0

Zaklínač 3: Divoký hon – Přeludy: Půlnočnice

Pro boj s nimi se hodí: Měsíční prach, Olej proti přeludům a Yrden
Získatelné materiály: nabitý prášek, prach z přeludu, esence přízraku, vlasy půlnočnice, esence temnoty

Půlnočnice

„Půlnočnice vyzařují takový nesmírný smutek, takový bezmocný hněv… Mám z nich strach, ostatně jako každý. Ale ze všeho nejvíc je mi jich líto.“

                                                            Aelline Altsparr, elfská trubadúrka

V porovnání s ostatními stvůrami noci, například s katakany, nekuraty a vlkodlaky, nepůsobí půlnočnice (a jejich vzácnější sestřenky soumračnice) zase tak nebezpečně. Koneckonců, jeden by se mohl ptát, jaké škody může bledá vrásčitá žena v potrhaných šatech napáchat? Odpověď: docela velké. Než abyste to zjistili tím horším způsobem, raději se polím a loukám v noci za každou cenu vyhněte.

Stejně jako polednice se i půlnočnice nacházejí ve venkovských oblastech. Nejčastěji jim za oběť padají poutníci, ale pokud se dá věřit legendám, také se občas vkradou do chalup a vraždí nevinné vesničany ve spánku.

Během útoku zůstávají půlnočnice většinu času nehmotné, takže tělesné údery jimi projdou. Hmatatelnější podoby nabývají pouze na krátký okamžik, během kterého samy útočí. Když jsou oslabené, vyvolají několik obrazů sama sebe, které sice nemůžou přímo útočit, ale působí jako jakési vysílače, díky kterým půlnočnice dokážou vysávat životní energii ze svých obětí.

Půlnočnice se dokážou odhmotnit a v takových případech je velmi těžké je zranit. Ke zhmotnění je možné je přimět uvězněním pomocí znamení Yrden nebo zásahem Měsíčním prachem.

xDante1986

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ověření, že nejste robot: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..