0

Legacy of Kain Soul Reaver: Vylepšení života

Ve hře můžete v průběhu vašeho putování získat zářící výseče, přičemž za každých 5 z nich, vám navýšen život. V následném přehledu se vychází z toho, že máte již všechny brány aktivovány a pokud ne, tak se držte jednotlivých části při hledání glyphů, do té doby, než bránu objevíte.

Vylepšení života 1

Požadavky: procházení mřížemi
Lokace: Underworld
Popis: Od nulté brány v podzemí, která byla na začátku hry, se vydejte neustále dál až k prvnímu Planar portálu, který slouží k transformaci materiálního a spektrálního světa. Pokračujte dál a dostanete se do části s upíry. Zde jen seskočte do vody pod vámi, ve spektrálním světě se protáhněte mříží nalevo a získáte první vylepšení.

Vylepšení 1-1 Vylepšení 1-2

Vylepšení života 2

Požadavky: procházení mřížemi
Lokace: Necropolis
Popis: Přeneste se k 3. bráně, vyběhněte ven a skočte do jezera před vámi. Hned jak to uděláte, tak napravo objevíte tunel, kterým proběhněte a na druhém konci uvidíte po vaší pravici ozdobnou bránu, za kterou se skrývá druhé vylepšení. Abyste se k němu dostali, tak jen aktivujte spektrální svět a protáhněte se mřížemi.

Vylepšení 2-1 Vylepšení 2-2
Vylepšení 2-3 Vylepšení 2-4

Vylepšení života 3

Požadavky: procházení mřížemi
Lokace: Razielim City
Popis: Přemístěte se k druhé bráně, vyběhněte ven a seběhněte po schodech na nádvoří. To opusťte hlavní branou a hned, jak to uděláte, tak se otočte doleva. Uvidíte mříž a za ní další upgrade. Otočte se, kvádr vzadu odtlačte k mříži a vyskočte na něj. Poté už jen aktivujte spektrální dimenzi a protáhněte se na druhou stranu.

Vylepšení 3-1 Vylepšení 3-2

Vylepšení života 4

Požadavky: procházení mřížemi
Lokace: Útočiště klanů
Popis: Přemístěte se k první teleportační bráně (1 – The Lake of The Dead) a dveřmi vyběhněte ven. Dejte se doprava, proběhněte kaňonem a dostanete se zpět k Útočišti klanů. Tam aktivujte spektrální svět, utíkejte k mříži v pravé části a protáhněte se jí na druhou stranu, kde najdete další vylepšení (toto vylepšení nelze minout a získáte ho v průběhu hry).

Vylepšení 4-1 Vylepšení 4-2

Vylepšení života 5

Požadavky: procházení mřížemi
Lokace: Tichá katedrála
Popis: Dostaňte se do horní části Tiché katedrály a tam objevíte chodbu, ve které je zvon. Udeřte do něj, následně se otočte čelem vzad, utíkejte rovně a přeplachtěte na opačnou stranu této části. Jakmile dopadnete na zem, tak utíkejte do chodby před vámi a tam najdete druhý zvon.

Vylepšení 5-1 Vylepšení 5-2

Rychle do něj udeřte a pokud jste to stihli včas, tak uvidíte jak praskne skleněná stěna na konci chodby, ve které byl první zvon. Tam se následně i vydejte, na stěně otočte páku a uvidíte jak, se otevře tajný vchod. To se bohužel stane jen na malou chvíli a zase se zavře, takže použijte přechod do spektrálního světa, ve kterém zůstane vchod otevřený. Následně tedy zamiřte ke druhému zvonu a vstupte do tajné chodby napravo, kde přejděte do materiálního světa a na zdi otočte uzávěrem, který zanechá vstup do místnosti otevřený napořád.

Vylepšení 5-3 Vylepšení 5-4

V levé části této místnosti projděte chodbou, na konci i dveřmi a přeplachtěte k těm naproti vám. Dostanete se do místnosti s egyptskou tématikou, kde zabijte upíry a uvidíte zvláštní útvar, v němž je uschované vylepšení života. Pokračujte tedy dál, protáhněte se ve spektrálním světě mřížemi a správně natočte a umístěte do stěny jednotlivé kvádry. Jakmile se vám to podaří, tak uvidíte, jak se otevře vstup do částí s vylepšením života, který si můžete sebrat.

Vylepšení 5-5 Vylepšení 5-6

Vylepšení života 6

Požadavky: lezení po zdi
Lokace: Necropolis
Popis: Opusťte místnost s 3. bránou, utíkejte k jezeru a skočte na jeden ze sloupů. Na něm se otočte doleva a uvidíte zeď, po které se dá vylézt nahoru. Udělejte to a najdete další upgrade.

Vylepšení 6-1 Vylepšení 6-2

Vylepšení života 7

Požadavky: lezení po zdi
Lokace: Underworld
Popis: Od nulté brány v podzemí utíkejte k prvnímu planar portálu ve hře a vzadu vedle průchodu uvidíte jinak vypadající zeď. Přepněte se tedy do materiálního světa, vylezte po ní nahoru a seberte vylepšení.

Vylepšení 7-1 Vylepšení 7-2

Vylepšení života 8

Požadavky: plavání
Lokace: Silenced Cathedral
Popis: Od brány 5 utíkejte k Tiché katedrále, skočte do vodního příkopu a plavte doleva. Na konci příkopu odbočte znovu doleva, proplavte tunelem a vyskočte ven z vody. Nakonec už jen vylezte nahoru po zdi a na útesu najdete vylepšení.

Vylepšení 8-1 Vylepšení 8-2
Vylepšení 8-3 Vylepšení 8-4

Vylepšení života 9

Požadavky: plavání
Lokace: Lidská citadela
Popis: Přemístěte se do lidské citadely k bráně 4 (pokud ji nemáte odkrytou, tak postup, jak se zde dostat najdete v kategorii Glyphy u Water glyphu), vyběhněte ven z místnosti s teleportem a oběhněte náměstí až k vodopádu. Za ním se skrývá stěna, po které vylezte nahoru a získáte další vylepšení.

Vylepšení 9-3 Vylepšení 9-4

Vylepšení života 10

Požadavky: plavání
Lokace: Lidská citadela
Popis: Z nádvoří, z něhož se jde k teleportu, se vraťte zpět na velké nádvoří a otočte se zády k dvojitým, dřevěným dveřím. Následně vyběhněte po jedné z ramp nahoru, pokračujte dozadu do chodby a projděte dveřmi na jejím konci. Následně vyběhněte po schodech nahoru, projděte dalšími dveřmi a zamiřte až k vodnímu příkopu. Přeskočte ho, nalevo otočte ventilem a tím snížíte vodu v kanálu. Seskočte tedy dolů, doběhněte do větší místnosti a najdete dva bloky.

Vylepšení 10-1 Vylepšení 10-2

Nejprve se porozhlédněte okolo a povšimněte si mříží, pod kterými je zídka. Doprostřed před zídku dotáhněte blok, pak ho vyhoďte nahoru na ni a druhý blok vedle toho prvního. Oba bloky pak dejte na sebe (viz. obrázek), aktivujte spektrální svět a protáhněte se mřížemi. Pokračujte do další místnosti, vraťte se do materiálního světa a vyběhněte po schodech nahoru, kde najdete páku na stěně. Přehoďte ji, vstupte do poslední místnosti a ve fontáně objevíte vylepšení.

Vylepšení 10-3 Vylepšení 10-4

Vylepšení života 11

Požadavky: plavání
Lokace: Lidská citadela
Popis: V lidské citadele se dostaňte k dvojitým dveřím a vstupe na nádvoří. Skočte do vody, pod mostem najdete vstup do tunelu, který je blokován mříží. Zničte ho pomocí projektilu, proplavte tunely až na konec a jakmile vyskočíte z vody a dostanete se na pevnou zem, tak se otočte čelem vzad. Naproti sobě uvidíte jinak vypadající zeď, po které vylezte nahoru a doběhněte na konec chodby, kde najdete vylepšení života.

Vylepšení 11-1 Vylepšení 11-2
Vylepšení 11-3 Vylepšení 11-4

Vylepšení života 12

Požadavky: střelba projektilů
Lokace: Nupraptorova pevnost
Popis: Přesuňte se k 7. bráně v Nupraptorově pevnosti (viz. Stone Glyph), vyběhněte ven a dostaňte se lebkou až na vrchol, kde přeplachtěte na útes se zapálenou pochodní. Jděte po něm dál a předtím, než vstoupíte do tunelu, tak se otočte doprava. Na protější straně uvidíte blok, který vám zespodu blokuje cestu. Pomocí projektilu ho zasuňte do výklenku ve zdi, přeplachtěte na druhou stranu ke vstupu do místnosti s teleportem a vyskočte na římsu nalevo. Pak vylezte po zdi až nahoru, vyskákejte po římsách a objevíte skryté vylepšení.

Vylepšení 12-1 Vylepšení 12-2
Vylepšení 12-3 Vylepšení 12-4

Vylepšení života 13

Požadavky: obíhání (constrict)
Lokace: Razielim City
Popis: Teleportujte se k 2. bráně, vydejte se chodbou do hlavní části nádvoří a tam projděte dveřmi, které jsou napravo před vámi. Chodbou doběhněte na rozcestí, dejte se doprava a doběhněte k věži. Vyběhněte po schodech nahoru, oběhněte jednou zařízení ve středu, čímž použijete schopnost constrict a přehoďte páku na stěně. Tím spustíte druhý padací most a můžete zamířit nově zpřístupněnou chodbou pro další vylepšení.

Vylepšení 13-1 Vylepšení 13-2

Vylepšení života 14

Požadavky: obíhání (constrict)
Lokace: Zatopené opatství
Popis: Dostaňte se do hlavní části Zatopeného opatství, přeskákejte po plošinách ve vodě a dostanete se do budovy. Doběhněte do části s obrovskou závitovou tyčí a oběhněte ji (constrict). Poté se dole vypustí voda a vy můžete vytáhnout dva bloky ze stěn. Za jedním z nich najdete předposlední vylepšení života.

Vylepšení 14-1 Vylepšení 14-2
Vylepšení 14-3 Vylepšení 14-4

Vylepšení života 15

Požadavky: obíhání (constrict)
Lokace: Dumahovy ruiny
Popis: Od trůnního sálu, kde jste se setkali s Dumahem utíkejte nazpět k monolitu a od něj chodbou doleva. Dostanete se na malé nádvoří se sochou uprostřed, na kterou použijte dvakrát schopnost constrict a vstupte do nově zpřístupněné části. Tam zabijte dva Turelim upíry a poslední vylepšení, které vám naposledy zvýší zdraví v materiálním světě.

Vylepšení 15-1 Vylepšení 15-2
Vylepšení 15-3 Vylepšení 15-4

xDante1986

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ověření, že nejste robot: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..