1

Zaklínač 3: Srdce z kamene – Hlavní úkol: Výjevy ze života manželského

  1. Zkušenosti za poražení správce.
  2. Zkušenosti za poražení přízraku z obrazu.
  3. Zkušenosti za to, že ohledáte mrtvolu Iris na posteli.
  4. Zkušenosti za obnovení jednotlivých vzpomínek.
  5. Zkušenosti za únik z hořícího pokoje.
  6. Zkušenosti za obnovení vzpomínky ve sklepě.
  7. Zkušenosti za obnovení vzpomínky v přízemí sídla von Everec.
  8. Zkušenosti za poražení Irisiny největší obavy.
  9. Zkušenosti za dokončení úkolu.

Úkol: Vydejte se k panství von Evereců, prozkoumejte vstupní bránu a zjistíte, že je zarostlá. Utíkejte tedy doleva a narazíte na muže, ze kterého se vyklube zloděj, který si chtěl se svým parťákem přivlastnit pár věcí z opuštěného sídla. Ten se ovšem ztratil a tak vás požádá, abyste ho našli. Po vstup nejprve zamiřte do zvýrazněných částí na mapě, použijte své smysly a prohledejte dané oblasti. Pak pokračujte ke vstupu do sídla a tam najdete zlodějovu lampu a stopu toho, jak někdo táhl tělo.

20160116123910 20160116130051

Využijte své smysly, pokračujte dozadu za dům a odsud do zadní zahrady, kde na vás čeká správce, což je pravděpodobně nejsilnější protivník, proti kterému jste doposud bojovali. Neustále používejte znamení Quen pro svou ochranu, vyhýbejte se jeho útokům a dejte si pozor, abyste se nenechali zasáhnout, protože si tím automaticky doplňuje život. Rovněž použijte nejsilnější olej proti reliktům, který vám poskytne další bonusové poškození a lektvar hrom. Postupně mu uberte zhruba 1/3 života a on vyvolá mrtvé, které pak sám bude zabíjet, aby si doplnil život, což nesmíte dopustit a zabijte je jako první. Postupně ho tedy zbavte celého života a následně k vám promluví černá kočka, kterou jste potkali dříve společně s černým psem. Až od nich dostanete klíč, tak si to namiřte k domu a s jeho pomocí vstupte dovnitř.

20160116130252 20160116130507

Přeskočte harampádí, vstupte do zadní místnosti a uvidíte přízrak z obrazu. Ze stolu seberte Irisin náčrtník a pokračujte ke schodišti, které vás zavede do 2. podlaží. Zde si to namiřte do pokoje po za zábradlím nalevo, projděte ven na ochoz a pokračujte dál do místnosti s obrazy, kde na vás přízrak zaútočí. Použijte tedy olej proti přeludům a hrom, na zem zakouzlete znamení Yrden a začněte do ni sekat hlava nehlava. Až se jí začne doplňovat zdraví a jeden z obrazů začne zářit zeleně, tak k němu rychle zaběhněte a udeřte do něj, čímž dobíjení zastavíte a budete moci pokračovat v útoku proti přízraku samotnému. Až ho zabijete, tak se vydejte dál do ložnice, kde najdete ostatky Iris.

20160116134533 20160116135941

Ty si prohlédněte, následně si promluvte s černou kočkou a psem a pokračujte před dům, kde najděte místo poblíž trojnožky pro malování a zde pohřběte její tělo. Následně proneste řeč, položte na její hrob náčrtník a vyvolejte duch, jenž vás vtáhne do jejího malovaného světa. Zamiřte do altánku, z lavičky seberte malířskou paletu a položte ji na stolek poblíž Iris a Olgierda. Pak napravo ze zábradlí altánu seberte knihu, vložte ji do ruky Olgierdovi a po zhlédnutí animace zničte pomocí igni dva roje včel. Poté se vydejte ke kašně, z jejího okraje vezměte číši a vložte jí Iris do ruky. Následně zabijte pavoučí přízraky a vstupte do domu, kde si to namiřte do jídelny.

20160116140531 20160116142350

Uvnitř prozkoumejte předměty na stole, následně obraz na stěně a podle vyobrazení zapalte 2 svícny dál od obrazu a také oheň v krbu, což vyvolá další vzpomínku. Poté zabijte přízrak a zamiřte do ložnice ve 2. podlaží, kde ze země seberte zakrvácený ručník a položte ho na komodu se zrcadlem. Pokračujte do pokoje vzadu, seberte v místnosti mísu s ovocem a pohár a podívejte se na obraz. Následně jděte k Olgierdovi a na stůl vedle něj položte hrozny nalevo, pohár doprostřed a jablko napravo, aby to odpovídalo výjevu z obrazu. Pokračujte do Olgierdovi pracovny, po cestě zabijte další přízraky a uvnitř nejprve seberte za dveřmi křídu, s níž dokreslete pentagram a umístěte svíčky na kruh opsaný kolem pentagramu.

20160116142457 20160116144332

Po scénce začne v místnosti hořet a tak utíkejte k obrazu v rohu a prozkoumejte. Tím se sice dostanete z pokoje, ale objevíte se uprostřed silné vánice. Utíkejte k sídlu, kousek doprava a zamiřte do sklepa. Tam najděte na zemi hrnek, který dejte do rukou Olgierdovi a svatební smlouvu, kterou použijte u otce Iris a zabijte přízraky, které na vás zaútočí. Poté si to namiřte k další vzpomínce, která se odehrává v přízemí von Everecova sídla a seberte velkou a malou mísu a také jídelní podnos. Podnos dejte do rukou strážce, malou misku před kočku a velkou před pelech pro psa.

20160116152114 20160116155116

Po zrekonstruování poslední vzpomínky utíkejte ke krbu do dalšího pokoje a přečtěte si dopis na stolku, který vyvolá souboj s bossem Irisina největší obava. Ten není až tak složitý, hlavně když budete vždy bojovat jen s jedním bojovníkem. Jediné na co si dejte pozor jsou ti poslední dva, protože se hodně kryjí a tak se jim vždy úhybem dostaňte za záda a zaútočte tam. Hlavně se opravdu držte pravidla bojovat jen s jedním, protože když nějaké z monster zasáhnete omylem a budou proti vám najednou stát dva a více, tak se obtížnost boje exponenciálně zvyšuje. Potom následujte Iris, získejte od ní květinu a dokončete úkol.

20160116155339 20160116155354

xDante1986

One Comment

  1. Na najvyššej obtiažnosti sú ty dvaja fakt záhul. Neviete niekto poradit či na nich funguje nejaky olej? Na prokletych?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ověření, že nejste robot: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..