0

Alan Wake: Návod – Epizoda 1: Nightmare

Writer´s Dream

Hned na začátku se podívejte nahoru k pouličnímu světlu a zvolte si normální nebo obrácený pohled. Utíkejte po cestě dolů, odbočte na dřevěnou lávku napravo a shlédněte krátkou sekvenci se sraženým stopařem. Na konci cesty seskočte dolů, seběhněte schodiště a dejte se doprava, kde musíte přeskočit zábranu. Následně se dvakrát vyhněte útoku stopaře (LB + levá analogová páčka) a projděte dřevěnou brankou. Rychlým sprintem doběhněte po lesní pěšině až k provazovému mostu, přeběhněte na druhou stranu a po střetu s Clayem vstupte do srubu. Počkejte, dokud vás otřesy nezraní, pak vyběhněte za světlem ven a vstupte do světla pod lampou nalevo, kde se kompletně vyléčíte.

20150518163548 20150518165730

Po skončení sekvence seběhněte po schodech dolů a sledujte cestu. Jakmile vás vyzve, tak si vezměte baterku a zaměřte pomocí LT na stopaře. Pak seberte i revolver a několika ranami ho sprovoďte ze svého snu. Vydejte se dál, postřílejte útočníky a doběhněte až k boxu na dřevěné noze, ve kterém najdete světelnou pistoli. Po jejím sebrání seskočte dolů, dejte se doprava a objeví se další nepřátele. Namiřte na toho prostředního, světlicí ho zasáhněte a zbavte se i dvou okolních. Zamiřte tedy opatrně dál, na cestě shlédněte sekvenci a rychle přeběhněte přes most. Dveřmi nalevo vstupte do budovy majáku a shlédněte animaci.

20150518172416 20150518172547

Bright Falls

Na bárce se vydejte k muži postávajícím u zábradlí a promluvte si s ním. Pak se vraťte zpět za svou ženou, vyslechněte si hovor s vaším vydavatelem a až dorazíte ke břehu, tak nasedněte do vašeho vozu. Po zhlédnutí animace se dostanete do místní jídelny, kde se setkáte s dívkou jménem Rose. Zleva obejděte pult, pusťte staříkovi jeho oblíbenou písničku Coconut a napravo od kuchyňského okna si vezměte z vozíku termosku. Pak vstupte do temné chodby, na konci se dejte vlevo a zaklepejte na dveře pánských toalet. Na scéně se objeví tajemná žena a ta vám předá klíčky od srubu a instrukce jak se tam dostat. Opusťte tedy jídelnu, shlédněte animaci, která vám ukáže krásy tohoto malebného městečka a počkejte, až budete moci Alana znovu ovládat.

20150518172808 20150518174843

Přeběhněte přes můstek, vyběhněte ke srubu a odemkněte si vchodové dveře. Po vstupu zjistíte, že je uvnitř tma a vy budete muset nahodit jističe. Hlavním vchodem tedy opusťte srub, otočte se doleva a utíkejte k přístřešku. Uvnitř přistupte ke generátoru a nahoďte ho (musíte mačkat A vždy, když bude bod v zeleném poli). Potom vyběhněte ven, shlédněte jednu z mnoha animovaných sekvencí ve hře a vraťte se do srubu. Zamiřte po schodech do druhého patra, v místnosti napravo si promluvte s Alice a utíkejte do pracovny naproti přes chodbu, kde se odehraje hádka. Až budete Alana ovládat, tak utíkejte rychle ke srubu, vyhněte se nebezpečí ze vzduchu a počkejte na vaše probuzení po havárii.

20150518175027 20150518175711

Waking Up To A Nightmare

Seběhněte z kopce dolů, držte se lesní pěšinky a narazíte na místo, které obklopují silné paprsky světla. Po nalezení prvních dvou manuskriptů se vydejte po pěšině dál, doběhněte ke skalnímu útesu a v dálce uvidíte osvětlenou budovu. Utíkejte kupředu, po kmeni napravo se dostaňte na pilu plnou dřeva a shlédněte animaci, ve které se setkáte s prvním Takenem. Rychle proběhněte mezi hromadami dřeva až k příbytku, schovejte se dovnitř a Alan zde najde revolver a baterku. Ze stolku si vezměte náhradní baterie, pak i náboje opodál a pokuste se dovolat šerifovi. To se bohužel nepovede a budova se začne hýbat. Rychle vyskočte zadním východem ven, proběhněte dřevěnými vrátky ven a vypořádejte se s oběma monstry.

20150518182402 20150518184746

Potom se dejte doprava a narazíte na spadlé vedení. Nalevo od něj najdete v přístřešku ovládání sítě, kterým vypněte přívod elektrické energie a bránou se vydejte dál. Až dorazíte k bagru, tak se dejte dál plotem napravo, seběhněte z kopce dolů a přeběhněte přes kmen stromu. Jedinou cestou doběhněte k hromadám dřeva, dejte se doprava a dojdete k místu se zničenými schody. Nyní vám tedy nezbývá než najít jinou cestu. Proběhněte mezi kládami dozadu k přístřešku, zabijte stínová monstra a vstupte do přístřešku, kde najdete na jedné z polic brokovnici. Venku pak nastartujte generátor, vydejte se ke stožáru a s pomocí ovládacího panelu posuňte dřevo na lanovce do úrovně okolních hromad. Pak se otočte, vylezte po žebříku na hromadu a přeběhněte na druhou stranu do části nad zničenými schody.

20150518185643 20150518185759

Vyběhněte nahoru do kopce k dřevěné chýši, od ní dál a pak vás bude čekat cesta z kopce dolů. Jakmile uvidíte generátor, tak ho nastartujte, vydejte se po pěšině dál a prostřílejte si cestu k další lampě. Z boxu si můžete vzít náboje do revolveru a baterky, dejte se doleva a seskočte na cestu (před vámi je obrovský bagr). Dejte se doprava, doběhněte k zamčené bráně a v kontrolní místnosti po vaší pravici ji otevřete pomocí tlačítka na stěně. Bráno vstupte do další části se dřevem a zamiřte k místu, kde na vás zaútočí Stucky a spousta dalších stínů. Nejprve se zbavte těch obyčejných, pak i poměrně rychlého Stuckyho a dostaňte se k bráně na druhé straně pily. Otevřete si skříňku se zeleným blikajícím světlem, přehoďte páku a jedinou cestou doběhněte na čerpací stanici. Skrz garáž proběhněte do obchodu a pomocí telefonu si zavolejte.

20150518200237 20150518201704

xDante1986

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ověření, že nejste robot: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..