7

Zaklínač 3: Srdce z kamene – Hlavní úkol: Kdo seje vítr…

  1. Zkušenosti a meč Iris za záchranu Olgierda a dokončení úkolu.

Úkol: Vydejte se do hospody U Alchymisty, zde si promluvte s Gaunterem O´Dimmem, který vás poctil svou návštěvou a následně sdělte informace Olgierdovu muži. Ten vám řekne i o Shani, která je nepovinnou součástí úkolu, který si určitě splňte, abyste získali více informací. Vydejte se tedy za Shani do její léčebny, v druhém podlaží si s ní promluvte a společně se vydejte na půdu akademie za profesorem Třezámkem. Bohužel vchod budou hlídat strážní, kteří mají zákaz kohokoliv vpustit dovnitř. Po kratší rozmluvě se tam dostane alespoň Shani a tak vám nezbude, než se vydat na most, seskočit do vody a podél zdi doběhnout až k vyznačenému místu.

20160116205404 20160116205930

Zde vám po nějakém čase shodí Shani lano a vy se dostanete na půdu akademie. Probojujte se přes lovce čarodějnic až k profesorovu domu a zjistíte, že je zamčeno. Otočte se, doběhněte k žebříku a po něm vylezte až nahoru. Pokračujte k dalšímu žebříku, který vás vezme o úroveň výše a přeskočte na balkón. Tam pomocí aardu rozrazte dveře, seběhněte o podlaží níž a prozkoumejte zničené zrcadlo na podlaze. Nakonec zamiřte až do přízemí a promluvte si s profesorem. Nejprve se  ho zeptejte o jakém ďáblu mluví a postupně vyčerpejte všechny možnosti rozmluvy a zjistíte o Zrcadelníku spoustu informací stejně jako o jeho dohodě s Olgierdem a o tom, jak ho podvedl. Po nečekané nehodě prohledejte profesorovo tělo, seberte klíč a opusťte jeho dům. Na nádvoří se dejte k věži, do níž vylezte po žebřících a seskočte do vody.

20160116212750 20160116221446

Následně se dostaňte k nejbližšímu rozcestníku, přemístěte se do vesnice Adamov a z ní pokračujte na sever do chrámu Lilvani, kde se po čase setkáte s Olgierdem a taky Gaunterem, který si přišel pro jeho duši. Až si ji bude chtít vzít, tak máte možnost pomoci Olgierdovi, což udělejte a nabídněte mu, že si s ním zahrajete o vaši a Olgierdovu duši. V nové části nemáte k dispozici mapu, ale naopak časový limit, ve kterém musíte vyřešit Zrcadelníkovu hádanku. V jeho noční můře se podívejte okolo a v dáli před sebou uvidíte dům s červeně zářícími okny. Ignorujte vše v okolí a utíkejte po cestičkách až k domu, do které vstupte a seběhněte do podzemní chodby. Na jejím konci uvidíte zrcadlo, ke kterému se rozběhněte a dejte si pozor, protože se pod vámi propadne podlaha.

20160116221816 20160116222807

V tu chvíli byste měli udělat kotoul a vyhnout se tak nechtěnému poškození. Pokračujte dál, seběhněte po schodech dolů a napravo uvidíte další schody vedoucí k zrcadlu, ty ignorujte a utíkejte k dalšímu schodišti. Po něm vyběhněte nahoru, doběhněte k zrcadlu a to se zničí. Dejte se rychle cestou nalevo a doběhněte k fontáně, kde použijte své smysly a prohledejte stopu. Geralt řekne, že ve fontáně byla dřív voda a tak jděte k zadní stěně, prozkoumejte ji a pomocí aardu rozbijte. Tím přivedete vodu do fontány, najdete Zrcadelníka a vyřešíte jeho hádanku, čímž zachráníte Olgierda i sebe samotného a dokončíte tak celý datadisk.

20160116223103 20160116223140

xDante1986

7 Comments

  1. V této části hry se dá získat jedovatý zmijí stříbrný meč ( poškození 463 – 565 ). Potřebná úroveň 39.

  2. Při nepovinné části se Shani, když se s ní Geralt loučí Shani řekne aby se za ní pak stavil, ten řekne fajn, ještě se uvidíme. A pak už Shani v Oxenfurtu na klinice není…

  3. Za Shani musíte ještě dřív než za Olgierdem v chrámu Lilvani. Jakmile dokončíte úkol, Shani už bude pryč

  4. Chtěl jsem se zeptat Zrcadelník položí Geraltovi hádanku… Všem věcem i lidem náležím, a přec mnou někteří pohrdají. Hlaď mě a zírej, dokud nezešílíš, leč mě žádné rány nebodají. Děti mě zbožňují, starci se bojí, panny se radostí točí. Když křičíš, já pláču, když zíváš, já spím, když směješ se, mně na rty úsměv skočí. Co jsem?„ A pak vypustí vodu do fontánky a řekne tady jsi…. A Standa ze studny se rozpustí jak Instant kafe… Ale jaká je přímá odpověď hádánky??? Kdo je Zrcadelník??? Čas? Zrcadlo?? Odraz? Já fakt nevím… A docela by mě to zajímalo… Nevíte někdo? Prosím?

    • Ahoj, už je to dlouho, co jsem to hrál, ale myslím, že ať odpovíš cokoliv je to špatně. Ty tam musíš prozkoumat to okolí ze´d nebo něco podobného a najít, kdo GOD opravdu je.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ověření, že nejste robot: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..