L.A. Noire: Návod – Případ 25: Nicholson Electroplating

PC PS3 PS4 Xbox 360 Xbox One

Nicholson Electroplating

Hned na začátku tohoto případu uvidíte obrovský výbuch a tak oba protagonisté nasednou do auta a budete muset zamířit k místu výbuchu. Dejte si po cestě pozor na zpanikařené chodce a také řidiče, kteří ujíždějí, co to jde, a dojeďte k továrně, kde budete muset zneškodnit dva rabující muže. Poté vstupte do továrny, zamiřte za Rayem Pinkerem a Malcolmem Caruthersem a začněte s ohledáním trosek továrny. Od původního místa se dejte doleva, proběhněte kolem místa, kde starosta dává rozhovor televizi, a dostanete se na rozcestí. Z něj pokračujte pravou cestou až na konec, promluvte si se strážníkem a dle jeho pokynů prozkoumejte část trosek. Cole spojí dvě části, ty následně pootočte tak, aby seděl text, a zjistíte, že se jedná o část letadla (vodítko: Airplane part). Vraťte se k rozcestí, dejte se druhou cestou a po pár krocích objevíte na zemi kus oblečení se štítkem z prádelny (vodítko: Laundry tag). Pokračujte cestou dál a dostanete se ke kufříku, ve kterém najdete špionážní kameru (vodítko: Spy camera), zlatou náušnici, vizitku Tomoko Okamoto a také zprávu s dešifrovacím aparátem, což povede k úsudku, že se jednalo o podnikovou špionáž (vodítko: Espionage). Potom vezměte dešifrovací aparát, nastavte na vnějším prstenci nahoru písmeno H a na vnitřním kruhu písmeno K  přímo pod H.

Poté postupně nastavujte písmena na vnějším kruhu podle zprávy KSBOJLKQ XSB a v levém horním rohu uvidíte dešifrovanou zprávu N VERMONT AVE, která se promění na adresu 133 N. Vermont Ave (vodítko: Deciphered message). Nakonec se vraťte na začátek ke koronerovi a prozkoumejte mrtvá těla. Po ohledání místa činu zamiřte zpět k vozu a narazíte na majitele továrny.

Výslech Freda Nicholsona

  • Nicholson plant explosion: Bad Cop/Doubt
  • Whereabouts of Okamoto: Accuse/Lie (důkaz: Spy camera nebo Espionage)
  • Whereabouts of McLellan: Bad Cop/Doubt

Poté nasedněte do auta, zamiřte ke křižovatce před vámi a použijte telefon. Díky tomu zjistíte adresu prádelny, kam se rovnou vydejte.

Superior Laundry Services

V prádelně si promluvte s obsluhou a dostanete zákaznickou knihu, kde poklepejte na záznam J2620. Objevíte jméno Oscar Hangstrom, o kterém nepadlo ani slovo a tak zamiřte k telefonu na jedné z praček a zavolejte na centrálu, která vám sdělí, že nikoho toho jména nemá v databázi. Opusťte prádelnu a zamiřte na adresu z dešifrované zprávy.

Okamoto´s Apartment (Deciphered Address)

U schodů prozkoumejte schránky a zjistíte, že se jedná o byt paní Okamoto. Vyběhněte po schodech nahoru, vstupte do otevřeného bytu napravo a zjistíte, že ho někdo už prohledal. Na nic tedy nečekejte a rovněž se dejte do jeho průzkumu. Otevřete lednici a vypadne mrtvola. Na pravé ruce si povšimněte prstenu (vodítko: Ring), na levé ruce hodinek (vodítko: Wristwatch) a nakonec si prohlédněte hlavu zavražděného, což odkryje jeho identitu jako John Doe. Na podlaze u krbu najdete sponu LAPD, kterou dostanou zaměstnanci při odchodu do důchodu (vodítko: Tie Pin) a také si povšimněte krvavé skvrny vedoucí do ložnice. V ložnici prozkoumejte vzadu na komodě druhou náušnici a po jejich spojení se objeví tajná přihrádka s mikrofilmem (Vodítko: Microfilm). V prvním pokoji použijte telefon, zavolejte na centrálu a ta vám sdělí, že se máte ozvat Ray Pinkerovi. Nechte se tedy přepojit a dozvíte se víc o letadlovém dílu, který patří letadlu od společnosti Hughes Aircraft, kam se rovnou vydejte.

Hughes Aircraft

U vstupu vás zastaví vojenská policie a nebude vás chtít pustit dovnitř bez povolení, nicméně se na scéně objeví Vernon Mapes, který dříve pracoval na drogovém a s jeho pomocí se dostaete dovnitř. Následujte jeho vůz, zaparkujte a vstupte do hangáru, kde začněte výslechem.

Výslech Vernona Mapese

  • Nicholson plant explosion: Bad Cop/Doubt
  • Knowledge of Okamoto: Bad Cop/Doubt
  • Knowledge of McLellan: Accuse/Lie (důkaz: Prop spinner)

Poté můžete prozkoumat hangár. Vlezte do letadla, vylezte po žebříku nahoru a na nákresu najdete poznámku (vodítko: Navigation note). Utíkejte k panelu nedaleko a zadejte na něm zeměpisnou délku 76 00 a šířku 24 15, což poukáže na Bahamy (vodítko: Bahamas). Opusťte letadlo a u schodů objevíte barely s olejem (vodítko: Linseed oil). Potom zamiřte k malé budově v rohu, vyběhněte nahoru do patra a vstupte do Mapesovi kanceláře. V zadní části najdete fotku mladé dámy (vodítko: Photograph) a vedle ní pak další fotku, která odkryje pro tuto chvíli neznámou lokaci. Vyběhněte zpět ven, utíkejte k zadní části letadla a u 3 motorů si promluvte s mladým technikem, který vám umožní se podívat na kryt turbíny. Nakonec si znovu promluvte s Mapesem, vraťte se ke svému autu a odjeďte na policejní stanici.

Wilshire Police Station

Seběhněte do podzemní části stanice, zamiřte do technického a narazíte na Raye, který vám řekne, že má připravené fotky. Začněte si jednu po druhé prohlížet pod lupou, objevte několik zajímavých informací včetně domu z Mapesovi fotky a Ray vás požádá o malý experiment. Naberte z každé lahvičky jednu kapku, ukápněte ji do Petriho misky a po malém výbuchu zamiřte k zadní části stolu s fotkami. Zde objevíte náčrtek McLellanova patentu (vodítko: Aluminum polishing patent), který si dobře prohlédněte a vydejte se o poslední lokace.

House in Photograph

Na místě zjistíte, že je dům otevřený a tak vstupte dovnitř. Tam zjistíte, že je prázdný, a tak prozkoumejte dokumenty na malém stolku naproti postele. Objevíte letenku a také pas. Ten si celý prolistujte a z fotky zjistíte, že McLellan a Hanstrom je jedna a tatáž osoba. V tu chvíli někdo vhodí dovnitř zápalnou láhev a celý byt začne hořet. Rychle rozstřelte plynovou bombu vedle sporáku, proběhněte do vedlejšího bytu a vylezte oknem ven, kde se setkáte s Mapesem, který má vše na svědomí.

Showdown

Během pronásledování se držte striktně Mapese a jakmile se objeví vojenská policie, tak se ji pokuste vybourat. Až se dostanete k hangáru, tak se vypořádejte s dalšími členy vojenské policie a pokračujte do hangáru, kde se odehraje další přestřelka. Poté, co celý hangár vyčistíte, tak se objeví kapitán McKelty a jeho proslovem zakončíte celý případ.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ověření, že nejste robot: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.