0

Zaklínač 3: Divoký hon – Relikty: Duch lesa

Pro boj s nimi se hodí: Dwimeritová petarda, olej proti reliktům a Igni
Získatelné materiály: ???

Duch lesa

„Urazili jsme ho, Svene. Duch lesa se chce mstít. Tímhle nám říká, že jsme sešli ze staré cesty.“

                                                                                    Harald z Fayrlundu

Některé příšery jsou tak silné, že místní obyvatelstvo je začne uctívat jako božstvo. To byl případ i lešije přebývajícího v lesích poblíž skelligské vesnice Fayrlund. Stařešinové byli dokonale přesvědčeni, že na ně tato příšera dohlíží, brání je před nepřáteli a cvičí jejich lovce.

Zaklínač o tom ovšem měl své pochyby. Lešijové jsou zlí, sebestřední tvorové, a ten prastarý, který žil v lesích u Fayrlundu, určitě nebyl žádnou výjimkou.

Geralt věděl, že osvobodit vesničany z područí jejich údajného ochránce nebude nic snadného, pokud se k tomu vůbec odhodlá. Lešij známý jako Duch lesa byl tak mocný, že si osvojil umění značení. To znamená, že tato příšera vložila svou esenci do jednoho z obyvatel Fayrlundu. Dokud bude tato nebohá duše žít poblíž osady, lešij se vždy zrodí u svého doupěte.

Ale i kdyby byla označená osoba ze hry, zabít lešije by nebylo nic snadného. Tato příšera si vydobyla poslušnost obyvatel lesa, mohla  by tak na pomoc povolávat vlky, havrany a dokonce i samotné stromy. Naštěstí měla i jednu slabinu: byla zranitelná ohněm a zejména znamením Igni.

Zaklínači se podařilo lešije zabít, čímž ukončil vraždy, které děsily lesy kolem Fayrlundu. To ale neznamenalo, že potížím vesničanů byl konec…

xDante1986

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ověření, že nejste robot: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..