11

Zaklínač 3: Divoký hon – Hlavní úkol: Dámy lesa

Doporučená úroveň: 6
Lokace: Velen
Aktivace: Po dokončení úkolu Putování ve tmě.

Odměna

 1. 150 zkušenost za vypátrání Janka.
 2. 150 zkušeností po rozhovoru s Dámami.
 3. 250 zkušeností jakmile se za dámami vrátíte s platbou.
 4. 200 zkušeností za dokončení úkolu.

Úkol: Přečtěte si knihu Dámy lesa a vydejte se do označené lokace, kde pomocí zaklínačských smyslů odhalte oltář. Potom si nechte smysly aktivované a sledujte pověšené tretky po stranách cesty, která vás dovede do malé osady s hromadou dětí a jednou starou ženou, které říkají Bábi. Pořádně je tedy vyzpovídejte, ale nic zajímavého se nedozvíte a tak se vydejte do chalupy, kde se znovu pokuste promluvit s chlapcem a zeptejte se ho na Janka. Bohužel se nic nezmění a tak se venku podívejte po ostatních dětech a požádejte je o pomoc. Budou si s vámi chtít na oplátku zahrát na schovávanou, ale místo toho se jich zeptejte, jestli nechtějí ještě něco jiného a požádají vás o něco sladkého. Až jim ho Geralt dá, tak odlákají bábi a vy můžete vstoupit do domu, kde z malého chlapce vytáhněte informace o Jankovi. Pak se vydejte na označenou mýtinu, použijte své smysly a najděte stopy, které vás zavedou až k noře, kde si zavolejte Janka. Promluvte si s ním, následujte ho ke skále v bažinách a dejte se kolem ní doleva.

029 030

Vylezte nahoru k hnízdu, zabijte harpyje, které na vás zaútočí a vezměte si z hnízda Havraní peří a také Zapečetěnou láhev. Vraťte se tedy za Jankem, dejte mu láhev a jakmile se mu vrátí hlas, tak se ho zeptejte na Ciri. Vraťte se s Jankem do osady se sirotky, promluvte si s bábi a znovu se ji optejte na Ciri po dalších událostech vás bábi odvede k Dámám. Zeptejte se na Ciri a budete požádáni o splnění jejich úkolu, který přijměte a s dýkou se vydejte do vesnice Dolní Strážná, kde najděte rychtáře. Promluvte si s ním a vydejte se k šeptajícímu pahorku, kde na západ od prastarého dubu najdete vstup do podzemí. Vylezte na skálu, vstupte dovnitř a vodou proplavejte do místnosti s kořeny, na které můžete zaútočit a také zničit. Potom se vydejte ven, promluvte si s rychtářem a s “platbou“ se vraťte zpět k Dámám, kde se kromě jiného dozvíte, že stará žena je Anna, žena krvavého Barona a také vše o Ciri, což bude zakončeno krátkou hrou za ni a útěkem před Imlerithem. Jakmile se hra vrátí ke Geraltovi a Dámám, tak dokončete úkol a můžete pokračovat dál v Rodinných záležitostech.

031 032

xDante1986

11 Comments

 1. A jak se vůbec dostanu k úkolu Dámy z lesa??? Tamaru jsem našla, ale baron už mi nic dalšího říct nechce, jen že mu mám najít Annu. Nevím, kde začít….

 2. Ahoj, taky si nevím rady, musim udelat poslední ukol v rodine zalezitosti, ale stale nemuzu nic najít. Chce to po me zjistit dalsi informace o Anne. S internetu jsem zjisti ze musim najit knihu damy lesa. Poradite kde ji najdu???
  Diky moc

  • Měla by být pod úkolovými předměty, tuším, že ji dávala Keira po dokončení úkolu Putování ve tmě, kde porazíš černokněžníka Divokého Honu.

 3. Ahoj, může mi někdo poradit jak zabit toho vlkodlaka co je u vchodu do jeskyně? Vlkodlak nehorázně rychle obnovuje své zdraví a je doopravdy nemožné ho zabit… Popřípadě na jako úrovni jste ho dokázali zabit?

  • Ahoj, používej stříbrný meč a potři si ho olejem, rovněž je dobré se podívat do bestiáře, je tam přesně napsané, co se proti němu hodí.

  • Na lvl. 6 se daji zabijet vlkodlaci. Me se osvedcilo (od okazmiku, kde se vlkodlak zacal lecit) pouzivat znameni Axie nebo Quen, ale hlavne ho nenechat vydechnout. Skokem k nemu rychly sek, dva a od nej. Mit pripraveno po kapsach jidlo na doplnovani zivotu a byt porad v pohybu. Kdyz se postesti ho nalakat mezi vice stromu, je sance, ze nez se k tobe dostane, tak se ti doplni znameni.

 4. Zdravím, chcel by som sa spýtať, keď som dokončil úlohu “Dámy z lesa”, tak mi dalo len 10xp, nie 200xp, ako sa píše v návode. Neviem, či som urobil niečo zle, alebo som nemal oslobodzovať toho ducha stromu (najskôr som plnil úlohu Šeptající pahorek, až potom “Dámy z lesa), alebo som sa niečo zle pýtal? Nech som urobil čokoľvek, stále mi to dávalo len tých 10xp, dosť ma to mrzelo, lebo 200xp je dosť.

  • Ahoj,

   Zaklínač má něco, co bych nazval Pokročilé levelování. Předepsaný počet Xp dostaneš pouze pokud máš úroveň, která odpovídá doporučené úrovni +5 max….. V opačném případě získáš směšný počet XP.

   Příklad

   Úkol: LV13 doporučená
   Postava: Lv19
   za úkol je předepsáno 200XP

   v tomhle případě bys získal jen 10xp např, ale kdybys měl lv 18 (splňuješ podmínku doporučený lv +5), tak získáš plných 200 XP

 5. Jasné, chápem, veľká vďaka. Lebo mi nešlo do hlavy, keď som plnil npr. následne úlohu “Krvavý baron”, mal som level 12, a tá úloha mala odporúčaný lv 5 tak mi dávalo nejakých 7xp, alebo 2xp. Zaujímavý systém 🙂

 6. Ahoj, chcela som sa spýtať, priateľ včera ukončil Putovanie v tme, dostal od Keiry knihu Dámy lesa, uložil hru a išiel spať. Dnes otvoril hru a knihu Dámy lesa nevie nájsť. Neviete mi poradiť čo s tým?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ověření, že nejste robot: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..