0

The Evil Within: Návod – Kapitola 11: Reunion

Poté, co se vynoříte z vody, tak plavte kousek dopředu a dveřmi po vaší levici zamiřte na ulici, kde budete svědky toho, jak se celé město bortí a jediná nedotknutá budova je ústav pro choromyslné. Dejte se doprava, povšimněte si kolotoče a vydejte se zničenou ulicí dál. Na konci uvidíte, jak se bortí část domu nalevo a tak se držte při pravé stěně a dojděte k domu, kde budete svědky toho, jak před vás dopadne žlutý školní autobus. Přikrčte se, vlezte dírou do budovy a dveřmi zamiřte do 3. místnosti, kde před sebou uvidíte jukebox a díru v levé zdi. V tu chvíli se otočte doprava a vzadu najdete vstup do další místnosti, kde na stole objevíte kufřík a v něm novou zbraň Magnum. Po jeho sebrání se vraťte do předchozí části a dírou vedle jukeboxu pokračujte do chodby, v níž budete po pár krocích svědky další demolice a vy se tak dostanete do úzké uličky mezi domy. Tou pokračujte dál a uvidíte, jak se zužuje.

001 003

Až nebudete moci normálně dál, tak se protáhněte štěrbinou a ocitnete se v další části ulice, kde na stolku napravo najdete lékárničku, která vám vyléčí 100% vašeho zdraví a způsobí menší halucinace. Doběhněte uličkou na konec, vzadu za bílou dodávkou vylezte na kovovou konstrukci a přeskočte přes plot. V přikrčení se dejte doleva, zabijte nepřítele před vámi a postupně vyčistěte celou oblast. Vaším úkolem je dostat se k modrým dveřím v zadní části, které vedou ven z oplocené části a prozkoumat je. Až to uděláte, tak zjistíte, že jsou zamčené a spustí se poplach. Zamiřte do části, kde se poplach spustil, zabijte každého, kdo vám vstoupí do cesty a na konci uličky najdete u mrtvého dělníka klíč. S tím si prostřílejte cestu zpět ke dveřím a přitom si dejte pozor na nepřátele, kteří u sebe mají samopaly, protože jsou velmi nebezpeční. Po otevření dveří oběhněte hořící autobus, po ceduli přeběhněte na požární schodiště domu a po něm si to namiřte dolů.

004 008d

Na opačné straně seběhněte po modrém kontejneru a jedinou cestou pokračujte kupředu. Až se s vámi utrhne podlaha a spadnete do vody, tak si to namiřte k potrubí a v něm budete svědky krátké scénky, ve které uvidíte vodní monstrum. Nejlepší bude, když rychle sestřelíte mrtvoly visící na provazech a pak skočíte do vody a přeplavete k autu naproti. Mrtvoly vám zajistí čas k útěku a taky to, že monstrum nepůjde rovnou po vás. Z auta si scénku s monstrem ještě jednou opakujte a pak už jen ulicemi doběhněte k místu, kde se objeví Ruvikův dvojník. Dejte si pozor na jeho útok, rychle ho pomocí brokovnice sundejte k zemi a pokud možno zapalte, čímž se zbavíte jeho i okolních nepřátel, kteří se zde stihli objevit. Tím navíc otevřete vstup do domu, kde budete svědky toho, co se stane se zrcadlem a budete přemístěni do sanatoria. Vylepšete si tedy postavu, vyzvedněte si obsah skříněk a poté se přes zrcadlo vraťte do hlavní části úrovně.

009 011

Propast oběhněte na druhou stranu, protáhněte se pod napůl staženou roletou a dostanete se na otevřené prostranství. Vydejte se kupředu, vylezte na plošinu před domem a tam se přikrčte za oplocením. Z budovy před vámi na vás budou ve vlnách útočit po zuby ozbrojení nepřátelé, takže je vhodné mít připraveny granáty nebo výbušné šípy do kuše a zbavit se jich. Jakmile zničíte poslední vlnu, tak zůstane roleta nahoře a vy můžete vstoupit do domu, kde po žebříku vylezte nahoru. Jedinou cestou se vydejte kupředu a po pár krocích seskočte na nádvoří, kde se nachází poházené zbytky potrubí a v zadní části najdete schodiště, po němž zamiřte do horního patra, kde pomocí otočné páky nahoďte generátor. V tu chvíli se na scéně objeví nepřátelé, které do jednoho zabijte a po žebřících vylezte k místu, kde se objevili a přehoďte páku na zdi, čímž se otevře branka pracovního výtahu.

012 013

Nastupte do něj a připravte se na vlny nepřátel, které musíte likvidovat po stranách staveniště. Dejte si pozor na ty, kteří hází hořlavé láhve a zbavte se jich jako prvních, k čemuž vám dopomohou i šikovně rozmístěné sudy s hořlavinou. Až se dostanete na druhou stranu, tak seskočte dolů, utíkejte k propasti před vámi a zleva ji oběhněte. Na konci seskočte o podlaží níž a doběhněte k východu a přes potrubí si to opatrně namiřte do sousední budovy, kde narazíte na kanceláře. Těmi jen proběhněte na konec a velkou dírou ve zdi seskočte na kontejner a na balkóně před vámi uvidíte Kidmanovou, která se brání dotírajícím nepřátelům. Jakmile se přiblížíte k vodě, tak uvidíte, jak se napravo zvedne brána a do oblasti připluje monstrum a poté se brána zavře. Zde musíte být rychlí, protože jakmile skočíte do vody, není z ní cesta ven. Ve chvíli kdy se brána začne znovu zvedat, tak rychle střelte do jedné mrtvoly, skočte do vody a plavte k bráně, která se krátce poté zase zavře.

014 016

Uličkou doplavte až za roh, kde vylezte po schodech nahoru a doběhněte na konec, kde prohodíte pár slov s Kidmanovou. Vraťte se zpět k vodě, otočte se a sestřelte mrtvolu do vody. Pak rychle plavte dál a za rohem se vyhněte dřevěným plošinám a zamiřte na vrak auta (na scéně je sniper, který plošiny likviduje). Pak zastřelte nepřítele puškou, sestřelte ještě další tělo do vody a až se začne zvedat brána, tak skočte do vody a doplavte k dalšímu schodišti, po němž vyběhněte nahoru. V budově se prostřílejte až ke dveřím za nimiž, se skrývá Julia, společně odrazte vlnu nepřátel, kteří rozrazí dveře a ve vedlejší místnosti seběhněte dolů po schodišti vedle výtahu. Jakmile se dostanete ven na ochoz, tak utíkejte ke schodišti a dolů na ulici. Tam se otočte doprava, zamiřte si to k modrým dveřím naproti a dostanete se do areálu továrny.

017 020

Posbírejte zásoby okolo, po schůdkách vyběhněte nahoru do patra a vstupte do budovy, kde se odehraje scénka mezi Julií a Sebastianem a po chvíli Seb uslyší hlas Leslieho a rozrazí dveře, kde se aktivuje checkpoint a uloží hra. Zamiřte do vnitřní části továrny s panenkami a po pár krocích budete varováni, že si máte dát pozor na nebezpečí výbuchu, což v překladu znamená, že nesmíte použít žádnou zbraň. Proto se vydejte kupředu a až narazíte na první monstrum s velkým hákem na zádech, tak počkejte, až půjde dozadu a mezi regály si to namiřte dozadu. Až projde kolem vás, tak opusťte skrýš a rychle pokračujte do zadní části, kde se v kontejneru nachází druhé monstrum a po žebříku vylezte na horní plošinu, kde na vás nemůžou. Po té přeběhněte na opačnou stranu, otočte se doprava a seskočte dolů. Přímo před vámi se nachází vrata, ke kterým ovšem nemáte přístupovou kartu.

024 026

Tu můžete získat dvěma způsoby: buď potichu zlikvidujete všechny monstra zezadu, což zabere více času, nebo prostě jen zasprintujete pro kartu, která se nachází v rohu diagonálně od místa, kde jste seskočili dolů z horní plošiny. S kartou pak rychle doběhněte k bráně, otevřete si ji a po žebříku vylezte nahoru. Tím se dostanete na z továrny ven a budete moci seběhnout na ulici, kde před vámi uvidíte vstup do místnosti se zrcadlem, které vás teleportuje do sanatoria. Zamiřte kolem dveří dál, zahněte kolem budovy doprava a po schodech nahoru. Vstupte do budovy nalevo, dejte si pozor na monstrum z dynamitem, které proti vám vyrazí z jedné skříňky a v zadní části místnosti rozbijte dřevěné desky ve zdi. Uvolněným průchodem zamiřte ven, přeběhněte přes kovovou konstrukci na druhou stranu propasti a utíkejte k brance, od které je to už jen pár kroků k Josephovi.

029 030

xDante1986

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ověření, že nejste robot: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..