Posel smrti: Návod – Kapitola I: Návrat budoucího…

PC

Příjezd na Black Mirror

Jakmile se objevíte v hlavním sále, tak si to namiřte do knihovny a promluvte si s doktorem Hermannem. Po jeho vyzpovídání jděte do střední části knihovny a ze stolku nalevo seberte mapu panství Black Mirror. Poté jděte do zadní části, na pracovním stole si přečtěte kroniku farnosti Warmhill a vraťte se do hlavního sálu. Zamiřte k východu a po schodech nalevo vyběhněte do prvního patra. Zamiřte k pokojům naproti schodišti, pokračujte k Samuelovu pokoji a odemkněte ho klíčem, který vám dal Bates. Uvnitř si prohlédněte svůj kufr a seberte z něj peněženku a léky. Pak si prohlédněte oba šuplíky komody a zjistíte, že ten spodní je zamčený. Pravým tlačítkem prohledejte horní rám dveří a objevíte klíček, kterým můžete šuplík odemknout. Po cestě zpět se zastavte u Robertovy pracovny a prohledejte stojánek na noviny, který ukrývá tajemný dopis.

Po jeho přečtení zaklepejte na dveře a promluvte si s Robertem. Jděte ke schodišti, pokračujte doprava do starého křídla a v zadní části prozkoumejte zamčené dveře na půdu. Pravým tlačítkem prohledejte krb a najdete roztrhanou fotku, kterou můžete složit podle obrázku (v inventáři na ni klikněte pravým tlačítkem myši). Zpět v hlavním sálu si promluvte se sluhou Batesem, který oprašuje krb. Následně jděte do jídelny, prozkoumejte mísu s ovocem nalevo a seberte pár švýcarských bonbónů. Pokračujte do kuchyně, seberte klíč vedle dveří nalevo a vydejte se zpět do starého křídla. Po odemknutí dveří si prohlédněte starou truhlu a také dveře v levé části, které jsou zatlučeny deskami.

Hledání klíče od věže

Vraťte se za Batesem (nachází se buď u krbu, v kuchyni nebo u vašeho pokoje), zeptejte se ho na vchod do věže a na nářadí a dozvíte se, že ho najdete ve stájích. Hlavním vchodem opusťte sídlo, zamiřte doleva ke stájím a venku si promluvte s podkoním Morrisem. Následně vstupte do stájí, prohledejte šuplík pod svěrákem a najdete kladivo. S ním se vraťte na půdu, odstraňte desky a prozkoumejte dveře. Zjistíte, že jsou zamčené, a tak je prozkoumejte ještě jednou a Samuel zmíní, že by o klíči mohla vědět Victorie. Vraťte se do hlavního sálu, vstupte do společenské místnosti a vyzpovídejte Victorii.

Postupně vyčerpejte všechny možnosti konverzace, a nakonec se zeptejte na klíč od věže, čímž Victorii rozrušíte. Jděte za Batesem, promluvte si s ním o Victorii a dle jeho rady se jí zajděte omluvit a zjistíte, že svůj klíč nechala zničit a druhý mohl zůstat po Williamovi. Vydejte se tedy do knihovny, zeptejte se Hermanna na muže na fotce a poté i na Williamovu pozůstalost. Vzhledem k okolnostem vám slíbí, že s ní pošle poslíčka k hlavní bráně, kde ho máte čekat v 7 večer. Nyní se zastavte v kuchyni, vraťte klíč na své místo a hlavním vchodem zamiřte před panství. Jděte o jeden obraz doleva, prozkoumejte zničený plot a utíkejte zpět za Batesem.

Zvláštní symbol

Řekněte mu, aby vás odvedl k místu, kde William zemřel a poví vám o symbolu na zdi. Prozkoumejte ho, následně ještě jednou v detailu a Samuel řekne, že by si ho měl nějak zaznamenat. Potom prohledejte pravým tlačítkem myši křoví a najdete zvláštní předmět, který postupně ukažte Morrisovi, Victorii i Batesovi, který se touto dobou pravděpodobně nachází v kuchyni. Z kuchyně vyjděte dveřmi ven, pokračujte do zadní zahrady a prozkoumejte fontánu. Jakmile Samuel poznamená, že nechá Henryho, aby ji vyčistil, tak jděte o dva obrazy doleva a po schodech zamiřte dolů k hlavní bráně.

Promluvte si s Henrym o fontáně, Williamovi, zvláštním předmětu, směnce i neznámém muži a běžte dozadu ke skleníku. Ten bude zamčený, a tak prozkoumejte drtič větví nalevo a vraťte se za Henrym. Zeptejte se ho na skleník i drtič a utíkejte zpět do svého pokoje. Ve spodním šuplíku seberte fotoaparát a Samuel poznamená, že film už nebude funkční. Jděte tedy za Robertem, vyzpovídejte ho, a nakonec se zeptejte na film. Odkáže vás na svou truhlu na půdě a také vám k ní dá obratem klíč, pokud jste ji dříve prohledali. Zamiřte na půdu, odemkněte truhlu a seberte film, který zkombinujte s fotoaparátem. Nyní běžte k místu, kde zemřel William, a vyfoťte si symbol na zdi.

Willowcreek

Běžte ke stájím, zeptejte se Morrise na Henryho a běžte za Robertem, kterému vraťte klíč a zjistěte, kde byste si mohli nechat vyvolat film. Pravým tlačítkem použijte mapu panství, kterou máte v inventáři a vydejte se do vesnice Willowcreek. Na konci mola si promluvte s rybářem Jimem, pokračujte k hostinci a seznamte se s mladým chlapcem. Na jeho žádost o něco sladkého zareagujte pozitivně a dozvíte se, že se jmenuje Vick. Potom vstupte do hostince a promluvte si s Harrym i štamgastem Tomem. Jakmile za něj zaplatíte dluh, tak vyslechněte novou nabídku rozhovorů a pak opusťte hospodu. Přes most přejděte do druhé části vesnice, napravo si prohlédněte Murrayovo vetešnictví a zjistíte, že má zavřeno. Vraťte se do první části, opět si promluvte s Harrym, Vickem i rybářem Jimem a za pomocí mapy odcestujte na faru Warmhill.

Farnost Warmhill

Nalevo zamiřte k zadnímu hřbitovu, vydejte se dozadu k Williamovu hrobu a prohlédněte si ho. Vraťte se zpět před kostel, jděte doprava a promluvte si s hrobníkem. Poté, co vyčerpáte všechny možnosti rozhovoru, tak se pokuste vstoupit bočním vchodem do kostela a následně se vydejte zpět na zadní hřbitov. Po krátké prohlídce se vraťte za hrobníkem, zeptejte se ho na otce Fredericka, a jakmile začnou hodiny odbíjet 7 hodinu večerní, tak se Samuel automaticky vrátí k hlavní bráně panství Black Mirror. Zde na vás bude čekat Mark, který vám předá krabici a odejde.

Získání klíče od věže

Seberte ji, v inventáři ji prohledejte a objevíte hodinky, ve kterých objevíte nápovědu. Vydejte se do knihovny, v zadní části prozkoumejte kalamář na psacím stole a zmáčkněte skryté tlačítko. Poté vezměte modely planet z tajné skříňky, vraťte se o jeden obraz nazpět a použijte je na globus v rohu místnosti. Vložte planety podle jejich rozestavění vůči Slunci (viz obrázek) a získáte klíč. S ním utíkejte do starého křídla, vylezte nahoru na půdu a odemkněte dveře v levé části. Po vstupu do věže budete uvězněni, a tak budete muset najít cestu ven. Z pracovního stolu seberte šachovou figurku věže a hrací skříňku. Poodstupte od stolu, otevřete šuplík a prozkoumejte knihu, ve které najdete malý klíček. Následně znovu prozkoumejte šuplík pravým tlačítkem myši a objevíte Williamův deník. Po jeho přečtení otevřete malým klíčkem truhlu v pravé části věže a v ní najdete zvláštní kouli. Poté v inventáři prozkoumejte pravým tlačítkem myši šachovou figurku a získáte nůž, kterým otevřete dveře. Nakonec vyjděte z věže ven a Samuel omdlí…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ověření, že nejste robot: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.