0

Final Fantasy IX: Návod – CD4: Memoria

Na začátku nechte Zidana, aby si promluvil s Garlandem a pokračujte cestou dál. Vaše putování po Memorii je v podstatě přímočaré a bude následovat spousta soubojů včetně těch s bossy. Rovněž byste se měli zaměřit na průzkum této lokace, protože se zde nachází několik zajímavých zbraní a vybavení pro vaše hrdiny. Rovněž si při každé příležitosti uložte hru a odpočiňte si ve vašem stanu, abyste si doplnili životy a manu. Utíkejte tedy Memorií kupředu a po chvíli dorazíte k Malirisovi, který je jedním ze 4 strážců chaosu, jenž chránil ohnivou svatyni. Nepoužívejte na něj tedy žádná kouzla spojená s ohněm, ale naopak ty ledová a vodní. S bojovníky se zaměřte na útok zblízka a dejte si pozor na finální Malirisův útok zvaný Raining Sword, který použije poté, co ho zabijete. Poté pokračujte dál, znovu prožijte útok na Alexandrii a pokračujte až k místu, kde po schodech zamíříte k oku lodi Invincible.

Před tím než k němu vyběhněte, tak u svých postav použijte pasivní schopnost Body Temp, která vás udělá imunní vůči statusům Heat a Freeze, které by se vám mohli stát osudným. Hned, jak po schodech vyběhnete, tak vás čeká druhý strážce jménem Tiamat. Zde se opět spolehněte na obdobnou taktiku při boji s tím, že se Steinerem rozhodně použijte jeho schopnost Shock. Po souboji pokračujte dál až k místu, kde uvidíte, jak Quina plave ve vodě a zde se nachází Hades. Jedná se o jednoho z nepovinných bossů, kterého když porazíte, tak vám je schopný syntetizovat věci, jako nikdo jiný ve hře. Hades se nachází za kameny po vaší pravici, kde nic nevidíte, navíc se zde ani neobjeví ! nebo ? a tak jen mačkejte akční tlačítko. Jakmile se vám ho podaří najít, tak se do něj pusťte a používejte s Eiko kouzlo Holy, které je jeho slabinou. Po jeho zabití si nechte v jeho legendárním Sythesis shopu ukovat předměte Pumice, který je jediným předmětem ve hře, ukrývajícím Eidolona Ark.

Následně vyběhněte po schodech ven z vody a připravte se na vodního strážce Krakena, na kterého nepoužívejte vodní kouzla. Jako první se můžete zaměřit na chapadla, nebo přejít čistě do útočného režimu a útočit čistě na Krakena. Poté pokračujte dál, uložte si hru v místnosti s hodinami a dveřmi nalevo zamiřte k žebříku, po němž vylezte nahoru. Jděte ke dveřím, počkejte, až se místnost transformuje a zaútočí na vás Lich, který disponuje silnými zemskými útoky. Ty můžete potlačit kouzlem Float nebo přímo schopností Auto-Float a následně pak útočit za pomocí Shocku (Steiner) a také Grand Lethal (Zidaneho Trance mód). Nalevo si uložte hru, projděte průchodem a dostanete se do prázdna. Držte šipku nahoru, dojděte až na konec, kde vás čeká poslední rozhovor s Garlandem a pokračujte do finální oblasti ke krystalu.

Opět si uložte hru, vezměte si do party své nejlepší bojovníky a také si povšimněte možnosti Teleport. Ta vás může vzít na začátek této lokace, pokud byste se chtěli vrátit zpět na loď Invincible. Pak si promluvte s Kujou a ten na vás pošle své monstrum Deathguise, který na vás hned na začátku souboje sešle kouzlo Meteor. Následně pak neustále lečte svou partu a držte si vysoko svou hladinu HP, přičemž používejte standardní techniku, které se zde několikrát osvědčila. Po boji se vraťte k save pointu, uložte si hru a začněte souboj s Trance Kujou. S Eiko nebo Dagger se zaměřte na léčení celé party, přičemž s Eiko můžete sáhnout i po kouzlu Holy. Se Steinerem se klasicky zaměřte na schopnost Shock, u Viviho Flare a se Zidanem na klasické útoky a Trance mód. Pokud byste používali jiné členy, tak využijte jejich unikátní schopnosti a v závěru souboje se připravte na to, že sešle kouzlo Ultima.

xDante1986

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ověření, že nejste robot: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..