Bloodborne: Zbraně pro pravou ruku

Zbraně hrají v Bloodborne opravdu důležitou roli, protože je oproti jiným hrám hodně důležité, jak daná zbraň hráči padne a dokáže s ní zacházet. Od toho se odvíjí úspěch a případný neúspěch během hraní. V této sekci se podíváme na zbraně na blízku, které hráč obvykle drží v pravé ruce, případně obouručně, pokud to umožňuje transformace dané zbraně. Transformaci vyvoláte tlačítkem L1 a podle typu zbraně se aktivuje režim transformace, který může vést v proměnu zbraně, jako je tomu u hůlky, která se promění v bič, nebo zbraň budete držet obouručně jako u sekyry Hunter´s Axe. Režimů je samozřejmě mnohem víc a my si je probereme u jednotlivých zbraní.

Zbraně mají navíc svoji životnost a musí být průběžně opravovány, protože pokud to neuděláte a životnost klesne pod 25%, tak se vám rapidně sníží poškození zbraně. Každá zbraň může být navíc upgradována, což uděláte u pracovního stolu, který se nachází ve vašem domě napravo od oltáře. Celkem můžete zbraň vylepšit ze základní verze až na +10 verzi, která má poškození 2násobné oproti tomu původnímu, od čehož se odvíjí i bonusové poškození. Abyste zbraň vylepšili, tak musíte nasbírat určitý druh a počet kamenů a obětovat malé množství Blood Echoes.

Kromě standardních zbraní má každá zbraň i další dvě verze, které jsou nazvány Uncanny a Lost. Tyto verze nejsou nijak extra jiné, ale oproti normální verzi nabízí jiné sloty pro vaše Blood Gemy, díky čemuž můžete použít drahokamy jiné a mnohdy i lepší kvality. Tyto zbraně můžete najít pouze v dungeonech a nikde jinde, proto je nejlepší se vydat do Root verzí dungeonů, kde je jejich výskyt náhodný. I přesto, že je výskyt náhodný, tak zbraně se vždy vyskytují pouze v určitém typu dungeonu a proto je rozhodně dobré, abyste hráli všechny Root verze. Do návodu postupně přidám glyphy na dungeony, kde jednotlivé zbraně můžete získat. Pokud tento druh zbraně jednou získáte a následně zbraň zahodíte nebo prodáte, tak už ji nikdy nezískáte znova. V dungeonu bude nahrazena lebkou, která přidává Insight!!!!!!!! Jediný rozdíl mezi verzemi – Normální, Uncanny a Lost jsou sloty pro Blood Gemy.

Další vylepšení, které vás u zbraní čeká je možnost přiřadit do jednotlivých slotů drahokamy a získat další bonusy. Abyste mohli vložit drahokamy do zbraně, tak potřebujete předmět Blood Gem Workshop Tool, který získáte z truhly v pracovně před Cathedral Ward krátce po souboji s bossem Father Gascoine. První slot odemknete na úrovni +1, druhý slot při vylepšení +3 a poslední třetí slot při vylepšení +6.

V následující tabulce je nejprve shrnutí kamenů, které potřebujete pro jednotlivé úrovně vylepšení.

Úroveň Potřebné kameny pro vylepšení
+1 3x Blood Stone Shard
+2 5x Blood Stone Shard
+3 8x Blood Stone Shard
+4 3x Twin Blood Stone Shard
+5 5x Twin Blood Stone Shard
+6 8x Twin Blood Stone Shard
+7 3x Blood Stone Chunk
+8 5x Blood Stone Chunk
+9 8x Blood Stone Chunk
+10 1x Blood Rock

Zbraně

Beast Claw
Beast Claw
Blade of Mercy
Blade of Mercy
Burial Blade
Burial Blade
Chikage
Chikage

Hunter Axe
Kirkhammer
Kirkhammer
Logarius´ Wheel
Logarius´ Wheel
Ludwig´s Holy Blade
Ludwig´s Holy Blade
Reiterpallasch
Reiterpallasch
Rifle Spear
Rifle Spear
Saw Cleaver
Saw Cleaver
Saw Spear
Saw Spear

Stake Driver
Threaded Cane
Threaded Cane
Tonitrus
Tonitrus

14 komentářů Bloodborne: Zbraně pro pravou ruku:

 1. JEDImfp 31st Březen 2015 7:53 am

  pekny pane,kdy bude Blade of Mercy a Chikage,ty bych opravdu chtel 🙂

  • xDante1986 31st Březen 2015 9:05 am

   Díky, BoM budou ještě dnes, ty už mám i u sebe, ale Chikage je tuším zbraň až z dungu, takže to má čas zatím :).

   • JEDImfp 31st Březen 2015 9:29 am

    dungeon?jak se tam dostanu?chci uz zbran co nevypada jako scifi blbost a neni to sekera 🙂

 2. xDante1986 31st Březen 2015 9:54 am

  Musíš získat kalich, jeden už bys měl určitě mít, pak jen stačí jít do Hunter´s Dream a u náhrobku nalevo udělat rituál za použití potřebných materiálů.

  • JEDImfp 31st Březen 2015 10:34 am

   kalich rikas,hmm.podivam se co mam a vyzkousim to

 3. Mirai2211 31st Březen 2015 1:28 pm

  Hezky se to rozjiždí. Včera jsem musel sahnout po krásné zbrani Tonitrus. Jinak pavoučí Boss nechtěl umřít;) líbí se mi ta L1 transformace. Efekty celkově supr v celem Bloodborne.

 4. JEDImfp 1st Duben 2015 7:55 am

  panove,blade of mercy je presne moje gusto.co s tim jde delat za paradicky je vazne mazec.mozna by nebylo spatny napsat co se jak dela,ja teprve vcera zjistil ze kdyz locknu nepritele tak muzu kolecko+dopredu udelat vypad + R2 famozni otocka,R1 oba mece bodne pred sebe.samotny R2 me jde 3x (zalezi kolik mate staminy) a to je teprve strihac.R1 opakovane to je jak kombo z nejaky automatovky.ze vzduchu kdyz padas tak R2 a zarizne to do zeme.nebo kombinace R1 (podle staminy) a dorazit to R2.no kouka se na to uzasne.jsem zvedavy na tu katanu (chikage)

  • xDante1986 1st Duben 2015 8:26 am

   Časem budou nejspíše i move sety, ale uvidíme :).

   BoM není špatná zbraň, ale jak píšu útoky jsou zase o to slabší 🙂 asi nedáš jedním útokem jak já s ludwigem 1300+ zranění.

   • JEDImfp 1st Duben 2015 10:12 am

    no jasne,ale je to neuveritelne zabavny hrani.na bose s tim nejdu.dost taky dela kdyz mas pod 15 insign a upgrady na zbrani.pro me zatim nejlepsi zbran co do hratelnosti,jeste jsem nevidel tu katanu.taky nemam rad ty divny scifi zbrane jako to kladivo/mec a podobny tomu :-),od nich davam ruce pryc

 5. xDante1986 18th Duben 2015 1:14 am

  přidány uncanny a lost verze mnohých zbraní včetně informací, během 2-3 dnů bude komplet dokončeno a přidány informace ohledně slotů pro Blood gemy

 6. Jan Zuza 11th Prosinec 2015 1:30 pm

  Ahoj, nechystáš se i do dlc?

  • xDante1986 11th Prosinec 2015 1:45 pm

   Ahoj chystám, ale dřív jak do Vánoc se do toho nepustím, teď chci primárně dokončit Until Dawn, následně prodat nightmare edici bloodbornu (collectorku) a koupím komplet edici.

 7. tomas 3rd Únor 2018 9:12 am

  co je to oranžoví vedle staminy? mam to jen u jedny zbrane

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ověření, že nejste robot: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.