Bloodborne: Zbraně pro pravou ruku

PS4

Zbraně hrají v Bloodborne opravdu důležitou roli, protože je oproti jiným hrám hodně důležité, jak daná zbraň hráči padne a dokáže s ní zacházet. Od toho se odvíjí úspěch a případný neúspěch během hraní. V této sekci se podíváme na zbraně na blízku, které hráč obvykle drží v pravé ruce, případně obouručně, pokud to umožňuje transformace dané zbraně. Transformaci vyvoláte tlačítkem L1 a podle typu zbraně se aktivuje režim transformace, který může vést v proměnu zbraně, jako je tomu u hůlky, která se promění v bič, nebo zbraň budete držet obouručně jako u sekyry Hunter´s Axe. Režimů je samozřejmě mnohem víc a my si je probereme u jednotlivých zbraní.

Zbraně mají navíc svoji životnost a musí být průběžně opravovány, protože pokud to neuděláte a životnost klesne pod 25%, tak se vám rapidně sníží poškození zbraně. Každá zbraň může být navíc upgradována, což uděláte u pracovního stolu, který se nachází ve vašem domě napravo od oltáře. Celkem můžete zbraň vylepšit ze základní verze až na +10 verzi, která má poškození 2násobné oproti tomu původnímu, od čehož se odvíjí i bonusové poškození. Abyste zbraň vylepšili, tak musíte nasbírat určitý druh a počet kamenů a obětovat malé množství Blood Echoes.

Kromě standardních zbraní má každá zbraň i další dvě verze, které jsou nazvány Uncanny a Lost. Tyto verze nejsou nijak extra jiné, ale oproti normální verzi nabízí jiné sloty pro vaše Blood Gemy, díky čemuž můžete použít drahokamy jiné a mnohdy i lepší kvality. Tyto zbraně můžete najít pouze v dungeonech a nikde jinde, proto je nejlepší se vydat do Root verzí dungeonů, kde je jejich výskyt náhodný. I přesto, že je výskyt náhodný, tak zbraně se vždy vyskytují pouze v určitém typu dungeonu a proto je rozhodně dobré, abyste hráli všechny Root verze. Do návodu postupně přidám glyphy na dungeony, kde jednotlivé zbraně můžete získat. Pokud tento druh zbraně jednou získáte a následně zbraň zahodíte nebo prodáte, tak už ji nikdy nezískáte znova. V dungeonu bude nahrazena lebkou, která přidává Insight!!!!!!!! Jediný rozdíl mezi verzemi – Normální, Uncanny a Lost jsou sloty pro Blood Gemy.

Další vylepšení, které vás u zbraní čeká je možnost přiřadit do jednotlivých slotů drahokamy a získat další bonusy. Abyste mohli vložit drahokamy do zbraně, tak potřebujete předmět Blood Gem Workshop Tool, který získáte z truhly v pracovně před Cathedral Ward krátce po souboji s bossem Father Gascoine. První slot odemknete na úrovni +1, druhý slot při vylepšení +3 a poslední třetí slot při vylepšení +6.

V následující tabulce je nejprve shrnutí kamenů, které potřebujete pro jednotlivé úrovně vylepšení.

Úroveň Potřebné kameny pro vylepšení
+1 3x Blood Stone Shard
+2 5x Blood Stone Shard
+3 8x Blood Stone Shard
+4 3x Twin Blood Stone Shard
+5 5x Twin Blood Stone Shard
+6 8x Twin Blood Stone Shard
+7 3x Blood Stone Chunk
+8 5x Blood Stone Chunk
+9 8x Blood Stone Chunk
+10 1x Blood Rock

Zbraně

Beast Claw
Beast Claw
Blade of Mercy
Blade of Mercy
Burial Blade
Burial Blade
Chikage
Chikage

Hunter Axe
Kirkhammer
Kirkhammer
Logarius´ Wheel
Logarius´ Wheel
Ludwig´s Holy Blade
Ludwig´s Holy Blade
Reiterpallasch
Reiterpallasch
Rifle Spear
Rifle Spear
Saw Cleaver
Saw Cleaver
Saw Spear
Saw Spear

Stake Driver
Threaded Cane
Threaded Cane
Tonitrus
Tonitrus

14 thoughts on “Bloodborne: Zbraně pro pravou ruku

 1. Musíš získat kalich, jeden už bys měl určitě mít, pak jen stačí jít do Hunter´s Dream a u náhrobku nalevo udělat rituál za použití potřebných materiálů.

 2. Hezky se to rozjiždí. Včera jsem musel sahnout po krásné zbrani Tonitrus. Jinak pavoučí Boss nechtěl umřít;) líbí se mi ta L1 transformace. Efekty celkově supr v celem Bloodborne.

 3. panove,blade of mercy je presne moje gusto.co s tim jde delat za paradicky je vazne mazec.mozna by nebylo spatny napsat co se jak dela,ja teprve vcera zjistil ze kdyz locknu nepritele tak muzu kolecko+dopredu udelat vypad + R2 famozni otocka,R1 oba mece bodne pred sebe.samotny R2 me jde 3x (zalezi kolik mate staminy) a to je teprve strihac.R1 opakovane to je jak kombo z nejaky automatovky.ze vzduchu kdyz padas tak R2 a zarizne to do zeme.nebo kombinace R1 (podle staminy) a dorazit to R2.no kouka se na to uzasne.jsem zvedavy na tu katanu (chikage)

  1. Časem budou nejspíše i move sety, ale uvidíme :).

   BoM není špatná zbraň, ale jak píšu útoky jsou zase o to slabší 🙂 asi nedáš jedním útokem jak já s ludwigem 1300+ zranění.

   1. no jasne,ale je to neuveritelne zabavny hrani.na bose s tim nejdu.dost taky dela kdyz mas pod 15 insign a upgrady na zbrani.pro me zatim nejlepsi zbran co do hratelnosti,jeste jsem nevidel tu katanu.taky nemam rad ty divny scifi zbrane jako to kladivo/mec a podobny tomu :-),od nich davam ruce pryc

 4. přidány uncanny a lost verze mnohých zbraní včetně informací, během 2-3 dnů bude komplet dokončeno a přidány informace ohledně slotů pro Blood gemy

  1. Ahoj chystám, ale dřív jak do Vánoc se do toho nepustím, teď chci primárně dokončit Until Dawn, následně prodat nightmare edici bloodbornu (collectorku) a koupím komplet edici.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ověření, že nejste robot: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.