1

Dark Souls 3: Tipy a triky do začátku hry

 1. Ačkoliv se mohou buildy na blízku zdát jako jasná volba, není tomu vždy tak, protože v mnoha soubojích bez pomoci je v přímém střetu těžké přežít, jelikož jsou bossové agresivní a rychlí. Experimentujte proto se všemi třídami postav a přijďte a to, která vám sedí nejvíce.
 2. Ve hře se nacházejí dva velmi důležité předměty, na které byste se měli zaměřit. Jedná se o Estus Shard a Undead Bone Shard. První z nich můžete použít u kováře ve Firelink Shrine, za což vám bude navýšen maximální počet Estus lahviček o 1 (maximálně však 15). Undead Bone Shard se zase používají u bonfiru ve Firelink Shrine a zvýší vám procento životů, které vám Estus lahvičky obnoví. Obojí je a bude důležité pro vaše další putování.
 3. Dejte si pozor na výdrž, která je znázorněna zeleným ukazatelem v pravém horním rohu. Ta se odčerpává s každým vašim použitým útokem, při sprintování, nebo když používáte úhybné manévry. Nikdy neútočte do poslední chvíle, protože když v kritický okamžik budete potřebovat uskočit před útokem nepřítele a nebudete mít výdrž, tak se vám to může stát osudným.
 4. Nebuďte nenasytní. To platí hlavně zpočátku, kdy nevíte, co vás kde čeká. Pokud máte duše, tak se vydejte do Firelink Shrine a vylevelujte si za ně postavu nebo nakupte vybavení. Pokud vás nepřítel zabije, tak duše po vás zůstanou na místě, kde vás zabili, ale jen do okamžiku, než je seberete, nebo znova umřete. Pokud se tak stane dřív, než je seberete, tak o ně na dobro přijdete. Vaše levely si lze zvýšit pouze u Fire Keepera ve Firelink Shrine. Rovněž nikdy nevstupujte k bossům, pokud máte hodně duší.
 5. Ember je speciální předmět, který je používán pro online hraní a to oběma směry. Nejen, že si můžete přivolat do své hry ostatní hráče například před bojem s bossem, ale také se může stát, že vám do hry vpadne nepřátelský hráč, který se vás pokusí zabít. Mějte to na paměti, pokud hrajete online, abyste se zbytečně nepřipravili o nervy. Do stavu Embered se rovněž dostanete, když zabijete nějakého bosse. Toho lze využít při použití předmětu White Soapstone, kdy se necháte přivolat do hry jiného hráče, kterému pomůžete zabít bosse a následně se tak zdarma dostanete do Embered režimu. Ember vám rovněž zvýší vaše maximální HP o 30%.
 6. Softcap a Hardcap. Pro většinu hráčů neznámé slova, pro fanoušky série známá terminologie. Jedná se o mez, při které vám přidávání bodů do jednotlivých vlastností viditelně zvyšuje jednotlivé kategorie vaší postavy. Limity jsou obvykle při 40 bodech. Jakmile jich dosáhnete, tak se růst postavy v dané vlastnosti značně zpomalí. Hard cap je na 99 bodech, kde vám schopnost přestane dále růst. Soft capy se dále lehce mění v závislosti na použité kategorii bojovníka.
 7. Pokud bojujete na blízko, tak se naučte používat štít, kterým nejen vykryjete nepřátelské útoky, ale následně vám umožní se dostat nepříteli za záda a zasadit mu kritický zásah. Po něm navíc mnohdy srazíte nepřítele na ze a tak ho můžete následně několikrát zasáhnout, případně využít času k obnovení výdrže.
 8. Při vašem putování často narazíte na truhly, za které se může maskovat nepřítel zvaný Mimic. Abyste se vyhnuli extrémnímu poškození, které vám způsobí, tak vždy zkuste do bedny seknout a přesvědčte se, že na vás o pár sekund později nezaútočí.
 9. Focus je novinkou v DS sérii, díky které můžete využívat bojovné skilly jednotlivých zbraní. Modrý ukazatel v levém horním rohu ukazuje vaši aktuální hladinu FP (Focus Point), kterou si můžete doplnit pomocí Ashen Estus Flask. Jak jsem již říkal dříve těch lze mít maximálně 15 a musíte se rozhodnout, kolik z nich využijete na doplnění HP (Estus Flask) a kolik na FP (Ashen Estus Flask). Tyto skilly rozhodně stojí za to, protože vám často mohou zachránit život.
 10. V kategorii vlastností je jedna nazvaná Load, která ukazuje vaše aktuální vs maximální zatížení. Pokud překročíte maximální zatížení, tak postava značně zpomalí a nemůže ani sprintovat. Rovněž je důležité, abyste nepřekročili 70% své maximální zátěže, protože jen tak můžete používat rychlejší úskoky namísto těch pomalých a ve finále i méně efektivních.
 11. Ve hře je spousta skrytých míst a iluzorních zdí. Pokud se vám tedy nějaká zeď zdá podezřelá zkuste do ní bouchnout zbraní a s trochou štěstí odkryjete nějakou skrytou oblast nebo zbraň.
 12. Pokud máte zapnutou hru v online režimu, tak ostatní hráči nechávají na zemích vzkazy, které vypadají jako červené rýhy. Rozhodně je neignorujte, protože mnohdy skrývají užitečné tipy a rady.
 13. Nezapomeňte na to, že jednotlivé zbraně můžete vylepšovat u kováře za speciální kameny a duše, což není jediný způsob jak je vylepšit. Rovněž je totiž můžete zkombinovat s drahokamy a různě modifikovat jejich efekt.
 14. Pokud nehrajete online, nebo nemůžete kvůli absenci PS+ či Gold účtu, tak můžete proti bossům povolat různé NPC postavy, pokud splníte určité podmínky. Abyste je mohli přivolat, tak vždy musíte mít aktivovaný Ember.
 15. Bonfiry jsou v podstatě checkpointy, které vám po aktivaci přináší několik výhod. Nejenže, když vás nepřátelé zabijí, tak se u toho posledního znovu objevíte. Navíc skrze ně můžete cestovat z lokace do lokace a také si u nich lze odpočinout. Při odpočinku vám budou obnoveny všechny Estus lahvičky a zároveň se resetuje herní svět, což znamená, že se respawnujou i všichni nepřátelé.

xDante1986

One Comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ověření, že nejste robot: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..