0

Resident Evil 5: Návod – Kapitola 6

Kapitola 6-1: Ship Deck

Seskočte dolů, vyběhněte po schodech a prostřílejte si cestu k žebříku, po kterém vylezte nahoru. Utíkejte dál, projděte kolem vysokého stožáru lodi a na druhé straně seskočte dolů. Po schůdkách napravo vyjděte nahoru, sejměte nepřátele, kteří se objeví na palubě a doběhněte až k žebříku, u kterého seskočte dolů. Utíkejte dál mezi kontejnery, zmáčkněte tlačítko na jedné z konstrukcí a pod zvednutým zařízením proběhněte dál. Kolem aktivačního panelu se dejte doprava, vylezte nahoru po žebříku a odtlačte kontejner. Následně seskočte dolů a Sheva bude uvězněna v kleci, kterou na ni spustí jeden Majini.

20150416122820 20150416125326

Ubraňte se před útoky nepřátel, seberte kartu, která po jednom z nich zůstane a jděte ke kontejnerům na severní straně. Střelte do zeleně svítícího panelu nahoře, proběhněte pod ním a kartu použijte u panelu. Následně vyběhněte po schodech za brankou nahoru a dejte se doleva. Po žebříku vylezte na vrchol jeřábu, zmáčkněte tlačítko a vraťte se dolů za vysvobozenou Shevou. Vylezte nahoru na kontejner, dejte se doleva a jakmile se aktivuje checkpoint, tak hned doprava. Stoupněte si na jeden kontejner se zelenou podlahou, počkejte, až Sheva střelí do panelu a vy vyjedete nahoru. Pak střelte do panelu u jejího kontejneru a i ona vyjede výš. Dejte se na jih, seskočte dolů a prostřílejte si cestu ke schodišti. Vyběhněte nahoru, vstupte do kajuty a posbírejte vše, co najdete. Jedinou možnou cestou se dostaňte do spodní části tankeru, z kufru si vezměte brokovnici Jail Breaker a pokračujte do místnosti s Excellou. Po zhlédnutí animace se vydejte dál, doběhněte na železnou lávku a po několika krocích se spustí poplach. Schovejte se za zábranu, postupně postřílejte všechny útočníky a seskočte dolů.

20150416153608 20150416154239

Na nic nečekejte, doběhněte ke zvednutému poklopu a seskočte o další patro. Úzkou chodbou doběhněte na konec, vylezte po žebříku nahoru a zabijte nepřátelské vojáky. Vezměte si do ruky Magnum nebo jinou silnou zbraň, ranami do hlavy sejměte velkého Majiniho s rotačním kulometem a seberte kartu s označením A, která po něm zůstane. V zadní části vyběhněte nahoru do schodů, pak se vydejte na konec lávky a seskočte dolů na sníženou platformu. Z trezoru si vezměte kartu B a utíkejte k označeným dveřím, které otevřete pomocí karet. Vstupte do místnosti, zabijte tři vojáky s raketometem a uvolněnou cestou si to namiřte k výtahu, do kterého nastupte.

20150416161628 20150416162809

Kapitola 6-2: Main Deck

Seběhněte po schodech dolů, dejte se doprava a shlédněte animaci, v níž se znovu setkáte s Excellou. Po její proměně mačkejte akční tlačítka na obrazovce a dostaňte se do vnitřních prostor tankeru. Utíkejte chodbou kupředu, vyhněte se útoku monstra a u dalšího chapadla odbočte do místnosti vpravo. Zde prohledejte skříňky, následně vyběhněte druhým východem na chodbu a pokračujte ke schodišti, která vás dostane o patro výš.

20150416165301 20150416165342

Tam zabijte útočící vojáky a seberte kartu, která po jednom z nich zůstane. Pak doběhněte do kontrolní místnosti, kartou otevřete dveře napravo a podle mapy pokračujte na palubu tankeru. Dejte se doleva, otevřete si branku a připravte se na souboj s bossem. Nejprve útočte na žhnoucí koule a zničte je. Až se objeví jedna obrovská koule, tak na ni útočte tím nejsilnějším, co máte a zničte ji (pokud by se znovu objevili malé koule, tak musíte celý postup opakovat).

20150416165915 20150416170031

Kapitola 6-3: Bridge Deck

Vraťte se do kontrolní místnosti, vyslechněte rozhovor s Jill a vstupte do označeného výtahu. Až sjedete dolů, tak si prostřílejte cestu k panelu, aktivujte ho a utíkejte k otevírající se bráně. Postupně zlikvidujte všechny nepřátele, následně přeskočte propast a pokračujte v likvidaci. U brány použijte panely po stranách, než se otevře, tak zlikvidujte dva Reapery a vyběhněte na ochoz. Odtud postupně likvidujte obyčejné vojáky a poté i ty s rotačními kulomety. Seberte karty, které po nich zůstanou, vraťte se zpět do spodního podlaží a utíkejte dozadu ke dveřím, které otevřete pomocí karet. Použijte výtah a připravte se na souboj s Weskerem. Jděte doleva a z vitríny si vezměte raketomet. Následně proběhněte celou oblast, vypněte světlomety pomoci blízkých panelů a až Wesker nebude vědět, kde jste, tak po něm vystřelte raketu.

20150416172545 20150416180938

Ten ji vzápětí zachytí a vy mu ji musíte rychle rozstřelit v rukách. Poté k němu utíkejte, chytněte ho a pokuste se píchnout mu injekci, což se napoprvé nepodaří. Vylezte po žebřících nahoru na ochoz, rozbijte vitrínu a vezměte si druhou raketu. Tu nabijte vašemu partnerovi do raketometu (nebo ji on nabije vám) a opakujte postup, dokud se vám nepodaří vpíchnout Weskerovi injekci. Poté shlédněte sekvenci, mačkejte akční tlačítka na obrazovce a nakonec se dostanete do sopečné oblasti. Utíkejte kupředu, znovu se setkejte s Weskerem a utíkejte dál. Poté se s vámi propadne skalní můstek a vy a váš partner budete rozděleni. Přeskočte přes propast, jděte po cestičce nalevo a vyběhněte na centrální plošinu. Počkejte, až k vám dojde zmutovaný Wesker a střílejte mu do odkrytého bodu na hrudníku.

20150416181243 20150416181502

Jakmile ho dostatečně zraníte, tak přeskočí za Shevou a půjde po ní. Uvolněte jí cestu střelbou do skalních útvarů, sledujte ji a až spadne, tak ji ochraňte před Weskerem. Následně se podívejte z centrální plošiny dozadu a uvidíte balvan. Seskočte k němu, mačkejte příslušná tlačítka a shoďte ho do lávy, čímž uděláte cestu pro Shevu. Spolu s ní se vraťte zpět na centrální plošinu a začněte do Weskera střílet, co jen to půjde. Až odkryje svůj slabý bod, tak mu do něj palte z Magnumu a on se odpotácí na onen svět. Nakonec už jen zmáčkněte akční tlačítka, která se objeví během animace a tím dokončete celou hru.

20150416183018 20150416184215

xDante1986

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ověření, že nejste robot: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..