0

Pokémon Diamond (Pearl): Návod – Část 1: Coal a Forest Badge

Coal Badge

Sejděte po schodech dolů, promluvte si s vaší matkou a opusťte dům. Jděte do domu na severozápadě Twinleaf Town, vyběhněte do 2. patra a po rozhovoru vyjděte ven. Dejte se na sever a na Route 201 si znovu promluvte s vaším rivalem (budu používat jméno Barry). Po rozhovoru se vydejte na západ, dojděte do jezerní oblasti a shlédněte sekvenci s profesorem. Jakmile skončí, tak si vyberte jednoho ze tří pokémonů (Turtwig: travní, Chimchar: ohnivý a Piplup: vodní) a zlikvidujte Starlyho. Pak jděte zpět do Twinleaf Town a po skončení rozhovoru s profesorem budete přesunuti zpět do vašeho domku. Následně opusťte dům i město a vydejte se na Route 201.

Odtud pokračujte na východ a dostaňte se do Sandgem Town. Ve výzkumném středisku si promluvte znovu s profesorem, seberte Pokédex a nechte se provést po městě. Pak si v PokéMartu nakupte pokébally, abyste si mohli chytat ostatní pokémony a vraťte se zpět do Twinleaf Town. Ve vašem domku si promluvte s vaší matkou, vezměte si od ní Journal a od Barryho matky balíček (parcel). Nyní opusťte město, utíkejte zpět do Sandgem Town a severní cestou pokračujte na Route 202. Nechte si od Dawn ukázat jak se chytají pokémoni a pokračujte cestou dál. Zde máte první možnost utkat se s okolními trenéry, takže si s nimi zabojujte a získejte nějaké zkušenostní body. Probojujte se tak do Jubilife City, kde už na vás bude čekat Dawn. Jděte do budovy nalevo od PokéCentra, promluvte si s Barrym a předejte mu balíček.

Následně opusťte trenérskou školu, jděte na sever a budete zastaveni mužem, který vám nabídne Pokétch (hodinky) výměnou za tři kupóny. Ty získáte od 3 klaunů, kteří se skrývají zde v městě. Jednoho najdete za PokéCentrem, druhého před televizní stanicí v severozápadní části města a posledního pak před budovou Pokétch Company, která je na západ od TV stanice. Na jejich otázky odpovězte vždy ano, kupóny odneste muži, který vám udělal nabídku a získáte hodinky. Nyní se vraťte k místu, kde jste získali třetí kupón, vstupte do budovy na západě a promluvte si s mužem. Na jeho otázku mu odpovězte ano a dostanete starý rybářský prut (Old Rod). Zamiřte zpět do centra města a východní cestou pokračujte na Route 203. Probojujte se k jeskyni na východě, vstupte do Oreburgh Gate a zamiřte dál na východ do Oreburgh City.

Hned u východu z jeskyně si promluvte s malým chlapcem, nechte ho, ať vám ukáže stadión a promluvte si u něj s Barrym. Zjistíte, že je trenér pryč a tak se vydejte SZ části města a vstupte do levé budovy. V 2. patře si promluvte s pobíhajícím mladíkem a získáte Dusk Ball. Nyní se už vydejte do JV části města a vstupte do dolu (Oreburgh Mine). Seběhněte po schodech dolů, vstupte do další části a zde si vytrénujte pokémony během bojů s ostatními trenéry. Až budete mít toto patro prozkoumáno a promluvíte si se všemi NPC, tak se vraťte zpět do města a nechejte si vyléčit vaše pokémony. Následně utíkejte na stadión a probojujte se k jeho šampiónovi Roarkovi. Jeho specializací jsou kamenní pokémoni, takže pokud možno využívejte vodní útoky, které jsou proti jeho pokémonům super efektivní. Až ho porazíte, tak získáte svůj první odznak (Coal Badge), techniku TM76 a také budete moci použít vaše pokémony HM06 Rock Smash, díky kterému můžete rozbíjet kameny bránící vám v cestě.

Forest Badge

Vraťte se do Jubilife City, vylečte si své pokémony a utíkejte na sever města. Po setkání s Dawn a profesorem bude následovat boj, ve kterém budete spolu s Dawn bojovat proti dvěma mužům. Po souboji shlédněte krátkou sekvenci a pokračujte nahoru na Route 204. Utíkejte kupředu, porážejte trenéry v soubojích a nakonec vstupte do jeskyně na severu (Ravaged Path). V jeskyni rozbijte pomocí kameny napravo a vstupte do druhé části Route 204. Odtud pokračujte dál na sever a dostanete se do Floaroma Town. Severně od pokécentra si vezměte dva kousky bobulí (Berries), pak jděte do obchodu s květinami a promluvte si s dívkou nalevo. Dostanete Sprayduck, který slouží k zalívání míst, odkud jste si vzali nějakou tu bobuli. Nyní už toho moc ve městě neuděláte, takže se vydejte na východ na Route 205 a odtud pak dál do Valley Windworks.

Promluvte si s členem Galactic týmu, porazte ho v souboji a vraťte se zpět do Floaroma Town. Odtud se vydejte do severozápadního rohu a vstupte do Floaroma Meadow. Promluvte si s dvojicí členů Galactitc týmu, porazte je a získáte Works Key a Honey (med můžete využít tak, že ho namažete na strom a to přiláká pokémona). Vraťte se zpět k elektrárně, odemkněte si ji získaným klíčem a probojujte se až k velitelce Galactic týmu. Po její porážce opusťte elektrárnu, jděte k můstku na Route 205 a přejděte na druhou stranu. Vydejte se na sever, přeběhněte přes můstek a vstupte do nedalekého domku. Promluvte si s ženou, odpočiňte si a vydejte se Eternea Forest na severu. Hned na začátku si promluvte s Cheryl, která se k vám přidá a vy ji budete muset chránit. Probojujte se lesem do severovýchodního rohu, pokračujte na jih a dobojujte se stezkou až na její konec.

Tam se s vámi Cheryl rozloučí a pokračujte do druhé části Route 205. Jděte dolů, na mostě se utkejte s trenéry vodních pokémonů a dojděte až na konec mostu, odkud vede cesta do Eterna City. Za pokécentrem si promluvte se Cynthií a dostanete HM01 Cut. Tuto techniku budete moci použít po získání lesního odznaku a umožní vám rozseknout malé stromky, které vám brání v průchodu některou lokací. Nyní se tedy vydejte na místní stadión, porazte všechny čtyři obyčejné trenéry a teprve pak se vydejte k místní šampiónce Gardenii. Porazte ji v souboji, potom přidělte jednomu z vašich pokémonů techniku Cut a opusťte budovu.

xDante1986

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ověření, že nejste robot: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..