0

Dark Souls 3: Návod – Část 16: Grand Archives

 • Od bonfiru Grand Archives utíkejte dopředu k mrtvole a seberte Gotthard Twinswords společně s klíčem Grand Archives Key. Tím odemkněte dveře nahoře nad schodištěm.
 • Rovnou utíkejte rovně a  před vámi se objeví Crystal Sage. Rychle mu začněte uštědřovat jednu ránu za druhou a on po chvíli zmizí, takže se mu pokuste vzít alespoň 50% života.
 • Po jeho zmizení se dejte doleva, vyběhněte po schodech a odbočte doprava. Proběhněte mezi knihovnami až do otevřené části plné knih, kde na vás zaútočí několik učenců a poté můžete ponořit hlavu do nádrže s voskem. Díky tomu vás nezraní spirituální ruce, které vylézají z knihoven a kabinetů.
 • Zamiřte do místnosti napravo od nádrže s voskem, vyběhněte nahoru po schodech a rovnou průchodem po vaší pravici do vyšší části knihovny. Zde na vás pravděpodobně z horní části začne útočit Crystal Sage.
 • Utíkejte tedy rovně, vyběhněte průchodem ven z budovy a nalevo vylezte po žebříku nahoru, čímž se dostanete Crystal Sageovi přímo do  zad. Pokuste se ho zde zabít, abyste s ním nemuseli bojovat potřetí a získáte Crystal Scroll pro Orbecka.
 • Od Crystal Sage se vydejte po schodech nalevo, proběhněte částí, kde na vás z podlahy zaútočí spirituální ruce a v levém zákoutí uvidíte vzadu zazděný průchod s půlobloukem. Bouchněte do něj a objevíte iluzorní zeď, za kterou se skrývá třetí a poslední Boreal Outrider Knight, z něhož vypadne po zabití Outrider Knight Set.
 • Opusťte místnost, dejte se doleva a seskočte dolů na most, po kterém přeběhněte na druhou stranu a vyběhněte po schodech. Vstupte do výtahu po vaší pravici, nechte se jím svézt dolů a utíkejte na konec chodby, kde aktivujte páku. Tím si otevřete zkratku do první místnosti knihovny, odkud je to jen kousek k bonfiru.
 • Výtahem se vraťte zpět nahoru, vydejte se dál a dostanete se do další části knihovny, odkud si to přímou cestou namiřte až ven z budovy.
 • Po střechách utíkejte kupředu a dostanete se k místu, kde vede střecha nahoru. Tam zabijte obrovský kamenný chrlič, který na vás zaútočí a po další sérii střech se dostaňte až k budově s rozbitým oknem. Vstupte jím dovnitř a od mrtvoly v židli nalevo si vezměte Undead Bone Shard.
 • Kousek nalevo kopněte do žebříku, čímž si utvoříte další zkratku a po ochozu pokračujte dál. Dveřmi po levé straně vyběhněte ven a na velkém nádvoří vás čeká souboj s trojicí NPC postav současně. Zabijte je, posbírejte si vybavení, které po nich zůstane (Golden Wing Crest Shield, Sage´s Crystal Staff a Onikiri and Ubadachi) a zamiřte po schodech do budovy.
 • Výtahem napravo sjeďte dolů a vytvořte si tak zkratku, která vás přivede až k prvnímu bonfiru v této lokaci.
 • Vyjeďte zpět do horního patra, zamiřte ven z budovy a před vámi se objeví dlouhé schodiště vedoucí až k finálnímu střetu s princi království Lothric. Nejprve se však vydejte kolem budovy doleva a zamiřte po střechách až na hlavní kopuli. Zde vyběhněte po prvním schodišti, dejte se doprava a doběhněte k šikmé střeše, ke které se dostanete pod malou klenbou. Na jejím konci objevíte mrtvolu a u ní poslední Estus Shard ve hře.
 • Vraťte se zpět ke zmíněnému schodišti, probojujte si cestu až nahoru a probijte se přes zástupy nepřátel. Pokud máte aktivovaný Ember, tak předtím než otevřete dveře můžete na vyvýšené plošině napravo od schodů (pokud stojíte zády ke dveřím) přivolat Orbecka of Vinheim, pokud jste splnili jeho příběhovou linii.
 • Když stojíte zády ke dveřím, tak nalevo můžete zamířit k výtahu, který vám vytvoří zkratku vedoucí do chrámu nedaleko arény, kde jste bojovali s Dragonslayer Armour bossem. Díky němu se vyhnete všem nepřátelům a k nadcházejícímu boji můžete tak ušetřit všechny Estus lahvičky s doplněním života.
 • Nyní se vraťte zpět k dvojitými dveřím, které otevřete, zamiřte nahoru po schodech a nalevo si přivolejte Sirris, pokud jste splnili její příběhovou linku.
 • Nakonec zamiřte do velkého sálu, kde vás čeká souboj s bratry Lorianem a Lothricem. První část proti Lorianovi není až tak složitá, protože se stačí naučit jeho útoky a následně mu i se svými společníky zasazovat ve vlnách útoky. Druhá část je složitější, protože se do souboje zapojí mladší Lothric, který disponuje léčitelskými schopnostmi a vždy když Loriana srazíte k zemi, tak ho oživí, proto této chvíle musíte využít a útočit na Lothrica, co nejvíce.
 • Po souboji získáte poslední dílek do skládačky – Cinders of a Lord a také duši Soul of the Twin Princes. Následně si jen aktivujte bonfire – Twin Princes a vraťte se do Firelink Shrine.

xDante1986

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ověření, že nejste robot: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..