0

Dark Souls 3: Návod – Část 18: Archdragon Peak

 • Vydejte se do Irythyll Dungeonu, dostaňte se běžnou cestou až do poslední místnosti s Jailery, odkud vede cesta do Profaned Capital a průchodem na opačné straně zamiřte na prostranství, kde použijte gesto Path of the Dragon (lze ho získat zabitím bosse Oceiros, the Consumed King v nepovinné lokaci Consumed King´s Garden).
 • Jakmile to uděláte, tak budete přeneseni do zcela nové lokace zvané Archdragon Peak.
 • V první části se musíte probojovat přes dračí monstra, které jste měli jednou možnost potkat v nepovinné lokaci Consumed King´s Garden po zabití bosse Oceirose. Stačí se držet skalnaté oblasti, probojovat se ke schodišti a než po něm zamíříte nahoru, tak přímo naproti němu se nachází bonfire k aktivaci – Archdragon Peak.
 • Od bonfiru zamiřte po zmíněných schodech až k zavřené bráně, pákou nalevo ji otevřete a vstupte na otevřené prostranství, kde vás čeká boss Ancient Wyvern. Ten je jako jediný ve hře jiný a odehrává se nikoliv v jedné aréně, ale v celé oblasti.
 • Proběhněte Wyverně pod nohami, dejte se doleva a doběhněte do budovy, ve které se nezdržujte a přes malou propojovací chodbičku zamiřte do další. Zde máte možnost zlikvidovat další dračí nepřátele, což ale ne nedoporučuji kvůli plamenům, které wyverna chrlí. Místo toho zamiřte doprava na schodiště a vyběhněte po něm nahoru.
 • Přímo naproti schodišti je most, po němž rychle utíkejte dál a vyhněte se všem dračím monstrům, mezi kterými je i jeden větší a mnohem silnější. Doběhněte až k průchodu, který je zablokovaný mlhou a nalevo od něj vylezte po žebříku nahoru na dřevěnou konstrukci.
 • Po té doběhněte na konec, seskočte dolu na pozůstatky mostu, které se tyčí nad wyvernou a ve vhodný okamžik, když bude mít hlavu dole, seskočte na hlavu a sekněte. Spustí se animace a vy jediným útokem wyvernu zabijte.
 • Po souboji budete přemístěni do mauzolea, kde přímo naproti vám uvidíte bonfire – Dragon-Kin Mausoleum, který si aktivujte.
 • Vstupte dovnitř, vyběhněte po pravých schodech nahoru a nalevo před vámi uvidíte zavřenou bránu (napravo před vámi, pokud byste zvolili levé schodiště).
 • Od brány seběhněte po schodech napravo, proběhněte chodbou až na konec a napravo vylezte ven z budovy, kde si dejte velký pozor na velké dračí monstrum se sekerou, které je nejen velmi silné, ale také dost agresivní.
 • Přeběhněte přes lávku z dřevěných trámů do budovy, tu opusťte postranním vchodem a zaútočí na vás další Wyverna, která je ovšem brána jen jako silnější protivník.
 • Kolem ní můžete buďto proběhnout, nebo ji zabít, což se rozhodně vyplatí vzhledem k tomu, že získáte 6x Titanite Chunk, 3x Titanite Scale a 3x Twinkling Titanite. Nejlepší strategií je utíkat od schodů doleva, seskočit oknem zpět do budovy a odtud na Wyvernu útočit lukem, dokud ji nezabijete.
 • Poté utíkejte dál, vyběhněte nahoru po schodech a pokračujte dál budovou. V ní zabijte nepřítele, kterého vyvolá dračí kouzelník, následně zabijte i toho a chodbou nalevo se dostanete až bonfiru – Great Belfry.
 • Vraťte se do poslední chodby, vyběhněte na plošinu napravo a aktivujte páku naproti obrovskému zvonu, který tímto uvedete do chodu. Díky tomu aktivujete bouři, která bude mít za následek, že se otevře aréna naproti vám a vy se tam budete moci vydat po samotných bouřkových mracích. Uvnitř vás čeká boj s nejsilnějším a také nejobtížnějším bossem celé hry, kterým je King of the Storm/ Nameless King.
 • Na souboj doporučuji si přivolat alespoň nějakého pomocníka v podobě fantomů, protože se jedná o opravdu HC záležitost. Souboj má dvě fáze. V té první bude Bezejmenný Král na svém bleskovém drakovi, kterému útočte na hlavu, a pokud mu zasadíte dostatečně velké poškození v krátkém časovém intervalu, tak ho omráčíte a můžete mu zasadit extrémně silný kritický úder do hlavy. Dva tyto útoky ho pošlou k zemi. V druhé fázi souboje se pak osvědčí klasická technika dvou hráčů, kdy ho střídavě zasypáváte útoky a ve volných chvílích, kdy neútočí , si doplňte své zdraví na maximum. Po souboji s ním získáte jeho duši a a zároveň dokončíte posledního bosse ve hře.
 • Nakonec si ještě aktivujte bonfire – Nameless King a od mrtvoly před vámi si vezměte Titanite Slab, což je materiál pro vylepšování zbraní, který potřebujete na ultimátní úroveň každé zbraně. Těch je ve hře jen několik a tak je každý kus vysoce ceněný.

xDante1986

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ověření, že nejste robot: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..