Zaklínač 3: Srdce z kamene – Hlavní úkol: Kdo seje vítr…

PC PS4 Xbox One
  1. Zkušenosti a meč Iris za záchranu Olgierda a dokončení úkolu.

Úkol: Vydejte se do hospody U Alchymisty, zde si promluvte s Gaunterem O´Dimmem, který vás poctil svou návštěvou a následně sdělte informace Olgierdovu muži. Ten vám řekne i o Shani, která je nepovinnou součástí úkolu, který si určitě splňte, abyste získali více informací. Vydejte se tedy za Shani do její léčebny, v druhém podlaží si s ní promluvte a společně se vydejte na půdu akademie za profesorem Třezámkem. Bohužel vchod budou hlídat strážní, kteří mají zákaz kohokoliv vpustit dovnitř. Po kratší rozmluvě se tam dostane alespoň Shani a tak vám nezbude, než se vydat na most, seskočit do vody a podél zdi doběhnout až k vyznačenému místu.

20160116205404 20160116205930

Zde vám po nějakém čase shodí Shani lano a vy se dostanete na půdu akademie. Probojujte se přes lovce čarodějnic až k profesorovu domu a zjistíte, že je zamčeno. Otočte se, doběhněte k žebříku a po něm vylezte až nahoru. Pokračujte k dalšímu žebříku, který vás vezme o úroveň výše a přeskočte na balkón. Tam pomocí aardu rozrazte dveře, seběhněte o podlaží níž a prozkoumejte zničené zrcadlo na podlaze. Nakonec zamiřte až do přízemí a promluvte si s profesorem. Nejprve se  ho zeptejte o jakém ďáblu mluví a postupně vyčerpejte všechny možnosti rozmluvy a zjistíte o Zrcadelníku spoustu informací stejně jako o jeho dohodě s Olgierdem a o tom, jak ho podvedl. Po nečekané nehodě prohledejte profesorovo tělo, seberte klíč a opusťte jeho dům. Na nádvoří se dejte k věži, do níž vylezte po žebřících a seskočte do vody.

20160116212750 20160116221446

Následně se dostaňte k nejbližšímu rozcestníku, přemístěte se do vesnice Adamov a z ní pokračujte na sever do chrámu Lilvani, kde se po čase setkáte s Olgierdem a taky Gaunterem, který si přišel pro jeho duši. Až si ji bude chtít vzít, tak máte možnost pomoci Olgierdovi, což udělejte a nabídněte mu, že si s ním zahrajete o vaši a Olgierdovu duši. V nové části nemáte k dispozici mapu, ale naopak časový limit, ve kterém musíte vyřešit Zrcadelníkovu hádanku. V jeho noční můře se podívejte okolo a v dáli před sebou uvidíte dům s červeně zářícími okny. Ignorujte vše v okolí a utíkejte po cestičkách až k domu, do které vstupte a seběhněte do podzemní chodby. Na jejím konci uvidíte zrcadlo, ke kterému se rozběhněte a dejte si pozor, protože se pod vámi propadne podlaha.

20160116221816 20160116222807

V tu chvíli byste měli udělat kotoul a vyhnout se tak nechtěnému poškození. Pokračujte dál, seběhněte po schodech dolů a napravo uvidíte další schody vedoucí k zrcadlu, ty ignorujte a utíkejte k dalšímu schodišti. Po něm vyběhněte nahoru, doběhněte k zrcadlu a to se zničí. Dejte se rychle cestou nalevo a doběhněte k fontáně, kde použijte své smysly a prohledejte stopu. Geralt řekne, že ve fontáně byla dřív voda a tak jděte k zadní stěně, prozkoumejte ji a pomocí aardu rozbijte. Tím přivedete vodu do fontány, najdete Zrcadelníka a vyřešíte jeho hádanku, čímž zachráníte Olgierda i sebe samotného a dokončíte tak celý datadisk.

20160116223103 20160116223140

5 thoughts on “Zaklínač 3: Srdce z kamene – Hlavní úkol: Kdo seje vítr…

  1. V této části hry se dá získat jedovatý zmijí stříbrný meč ( poškození 463 – 565 ). Potřebná úroveň 39.

  2. Při nepovinné části se Shani, když se s ní Geralt loučí Shani řekne aby se za ní pak stavil, ten řekne fajn, ještě se uvidíme. A pak už Shani v Oxenfurtu na klinice není…

  3. Za Shani musíte ještě dřív než za Olgierdem v chrámu Lilvani. Jakmile dokončíte úkol, Shani už bude pryč

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ověření, že nejste robot: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..