatality, takže využijte tento list nebo move list přímo ve hře. Jakmile uděláte s každou postavou jednu fatalitu (lze použít i Fatality Tokeny a udělat jednoduchou fatalitu), tak Bloody Good Time odemknete. Doporučuji si opět zapisovat, za které postavy jste to udělali a nebo jet postupně v nabídce postav dál a dál.
Straight Power Straight Power
Udělejte 100 fatalit v zápasech.
25 Gamerscore Bronzová trofej
Popis: Viz. achievement Bloody Good Time. Po splnění fatality za každou postavu už můžete hrát jen za vaši oblíbenou postavu a zbylé fatality udělat klidně jen s jednou postavou. Pokud chcete tyto fatality udělat co nejdříve, tak můžete zapnout hru pro dva, zvolit režim Kustom Kombat a zvolit modifikátor Danger s 1% života.
Brutal End Brutal End
Udělejte 1 brutalitu.
5 Gamerscore Bronzová trofej
Popis:  Viz. achievement Dark Future.
Dark Future Dark Future
Udělejte 50 brutalit.
25 Gamerscore Bronzová trofej
Popis: Brutalita je další speciální zakončení, které ovšem funguje jinak než Fatality. Brutalita se stane ve chvíli, pokud splníte určité podmínky, které najdete u rozboru postav a poté zabijete nepřítele určitým útokem. Tento útok bude mít následně speciální efekt a nepříteli například ustřelíte hlavu, useknete nohy nebo jinak brutálně zlikvidujete. Některé postavy mají brutality poměrně jednoduché, jako například Takeda a jeho Armless brutalita, pokud si však chcete pomoci, tak doporučuji zapnout Kustom Kombat, režim Brutality Kombat a zde vám stačí jen provést daný  útok i při plném životě a nepřítele okamžitě odrovnat brutalitou.
Need a Doctor Need a Doctor
Udělejte X-Ray útok za každou postavu.
25 Gamerscore Bronzová trofej
Popis: Každá postava má jeden X-Ray útok, který aktivujete pomocí LT + RT (L2 + R2) a musíte mít naplněné všechny 3 části super meteru. U většiny postav stačí být na zemi a útok aktivovat, jediné dvě postavy to mají jinak: Takeda (musíte použít X-Ray ve vzduchu) a Sonya Blade (její x-ray útok musí být naplánován jako protiútok, když na vás nepřítel zaútočí).
Master Master
Vyhrajte souboj s každou variací bojovníka.
25 Gamerscore Bronzová trofej
Popis: Každý bojovník má k dispozici 3 variace, mezi kterými si vybíráte ihned poté, co si zvolíte bojovníka. Doporučuji se zaměřit na každou postavu a ihned dohrát zápas s každou variantou. Během splnění tohoto achievementu / trofeje odemknete i tu s názvem Well Rounded, během které musíte hrát zápas za každou variaci bojovníka.
Only a Real Master Only a Real Master
Porazte nepřítele s 90% života, když vy máte méně jak 10%.
25 Gamerscore Bronzová trofej
Popis: Ideální je zapojit oba ovladače a začít zápas. Hned na začátku uberte vaší hlavní postavě zdraví až na úplné minimum, následně se ujměte prvního ovladače a soupeře porazte. Pokud nemáte dva ovladače, tak se s někým domluvte a splňte to online.
Well Rounded Well Rounded
Zahrajte si s každou variací postavy.
25 Gamerscore Bronzová trofej
Popis: Viz. achievement / trofej Master.
It´s a Gusher It´s a Gusher
Rozlijte 1 000 pint krve.
10 Gamerscore Bronzová trofej
Popis: Získáte ho automaticky během hraní,  zabere to okolo 20-25 zápasů. Během soubojů vždy, když nepřítele uhodíte, tak z něj vymlátíte krev a vám stačí, abyste jí vymlátili dostatečné množství.
Blanche Advantage Blanche Advantage
Zasáhněte někoho při interakci se starou ženou.
25 Gamerscore Bronzová trofej
Popis: V levelu Outworld Market se v pozadí nachází stará žena, kterou musíte pomocí RB (R1) hodit po vašem soupeři a jakmile ho zasáhnete, tak vám achievement či trofej okamžitě vyskočí na obrazovce.
Hara Kiri Hara Kiri
Zabijte se v 1 kole jako Kotal Kahn a poté vyhrajte souboj.
10 Gamerscore Bronzová trofej
Popis: Pokud máte dva ovladače, tak je použijte a započněte zápas pro 2 hráče (musí být nastaven alespoň na 2 vítězná kola), přičemž na vašem profilu si zvolte Kotal Kahna a s druhou postavou mu uberte zdraví, aby měl úplné minimum. Poté udělejte útok Blood Offering →, ↓, ←, B (→, ↓, ←, O), čímž se zabijete a poté započne další kolo. V něm s Kotal Kahnem vyhrajte, stejně jako v dalším kole a po vítězství v celém souboji máte hotovo.
Back It Up Back It Up
Nastavte si nový obrázek pozadí.
5 Gamerscore Bronzová trofej
Popis: Viz. trofej / achievement All the Pieces.
Real Icon Real Icon
Nastavte si novou ikonu.
5 Gamerscore Bronzová trofej
Popis: Viz. trofej / achievement All the Pieces.
So Bored So Bored
Nastavte si nové ohraničení.
5 Gamerscore Bronzová trofej
Popis: Viz. trofej / achievement All the Pieces.
Jumping Bean Jumping Bean
Skočte 30krát během 1 zápasu.
5 Gamerscore Bronzová trofej
Popis: Započněte zápas se 2 ovladači, v zápase 30 krát vyskočte podržením šipky nahoru a tím odemkněte achievement / trofej.
Trolling Trolling
Dřepněte si 30krát během Fatality sekvence.
5 Gamerscore Bronzová trofej
Popis: Porazte v souboji soupeře a jakmile se objeví nápis Finish Him, tak rychle začněte mačkat šipku dolů, abyste šli do podřepu a zase nahoru. Jakmile to uděláte 30 krát, tak Trolling otevřete, což by neměl být problém, protože času je víc než dost.
All the Pieces All the Pieces
Nastavte si set pozadí, ohraničení a ikony.
5 Gamerscore Bronzová trofej
Popis: Zamiřte do Extras > Offline Kombat History a podívejte se na Kombat Kard. Tu si můžete editovat pomocí Y (Δ) a vybrat si libovolné pozadí, ikonu a také ohraničení vaší karty, což vám přinese určité bonusy. Jakmile budete projíždět ikonami, tak se dole objeví, že můžete nastavit určitý set, pokud daná ikona do setu patří a to tlačítkem Y (Δ). Jakmile určitý set nastavíte, tak získáte tento achievement / trofej a s ním i další tři Back It Up, Real IconSo Bored.
Luck be a Lady Luck be a Lady
Dohrajte 7 Test Your Luck zápasů.
10 Gamerscore Bronzová trofej
Popis: Test Your Luck je herní režim, kde se objeví náhodné modifikátory, které různě ovlivní hraní. Může se stát, že se objeví rakety střílející na zem, nebo začnete souboj s 1% života a spoustou dalších změn. V Single Player režimu jděte do Test Your Luck, vyberte si obtížnost Very Easy, zvolte 1 modifikátor a arénu, ve které budete bojovat. Potom nepřítele porazte a pokud jste byli spokojeni, tak zahrajte další zápas se stejnými modifikátory volbou Rematch Same Modifiers. Jakmile dokončíte 7. zápas, tak se trofej / achievement odemkne.
The Kollector The Kollector
Odemkněte 50 bojových modifikátorů.
25 Gamerscore Bronzová trofej
Popis: Ve hře se nachází celkem 105 modifikátorů, které se používají v režimu Kustom Matches. Od začátku jich je 15 odemčených a celkem 90 lze odemknout. Prvních devět se nachází v kryptě, k čemuž můžete použít návod zde: LINK. Zbylé modifikátory můžete odemknout například v Living Towers. Dobré je vybírat si hodinové věže a doufat, že se tam nějaký nachází. Modifikátory jsou odměnou pouze někdy a není rozhodně jisté, že je získáte, naštěstí můžete během hraní pracovat na dalších trofejích a achievementech. Druhou možností je svatyně v kryptě, kde můžete vsázet peníze a doufat v náhodnou výhru, která je občas dost špatná, protože se vám stane, že i z 50 pokusů nic nezískáte. Naště se díky Grandmaster setu dá získat hodně peněz docela rychle v Kustom soubojích, kde využijete Brutality Kombat modifikátor. Grandmaster set získáte poté, co dosáhnete se všemi frakcemi levelu 50. Jakmile budete mít 65 modifikátorů (50 otevřených + 15 začátečních), tak trofej / achievement odemknete.
Disco Disco
Aktivujte sluneční paprsek a 5x v něm udělejte Flip Stance.
10 Gamerscore Bronzová trofej
Popis: Použijte dva ovladače, začněte zápas ve dvou a zvolte si Kotal Kahna. V souboji použijte God Ray ↓, →, B (↓, →, O). Následně si stoupněte do paprsku a použijte Flip Stance pětkrát za sebou než paprsek zmizí pomocí LB (L1). Pokud to stihnete, tak máte splněno. Tento achievement / trofej lze splnit i během hraní, ale je to dost těžké se udržet v paprsku, aniž by vás nepřítel nezranil a nevyhodil ven z paprsku, proto je lepší zvolit hru ve dvou hráčích a nenechat se rušit.
Almighty Almighty
Dokončete věž Test Your Might.
10 Gamerscore Bronzová trofej
Popis: Tato výzva je poměrně náročná, pokud nevíte jak na to. Jděte do Sinle Player > Towers >Traditional Towers > Test Your Might. Vaším úkolem je mačkáním tlačítek nabrat potřebnou sílu a poté rychle zmáčknout LT nebo RT (L2 nebo R2) a přeseknout daný předmět. Zhruba do 9. úrovně s tím nebudete mít problémy a i tak 9. se dá zvládnout. Velký problém se nachází s titanovým symbolem, který je opravdu tvrdým oříškem, na který jsem před nedávnem dostal skvělý tip a od té doby není problém v devíti z deseti pokusů uspět. Vezměte si kousek látky nebo trička, položte ovladač na stůl a dejte látku přes něj. Následně položte ukazováček pravé ruky mezi A a B (X a O) a rychle mezi nimi přejíždějte zleva doprava, čímž naberete potřebnou sílu a volnou levou rukou zmáčkněte LT (L2) a měli byste libovolný předmět rozpůlit. Pokud budete úspěšní a pokoříte celou věž, bude vám tento achievement / trofej odměnou.
Not Dead Yet Not Dead Yet
Shlédněte všechny smrti v Test Your Might věži.
10 Gamerscore Bronzová trofej
Popis: V Test Your Might věži (viz. achievement / trofej Almighty) vůbec nemačkejte tlačítka a rovnou stiskněte LT či RT (L2 či R2) a uvidíte jak selžete a vaše postava bude zabita. Ve hře se skrývá celkem 13 různých způsobů jak zemřít a pokud je uvidíte všechny, tak máte splněno. Je to věc náhody, takže pokud budete rovnou prohrávat, tak byste měli mít splněno během 20 minut v závislosti na vašem štěstí.

Úmrtí:

 • 1) Hák na maso
 • 2) Kung Laův klobouk
 • 3) Střelba ze samopalů
 • 4) Šípy
 • 5) Scorpionův Hellfire útok
 • 6) Scorpionův hák ze strany
 • 7) Scorpionův hák zezadu
 • 8) Mileeniny Saie
 • 9) Kitanin vějíř
 • 10) Ermacova duše
 • 11) Sektorovi bomby
 • 12) Raidenovi blesky
 • 13) Hmyzí roj D´Vorah
Stay Back Stay Back
Zahrajte si Invasion Boss fight.
5 Gamerscore Bronzová trofej
Popis: Tento druh soubojů lze hrát jen určitý den v týdnu a je vždy přístupný na 24 hodin a poté zmizí a objeví se až za týden. Režim je dostupný v části frakcí a jakmile si zahrajete 1 zápas, tak se na konci kola achievement / trofej odemkne.
Die Will You  DIE WILL YOU
Během Invasion Boss Fights způsobte 1 000 zásahů.
50 Gamerscore Stříbrná trofej
Popis: Tyto boje jsou dostupné na 24 hodin jednou za týden během invaze. V souboji bojujete proti nesmrtelnému nepříteli, který má nejprve i štít a ani mu neublížíte. Teprve až mu štít zničíte, tak mu budete moci zasazovat klasické údery. Souboj můžete opakovat dokud to půjde a snažit se získat, co nejvíce zásahů nebo můžete přijít s lepší taktikou a postup si usnadnit. Takovou možností je Raiden a jeho kombo X, X, Y, Y ( □, □, Δ, Δ), jehož posledním útokem je elektrický zásah, který způsobí několik zásahů. Další skvělou volbou jsou postavy jako Jacqui Briggs a Liu Kang, jejichž X-Ray útoky zasáhnou nepřítele 15krát. Jakmile během několika desítek, možná stovek zápasů uštědříte nepřátelům 1 000 zásahů, tak máte hotovo.
Invasion INVASION
Dokončete věž Invasion Tower.
10 Gamerscore Bronzová trofej
Popis: Tyto věže jsou rovněž dostupné pouze během invaze, o kterých se dozvíte v režimu Faction. Invasion Tower se skládá ze 7 soubojů a 1 Test Your Might výzvy, které musíte zdolat, abyste získali achievement / trofej. To není moc těžké a jediným problémem jsou modifikátory, které můžou klidně negativně ovlivnit jen vás, ale opačně také jen soupeře, což naopak přijde vhod. Během věže můžete použít speciální žetony Skip Fight a přeskočit nějaký souboj, pokud budete mít problémy.
Can´t Stop This Can´t Stop This
Vyhrajte 1v1 souboj během invaze.
5 Gamerscore Bronzová trofej
Popis: Souboje Invasion 1v1 se během invaze náhodně objeví, když budete bojovat ve věžích Hourly Living Tower a také běžné souboje Single Fight. Jakmile se souboj objeví, tak soupeře porazte a trofej / achievement je váš.

2 komentáře Mortal Kombat X: Achievement / Trophy Guide:

 1. M 28th Prosinec 2015 5:17 am

  Super návod! Mam jen otázku je někde ukázáno kolik těch bojových modifikátoru mám odemčeno? Díky

  • xDante1986 28th Prosinec 2015 10:04 am

   Ahoj, číselně ne, ale můžeš si je spočítat. Stačí najet do hry pro dva, tuším,že kustom fight a tam si můžeš vybrat dva modifikátory z celé nabídky. Tak jedině ručně přepočítat.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ověření, že nejste robot: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.