0

Final Fantasy 7: Návod – 08: Budova Shinra

Před vstupem se rozhodněte, zda se vydáte předním vchodem nebo potichu skrz boční vstup a probojujte se jednou ze dvou zvolených cest až do 59. podlaží, kde se nachází trojice strážných. Porazte je a se získanou kartou vstupte do skleněného výtahu a vyjeďte o patro výš. Zamiřte do místnosti nalevo, dveřmi napravo vyběhněte ven a proběhněte okolo strážných, aby vás neviděli, takže se budete muset krýt za sochy. Až se dostanete do středu místnosti, tak pomocí signálů k vám dostaňte i Tifu a Barreta a stejným způsobem zamiřte do části napravo. Po schodech vyběhněte do 61. podlaží, promluvte si s mužem v šedém saku, který se prochází a zvolte druhou možnost (…). Jakmile to uděláte, tak získáte přístupovou kartu do patra 62, kam obratem vyjeďte výtahem.  V místnosti na levé straně patra si promluvte se starostou Dominem a on vám položí otázku. Utíkejte do pravé horní knihovny, kterou poznáte podle modré podlahy a zelených knihoven a prozkoumejte levou stranu prostřední knihovny. Heslo poznáte podle knihy, kterou zde najdete (2 Economic report – BEST, 1 Results – KING, 1 Breakdown – BOMB a 10 New Plans – MAKO), s ní se vraťte za Dominem a pokud odpovídáte správně napoprvé, tak kromě karty do 65. podlaží získáte i materii Elemental.

Vyjeďte do zmíněného podlaží, případně se vydejte obhlédnout podlaží 63 a 64. V tomto patře se nachází několik zlatých truhel a vaším úkolem je najít vždy jednu, která je otevřená a fragment Midgaru zanést do centrální místnosti, kde ho umístíte do miniatury města Midgar. Tím se otevře další truhla a vy tak musíte postup opakovat, dokud nezískáte výtahovou kartu k podlaží 66.  Vyjeďte tam, jděte na toalety v levém horním rohu tohoto patra a vstupte do kabinky. Vylezte do větrací šachty (Climb up?), dostaňte se nad jednací místnost a uvidíte jednání společnosti. Opusťte toalety, sledujte vědce jménem Hojo o podlaží výš a poté, co odejde tak pracovním výtahem na severu pokračujte do podlaží 69. Zde narazíte nejen na Hoja či Aeris, ale také na nového parťáka jménem Red XIII. Po krátké scéně na vás zaútočí boss Sample: H0512, u kterého se stačí zaměřit na toho v zadní řadě a jakmile ho porazíte, tak si vyberte, koho si necháte v partě a ze skleněného vězení si vezměte materii Enemy Skill, která vám umožní učit se útoky nepřátel. Vraťte se stejnou cestou zpět do 66. podlaží, nastupte do hlavního výtahu na jihu a na scéně se objeví Rude, který vás zajme. Po rozhovoru s prezidentem Shinrou se ocitnete v cele. U dveří se vždy zamyslete nad tím, jak se mají ostatní a nakonec si na chvíli lehněte.

Jakmile se probudíte, bude cela dokořán a tak si promluvte s Tifou, vyběhněte na chodbu a v rohu si od mrtvého vojáka vezměte klíče, se kterými osvoboďte ostatní členy vaší party. Nyní si to po svých namiřte do 69. podlaží, uložte si hru a vyběhněte o patro výš do kanceláře prezidenta. Na místě zjistíte, že je mrtvý a že za vším stojí legendární Sephiroth. Dveřmi na severní zdi vyběhněte ven, vyslechněte si Rufusův proslov a během útěku budete rozděleni na dvě skupiny. V 69. patře doběhněte k výtahu, aktivujte u postav Lightning materie, pokud je máte a vstupte do výtahu, kde na vás zaútočí boss. Díky tomu, že vaše skupinka a boss budou v jiném výtahu, tak útoky na blízku nepůsobí a naopak elektrické útoky jsou proti tomuto typu nepřátel velmi účinné. Po jeho porážce se hra přesune ke Cloudovi a bude ho čekat boj s Rufusem. Před ním si aktivujte hlavně materii Restore a ideálně například Fire a útočte na něj. Až po chvíli uteče, tak se vraťte do budovy, seběhněte o patro níž a tam si promluvte s Tifou, což vás přepne zpět do kůže první skupinky. S ní se vydejte k hlavnímu vchodu, shlédněte skvělou animaci a ukončete tuto část.

xDante1986

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ověření, že nejste robot: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..