0

Legacy of Kain Soul Reaver: Návod – Část 12: Dumahovy ruiny

Nyní je pro vás nejjednodušší uložit si hru, vyjet z ní a načíst pozici, což vás vrátí na začátek hry, odkud je to kousek k teleportační bráně, kterou se nechte přenést k Jezeru mrtvých (1 – Lake Of The Dead). Opusťte místnost, dejte se doleva k jezeru, kde přejděte přes provazový most a přeskočte propast před vámi. Hned poté uvidíte zničený most a tak skočte do vody, plavte ke stěně naproti a podívejte se vzhůru (k místu, kde dříve vedl provazový most). Zmáčkněte L1 + X a Raziel udělá rychlý pohyb, díky kterému vyskočí z vody a dostanete se na pevnou zem. Utíkejte tunelem dál, přeplavte jezírko a dostanete se na zasněžené prostranství. Zamiřte směrem kupředu, odbočte do uličky mezi skalami napravo a doběhněte do místnosti s teleportační bránou (11 – Ash Village).

Screenshot 2016-04-12 20-10-51 Screenshot 2016-04-12 20-11-48

Poté se vraťte zpět a přímo naproti sobě uvidíte sloup a na něm jinak vypadající stěnu, po které můžete vylézt nahoru. Udělejte to, přeplachtěte naproti mezi dvě velké sochy a dostanete se na malé nádvoří. Poté projděte dveřmi do části Dumahovy ruiny a shlédněte sekvenci. Vstupte do spektrálního světa, protáhněte se bránou před vámi a následně i tou další, která vás zavede do vnitřního nádvoří. Dejte se doleva, doběhněte chodbou k modrému kruhu a aktivujte materiální svět. Otočte se k mříži po vaší pravici, podívejte se do středu oplocené části a uvidíte blok, který pomocí projektilů odsuňte až k zadní stěně. Jakmile to uděláte, tak se vraťte do spektrální reality, protáhněte se mřížemi na druhou stranu a za pomocí kvádru vyskočte nahoru do horní části, kde objevíte portál pro návrat do materiálního světa. Použijte ho, seskočte dolů a dostanete se do části, kde jste byli na začátku.

Screenshot 2016-04-12 20-31-32 Screenshot 2016-04-12 20-40-09

Jděte kousek dopředu, pak pokračujte doleva a doběhněte na konec chodby, kde vytáhněte blok ze zdi. Poté na něj vyskočte, pomocí vysokého skoku výš do prostoru odkud přichází světlo a přeplachtěte do části naproti vám. Zde jen pokračujte chodbou dál a budete zavedeni k nejtěžšímu puzzlu s bloky v celé hře. Jako první skočte dolů na plošinu, která dělí obě vodní nádrže, vyskočte doprava do výklenku a otočte pákou, čímž vypustíte vodu. Nyní si uložte hru, protože puzzle je opravdu hodně těžký a pokud něco uděláte špatně, tak může být problém ho vyřešit. Nyní si povšimněte, že v jedné nádrži jsou dva a v druhé čtyři bloky. Nejprve skočte do nádrže se 2 bloky, postavte je na sebe a odtlačte je k prostřední plošině. Poté jděte do druhé nádrže a poskládejte bloky tak, jak to vidíte na obrázku níže.

Bloky

Zleva přistupte ke kvádru 1, vyzvedněte ho na 3 a poté skočte na 4. Z ní můžete 1 vyzvednout na středovou plošinu a odtáhnout na dvojici kvádrů v druhé nádrži. To samé poté udělejte i s kvádrem 2 a v druhé nádrži budete mít na sobě celkem čtyři tyto kvádry. Až je budete mít na sobě, tak je odtlačte podél středové plošiny k výklenku bez páky, poté je potáhněte třikrát od plošiny a vyskočte nahoru do výklenku. Z něj přeplachtěte na věž z kvádrů a z ní dozadu do chodby. Následně se jí vydejte dál a dostanete se do obrovské místnosti s pecí a potrubím. Seskočte dolů, porozhlédněte se po místnosti a objevíte ventil a páku. Nejprve otočte ventilem, čímž spustíte plyn, pak utíkejte k páce a po jejím přehození se spustí scéna. Po výbuchu utíkejte chodbou za pákou, kvádr shoďte dolů na nádvoří a poskládejte oba dva na sebe. Poté je odsuňte k opačné straně, než je ta, ze které jste seskočili dolů a vyskočte na ně.

Screenshot 2016-04-12 22-04-36 Screenshot 2016-04-12 22-06-18

Následně použijte vysoký skok, vyskočte nahoru a utíkejte do místnosti, v níž se spustí animace. Skočte do výklenku napravo, použijte změnu reality a uvidíte, jak se prostředí změní a vy se dostanete výš. Přeskákejte po plošinách směrem vzhůru a dostanete se k páce a ozubenému kolu v horní části místnosti. Nejprve musíte přeplachtit k planar portalu naproti a vrátit se do materiálního světa, pak se vraťte zpět a použijte páku, čímž dole spustíte most. Seskočte dolů, vstupte do nově otevřené chodby a doběhněte na rozcestí. Otočte se vpravo, vytáhněte blok ze stěny a odtáhněte do paprsku světla. Poté na něj vyskočte, z něj o podlaží výš a shlédněte krátkou sekvenci. Skočte na nejnižší pilíř, aktivujte spektrální svět a přeskočte na druhý pilíř, kde se vraťte zpět do reality. To samé udělejte ještě jednou a dostaňte se až na ten čtvrtý. Z něj skočte otvorem ve zdi ven, přistaňte u monolitu a shoďte ho dolů, čímž rozbijete velkou bránu. Nakonec už jen utíkejte kupředu, otevřete dvojité dveře a vstupte do trůnního sálu.

Screenshot 2016-04-12 22-48-38 Screenshot 2016-04-12 23-12-41 2

xDante1986

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ověření, že nejste robot: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..