0

Resident Evil Revelations 2: Rozhodnutí ve hře a jak ovlivní hru

V Revelations 2 hrajete jednotlivé epizody za 2 dvojice. Tou první je Claire a Moira a druhou pak Barry a Natalia, přičemž příběh druhé dvojice se odehrává půl roku po té první. Díky tomu se ve hře nacházejí různé akce, které ovlivní vaši další hru za Barryho a Natalii nebo samotný konec hry, které jsou ve hře dva. Nyní se podíváme na to, jak můžete hru ovlivnit a jaký efekt to přinese. Následují text obsahuje celou řadu SPOILERů.

Epizoda 1: Penal Colony
Rozhodnutí: Až s Moirou a Claire vložíte do mechanismu ozubené kolo, tak se spustí poplach a zaútočí na vás hodně nepřátel. V tu chvíli můžete aktivovat plamenomet a snadněji se ubránit. V tomto případě ho nezapínejte a místo toho s Moirou okamžitě začněte páčit desky z mříží a pak přepněte na Claire a braňte se standartní cestou.
Dopad na hraní: Za odměnu získáte v prvé řadě achievement. Až budete hrát za Barryho a Natalii, tak bude plamenomet vypnutý a vy máte zajištěn mnohem rychlejší průchod hrou, protože se vyhnete části s kontrolní místností a také přestřelce. To se vám bude hodit hlavně ve chvíli, kdy budete chtít dohrát všechny epizody pod 3 hodiny, abyste získali přístup k raketometu s neomezenou municí.

Epizoda 2: Contemplation
Rozhodnutí: Ve vesničce, kde se setkáte s Pedrem a Gabem se později utkáte se zmutovaným Pedrem. Máte přitom 2 možnosti, buď ho zabijete a nebo utečete.
Dopad na hraní: Pokud se rozhodnete Pedra zabít, pak získáte achievement a během hry za Barryho a Natalii najdete jeho vrtačku v hlavním stanovišti, baru Wossek. Díky tomu se později dostanete do míst, kde jste se rozdělili s Neilem. Zde můžete s Barrym projít uličkou a vstoupit do domu. Vyběhněte nahoru do vyššího podlaží, vrtačkou rozbijte zeď s červeným X a uvnitř najdete larvu, která je jinak nepřístupná. Rovněž budete moci přeskočit na protější balkón a vstoupit do bytu, kde se nachází další Gimmick bedna pro Natalii a vyhnete se vřavě nepřátel ve skladišti. V opačném případě je volba jasná Pedrovi utečete a Barry vrtačku nezíská, proto se v závěru jeho části dostane do domu, kde se bude muset utkat se zmutovaným Pedrem a získat vrtačku od něj. V tomto případě máte možnost získat zlatou medaili a to tím, že zabijete Pedra zničením všech očí na jeho těle.

Epizoda 2: Contemplation
Rozhodnutí: Až budete s Natalií a Moirou v budově, kde je pracovní stůl a výtah, tak v přízemí odstraňte ze dveří desku.
Dopad na hraní: Až budete hrát za Barryho a Natalii, tak můžete vstoupit do místnosti a získáte přístup ke Gimmick boxu.

Epizoda 3: Judgment
Rozhodnutí: Ve stokách po setkání se starcem jménem Evgeny, zamiřte do další části a po sebrání mapy se vydejte chodbou na jih. Na rozcestí se otočte doprava a uvidíte, jak z roztrženého potrubí teče voda. Proběhněte skrz vodní stěnu, vylezte nahoru potrubí a přeběhněte přes něj na druhou stranu, kde otočte uzávěrem, dokud se dole neotevře mříž.
Dopad ve hře: Za Barryho bude mříž pořád zvednutá a vy zde najdete útočnou pušku, což vám odemkne achievement / trofej.

Epizoda 3: Judgment
Rozhodnutí: Až budete ve stokách, tak se setkáte s monstrem Vulcanblubber (velké monstrum s ohnivým kanónem). Krátce před tímto setkání se po stranách stok nacházejí vyvýšené části nalevo a napravo. Vylezte do části napravo, kde se nachází Moiřin Military box a shoďte dolů klec.
Dopad ve hře: Až budete hrát za Barryho a Natalii, tak můžete vzít klec a dát ji pod vyvýšenou část na opačné straně. Poté se dostanete nahoru a získáte kufřík pro vylepšení zbraní. Rovněž se zde nachází Tower emblém, ale ten se dá sestřelit i bez klece.

Epizoda 3: Judgment
Rozhodnutí: Hned po zabití výše zmíněného Vulcanblubbera budete muset s Moirou odstranit páčidlem desky ze dveří. Mezitím přepněte na Claire, přeskočte na plošinu napravo a vylezte nahoru. Poté přeskočte do další části a seskočte dolů do šachty, kde otočte uzávěrem, čímž zvednete mříž.
Dopad ve hře: Za Barryho se dostaňte ke schodišti, kde jste s Claire zabili Vulcanblubbera, seběhněte dolů a hned napravo bude zvednutá mříž. Jděte tedy dopředu přikrčte se a dostaňte se do místnosti, která byla předtím zalitá vodou a ve které se nachází Tower emblém a Gimmick box.

Epizoda 3: Judgment
Rozhodnutí: Poté, co porazíte na konci epizody Neila, tak vás vytáhne z výtahu a budete se muset rozhodnout, zdali šáhnete po zbrani s Claire a zastřelíte ho a nebo přepnete na Moiru. S tou se doplazte ke zbrani a zabijte Neila s ní.
Dopad ve hře: Pokud ho zabijete s Moirou, tak hru dohrajete s dobrým koncem a dostanete se do odstřelovací části v závěru hry, kde se nachází i poslední Tower emblém, který u špatného zakončení nemůžete získat. Rovněž za zabití Neila s Moirou získáte achievement / trofej. Pokud ho zastřelíte s Claire, hru dohrajete se špatným koncem a vyhnete se závěrečné části, díky čemuž můžete epizodu rychleji dohrát. Každé zakončení vám rovněž odemkne jiné bonusy.

Epizoda 4: Metamorphosis
Rozhodnutí: Hned na začátku epizody doběhnete ke dveřím a vstoupíte do jakési kontrolní místnosti. Nalevo se nachází počítač, kde můžete aktivovat, aby se voda z levého kanálu přemostila do toho pravého.
Dopad ve hře: Za Barryho a Natalii budete mít přístupnou jednu ze dvou cest, které se po chvíli zase spojí. Každá z těch cest skrývá larvu, takže tuto část budete muset dohrát dvakrát s tím, že jednou počítač za Claire aktivujete a podruhé nikoliv. Pokud se rovněž dostanete do obou částí, tak získáte achievement / trofej.

xDante1986

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ověření, že nejste robot: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..