3

Mortal Kombat X: Achievement / Trophy Guide (včetně DLC)

Přehled

 • Celková obtížnost trofejí/achievementů: 6/10
 • Offline: 39
 • Online: 21 (22 u PS4 díky platině)
 • Odhadovaný čas na 100% dokončení: 80 hodin a více
 • Minimální počet dohrání: 1x Story mód, 50x a více Tower Battle, 200 a více online zápasů a versus zápasů.
 • Minutelné achievementy/trofeje: N/A
 • Glitchnuté achievementy/trofeje: N/A
 • Ovlivňuje obtížnost achievementy/trofeje?: Ne
 • Získáte při dohrání na vyšší obtížnosti i ty ajchy/trofeje na nižší obtížnost?: Ne
 • Znemožní cheaty zisk ajchů/trofejí: Nejsou cheaty
 • Extra vybavení: Ne, ale druhý ovladač přijde vhod.

Představení hry

Mortal Kombat X je poslední díl série, této skvělé bojovky, která je s námi už od roku 1992 a dodnes si vytvořila početnou základnu fanoušků. Hra je známa hlavně pro svou nadměrnou brutalitu, kdy po porážce nepřítele můžete použít speciální zakončovací údery, známé jako fatality, brutality aj. a těmi ho dorazit způsoby jako je vytrhnutí páteře, rozsekání postavy nebo utržení hlavy. Faktem je, že MKX šel ještě dál a díky realističnosti jsou někdy za hranicemi nechutnosti.

Hra v základu  nabízí celkem 24 bojovníků, mezi kterými je 8 úplně nových postav, a dále 5 postav, které vyšly formou DLC. Mezi těmito DLC postavami je Goro, kterého dostali hráči u sběratelských a speciálních edic zdarma a dále také Jason Vorhees, který navázal na Freddyho z MK9, Tany, Tremor a očekávaný Predátor. Kromě postav hra nabízí i systém variací, kdy si u daného bojovníka můžete vybrat 1 ze 3 variací a získat útoky, které jsou dostupné pouze pouze pro ni, což umožňuje další taktizování během boje. Dodatečně pro hru vyšel i druhý Kombat Pack s dalšími 4 postavami, jimiž jsou Alien, Bo´ Rai Cho, Leatherface a Triborg, jenž v sobě ukrývá roboty Cyraxe, Sektora a Smokea. Celkem se tedy nabídka vyšplhala na 33 bojovníků.

Achievementy / Trofeje

Platinum Trophy Název: Platinum Trophy
Info: Získejte všechny ostatní trofeje ve hře.
Gamerscore: N/A
Trofej: Platinová
Postup: Finální trofej dostupná pouze v PS4 verzi poté, co získáte všechny předchozí trofeje v základní hře bez DLC.

Název: Tower Kompetitor
Info: Dokončete 1 věž (Tower).
Gamerscore: 10 G
Trofej: Bronzová
Postup: Viz achievement / trofej Tower Warrior.

Název: Tower Warrior
Info: Dokončete věž (Tower) s každou postavou.
Gamerscore: 25 G
Trofej: Bronzová
Postup: Věž neboli Tower je herní režim v Mortal Kombat X, kde bojujete v jednotlivých patrech věže proti bojovníkům.Ve hře můžete nalézt tyto věže:

Offline režim

 • Traditional Towers: 5 druhů
 • Tower Challenges

Online režim

 • Living Towers: Hourly, Daily a Premium.
 • Tower Battles.
 • Invasion Towers
 • War Towers

Abyste achievement / trofej  získali, tak musíte dokončit alespoň 1 libovolnou věž s každou postavou (pouze ty v základní hře, DLC postavy se nepočítají). Je asi poměrně zbytečné nějak urychlovat tuto trofej, protože ve věžích můžete odemykat i další achievementy, trofeje. Dobrou volbou je Hourly Tower, která jak název napovídá, se mění každou hodinu a obsahuje pouze 5 pater. Navíc během ní můžete odemknout bojové modifikátory.

Až budete věže dokončovat, tak si na papír nebo někde v PC zapisujte, za které postavy jste věže dokončili. V opačném případě se může stát, že pojedete za určité postavy několikrát, než se dopídíte, která z nich vám chybí.

Název: Tower Master
Info: Dokončete 10 věží Living Tower.
Gamerscore: 25 G
Trofej: Bronzová
Postup: Viz achievement / trofej Tower God.

Název: Tower God
Info: Dokončete 50 věží Living Tower.
Gamerscore: 25 G
Trofej: Stříbrná
Postup: Zamiřte do režimu One Player, Towers a vyberte volbu Living Towers, kde máte na výběr ze 3 druhů věží: Hourly, Daily a Premium.

Hourly: Obsahuje 5 pater a mění se každou hodinu.
Daily: Obsahuje 8 pater a mění se každý den.
Premium: Obsahuje 14 pater a mění se každý týden.

Pro získání tohoto achievementu doporučuji hrát Hourly věže, protože v nich můžete odemknout bojové modifikátory, které potřebujete pro trofej / achievement The Kollector. Jednu věž dohrajete zhruba za 15 minut, takže vám dohrání všech zabere asi 13-15 hodin v závislosti na vašem počínání.

Název: Challenge Accepted
Info: Dokončete 1 výzvu Tower Challenge.
Gamerscore: 10 G
Trofej: Bronzová
Postup: Abyste mohli tento achievement / trofej splnit, tak vám musí někdo z přátel poslat výzvu věže (Tower Challenge), čímž automaticky splní BUDDY!!! ajch / trofej. Proto je dobré se domluvit, aby vám někdo poslal výzvu s málo body a vy ji poté zahrajete a překonáte kamarádovo skóre. To můžete udělat tím, že v soubojích neumřete, budete používat fatality a brutality atp. Jakmile věž dokončíte a objeví se statistiky, tak pokud překonáte skóre kamaráda, který vám výzvu poslal, achievement / trofej se odemkne.

Název: BUDDY!!!
Info: Pošlete výzvu Tower Challenge vašemu kamarádovi.
Gamerscore: 10 G
Trofej: Bronzová
Postup: Tento achievement / trofej je přímo spojený s Challenge Accepted. Tentokrát jste v roli toho, kdo bude posílat výzvu, takže jděte do menu pro jednoho hráče a tam zvolte Towers > Tower Challenges > New Tower Challenge. Pak jen stačí náhodně generovanou věž dokončit a poslat ji kamarádovi, se kterým jste domluveni nebo komukoliv z vašeho Friend Listu (dotyčný v tomto případě ani nemusí hru vlastnit).

Název: Pledge Yourself
Info: Dosáhněte levelu 5 v libovolné frakci.
Gamerscore: 5 G
Trofej: Bronzová
Postup: Viz achievement / trofej No Loyalty. Získáte ho pravděpodobně krátce po začátku hraní, protože vám stačí nasbírat jen 2500 FXP (Faction Experience).

Název: Faction Champion
Info: Dosáhněte levelu 50 v libovolné frakci.
Gamerscore: 25 G
Trofej: Stříbrná
Postup: Viz achievement / trofej No Loyalty. Musíte dosáhnout maximální 50. úrovně za kteroukoliv z 5 frakcí.

Název: No Loyalty
Info: Dosáhněte levelu 50 ve všech frakcích.
Gamerscore: 75 G
Trofej: Zlatá
Postup: Ve hře se nachází celkem 5 frakcí (Lin Kuei, Black Dragon, Brotherhood of Shadow, Special Forces a White Lotus), ze kterých si jednu vyberte.Vaším cílem je dosáhnout 50. levelu, kterého dosáhnete po zisku 128 598 FXP a to za každou z těchto frakcí. Toho můžete dosáhnout několika způsoby a to normálním regulerním hraním nebo si k tomu můžete pomoct, ale i tak počítejte, že to zabere dost času. Pokud máte druhý ovladač, tak jděte do režimu pro dva hráče, vyberte možnost Kustom Match a než začne souboj, tak aktivujte modifikátor Brutality Kombat, díky kterému můžete použít brutality i při plném zdraví nepřítele a bez splnění potřebných požadavků. Druhou volbou je modifikátor Danger, který započne zápas s 1% života. Poté si ještě nastavte svou Kombat Kard v menu a nastavte si Background, Icon a Border na ty, které vám zvyšují získané FXP za to, že vyhrajete souboj nebo splníte brutalitu.

Poté započněte zápas se Shinnokem (odemknete ho dohráním Story módu) a hned jak do něj vstoupíte, použijte útok ←, →, X (←, →, ࢎ). Tím uděláte během sekundy brutalitu, která zabije nepřítele a vyhraje vám zápas. V závislosti na vašem nastaveném pozadí, ikoně a okraji získáte FXP okolo 500 a za hodinu získáte někde okolo 90-100 000 FXP, což znamená, že za zhruba 7-8 hodin grindování můžete dosáhnout maximálního levelu se všemi frakcemi.

Důležité: Pokud změníte frakci předtím, než dosáhnete levelu 50, tak se váš postup zresetuje a vy budete muset začít od začátku. I poté, co levelu 50 dosáhnete, a frakci změníte, bude váš postup vyresetován, ale hra si zapamatuje, že jste levelu dosáhli.

Název: Jump Ship
Info: Staňte se členem každé frakce.
Gamerscore: 10 G
Trofej: Bronzová
Postup: Získáte ho v průběhu zisku No Loyalty. Pokud ovšem chcete, tak ji můžete získat během minuty tím, že postupně aktivujete všech pět frakcí, kterými jsou Lin Kuei, Black Dragon, Brotherhood of Shadow, Special Forces a White Lotus.

Název: Time Out
Info: Vyhrajte zápas tím, že uplyne časový limit.
Gamerscore: 10 G
Trofej: Bronzová
Postup: Začněte zápas pro 2 hráče na jedné konzoli, uberte nepříteli trochu zdraví a poté jen počkejte, než uplyne časový limit a vyhrajete zápas na základě toho, že máte víc zdraví.

Název: Keep It Secret
Info: Objevte tajný souboj ve věžích Living Towers.
Gamerscore: 25 G
Trofej: Bronzová
Postup: Popis: Tento achievement / trofej je dostupný pouze v některý věžích Living Towers a aktuálně se ví celkem o 3, přičemž všechny jsou Premium, což znamená, že se mění jednou za týden (Mortal Kombat 1, Mortal Kombat 2 a Mortal Kombat 3).Mortal Kombat 1

 • Dosáhněte 6. souboje v této věži.
 • Alespoň jedno kolo dokončete s Flawless vítězstvím, pokud by se vám to nepodařilo , tak vyjeďte do nabídky s výběrem postav, vyberte si novou a zkuste to opět.
 • Jakmile vyhrajete, tak musíte kolo zakončit fatalitou nebo brutalitou.
 • Následně se objeví Reptile a odemkne se achievement / trofej.

Mortal Kombat 2

 • Dosáhněte 8. souboje v této věži.
 • Zakončete souboj fatalitou nebo brutalitou.
 • Objeví se Kitana a odemkne se achievement / trofej.

Mortal Kombat 3

 • Dosáhněte 3. nebo 8. souboje ve věži.
 • Zakončete souboj fatalitou, brutalitou nebo faction killem.
 • Buď se objeví Mileena ve 3. kole, nebo Ermac v 8. kole a získáte achievement / trofej.

Název: Statistical Advantage
Info: Podívejte se na bojovou kartu.
Gamerscore: 5 G
Trofej: Bronzová
Postup: V hlavním menu jděte do Extras, vyberte položku Offline Kombat History a trofej vám vyskočí.

Název: Moving Up
Info: Dosáhněte osobního levelu 10.
Gamerscore: 5 G
Trofej: Bronzová
Postup: Viz achievement / trofej Elder God. Na dosáhnutí 10. levelu potřebujete okolo 22 000 XP.

Název: Elder God
Info: Dosáhněte osobního levelu 65.
Gamerscore: 50 G
Trofej: Stříbrná
Postup: Je to obdobná trofej / achievement jako u frakcí, jen se vám zde nepočítají FXP, ale pouze XP body. Abyste dosáhli 65. levelu, tak musíte získat 1 927 124 XP bodů, což je opravdu hodně. Výhodou je, že poté, co dokončíte frakční levely, tak můžete pozadí, ikonu a ohraničení nastavit tak, abyste získávali hromadu XP bodů. Zbytečně se na to nezaměřujte, protože budete hrát hodně zápasů a během nich na tento level pravděpodobně dosáhnete. Osobní level je na vaší kartě zobrazen v levé části.

Název: A New Beginning
Info: Dokončete 50% Story módu.
Gamerscore: 10 G
Trofej: Bronzová
Postup: Viz There is a Ruler achievement / trofej. Odemknete ho po dohrání 7. kapitoly ve Story módu, kde hrajete za Takedu.

Název: There Is a Ruler
Info: Dokončete 100% Story módu.
Gamerscore: 25 G
Trofej: Bronzová
Postup: Celý story režim má 12. kapitol a tu poslední hrajete za Cassie Cage. Jakmile ji dokončíte, tak se achievement odemknete. Pokud si chcete tento režim usnadnit, tak si můžete v nastavení zvolit obtížnost Very Easy a také lze zrychlovat všechny v cutscény.

Název: Inner Strength
Info: Vyhrajte 1 online zápas.
Gamerscore: 10 G
Trofej: Bronzová
Postup: Vyhrajte 1 online zápas bez ohledu na to jaký režim, jediný požadavek je Ranked zápas. Rozbor multiplayeru najdete u trofeje / achievementu Unstoppable.

Název: Return Kustomer
Info: Dokončete 100 online zápasů.
Gamerscore: 25 G
Trofej: Bronzová
Postup: Viz achievement / trofej Unstoppable. Stačí 100 zápasů dohrát, nemusíte ani vyhrát, což usnadní zisk této trofeje.

Název: Good to be King
Info: Vyhrajte 1 zápas v režimu Klassic King of the Hill.
Gamerscore: 5 G
Trofej: Bronzová
Postup: Viz achievement / trofej Royalty.

Název: Royalty
Info: Vyhrajte 5 zápasů v režimu Klassic King of the Hill.
Gamerscore: 5 G
Trofej: Bronzová
Postup: King of the Hill je speciální režim, ve kterém bojujete se soupeřem z řad online protivníků a pokud vyhrajete, tak zůstáváte králem a nastupuje proti vám další soupeř, což pokračuje do doby než prohrajete. Vyhrajte 5 zápasů a ajch / trofej se odemkne. Nezapomeňte, že musíte hrát Ranked režim a nikoliv privátní, do kterého si kohokoliv můžete pozvat.Můžete zde boostovat s někým z vašich známých, pokud si vytvoříte vlastní místnost pro 2 hráče, domluvíte se s někým známým a jakmile se k vám připojí, tak vás nikdo nemůže vyrušit a během chvilky můžete oba získat tuto trofej / achievement poměrně snadno.

Název: Giving Respect
Info: Dejte vítězi King of the Hill zápasu respekt body.
Gamerscore: 5 G
Trofej: Bronzová
Postup: Pokud hrajete režim King of the Hill a zrovna nebojujete, můžete sledovat své soupeře a jakmile zápas mezi nimi skončí, tak lze dát vítězi respekt body. Vyberte tedy od 1 do 10 podle toho, jak se vám zápas líbil, a máte splněno.

Název: Respected Fighter
Info: Získejte 1 000 respekt bodů.
Gamerscore: 25 G
Trofej: Bronzová
Postup: Viz achievement Giving Respect. Rozdíl je v tom, že tentokrát musíte být vy v roli vítěze a pak dostáváte respekt body od diváků, kteří vás sledovali. Nejlepší je boostovat s dalšími hráči a když máte plnou místnost, tak můžete získat až 60 respekt bodů za zápas, pokud vám každý dá maximálních 10 bodů. Výhodou je, že hry v tomto režimu se vám budou započítávat pro Return Kustomer  a také Unstoppable.

Název: Terrifying Encounter
Info: V kryptě se konfrontujte s bestií.
Gamerscore: 50 G
Trofej: Bronzová
Postup: Velmi jednoduchá trofej, kterou získáte v kryptě. Když budete procházet, tak se čas od času stane, že na vás zaútočí vlk nebo pavouk. První konfrontace je přímo před vstupem do pavoučích tunelů a následně zcela náhodně, když se budete procházet okolo. Až se tak stane, tak zmáčkněte akční tlačítko, které se objeví na obrazovce a trofej / achievement vám vyskočí na obrazovce.

Název: I´m number 1
Info: Vyhrajte 1 Tower Battle.
Gamerscore: 10 G
Trofej: Bronzová
Postup: Viz achievement Juggernaut.

Název: Juggernaut
Info: Vyhrajte 5 Tower Battle.
Gamerscore: 25 G
Trofej: Stříbrná
Postup: Tower Battle je online režim, ve kterém soupeříte s ostatními hráči v tom, kdo získá v dané věži nejvyšší skóre. Každý má 10 minutový limit a hraje nezávisle na ostatních hráčích. Jakmile čas skončí, tak uvidíte vyhodnocení a pokud chcete získat tento achievement / trofej, tak musíte být ten s nejvíce body. Abyste dosáhli nejvyššího skóre, tak se snažte zápasy zakončit brutalitami, co možná nejrychleji a bez toho, aniž byste prohráli. Rovněž můžete splnit dračí výzvy a získat extra body navíc.Obrovskou výhodou je, že Tower Battle výhry lze boostovat v privátních zápasech, což tento achievement / trofej značně usnadňuje.

Název: A Kontender
Info: Dokončete 1 Tower Battle.
Gamerscore: 10 G
Trofej: Bronzová
Postup: Viz achievement Juggernaut.

Název: Bill of Goods
Info: Vyhrajte 1 zápas v Survivor King of the Hill zápase.
Gamerscore: 5 G
Trofej: Bronzová
Postup: Obdobný achievement / trofej jako Good to be King, ale s tím rozdílem, že musíte hrát Survivor režim. V  něm si své zdraví přenášíte ze zápasu do zápasu. Dobrá zpráva je ta, že stačí vyhrát jen ten první, kde máte své zdraví plné.

Název: Dropping Fools
Info: Vyhrajte 10 zápasů v řadě v režimu Ranked 1v1.
Gamerscore: 10 G
Trofej: Bronzová
Postup: Ranked zápasy najdete v Online menu pod položkou 1v1. Musíte vyhrát 10 soubojů v řadě, což by normálně bylo téměř nezískatelné, ale naštěstí jsou dvě fungující metody, jak trofej / achievement získat a zachovat si tak nepřerušenou řadu vítězství i v případě prohry.Ten první vychází z toho, že pokud prohrajete a objeví se na obrazovce nápis Finish Him, tak vyjedete do menu konzole a opustíte hru. V takovém případě se vám prohra nezapočítá a naštěstí tím ani nezrušíte řadu výher vašeho soupeře (akorát se mu nepřipočte výhra).

Druhá metoda využívá toho, že když vyhrajete zápas, tak vyjede do menu konzole a zazálohujete si váš save na USB nebo cloud. V případě prohry si save vytáhnete zpět a nahrajete ho do konzole a pokračujete v dalším zápasu.

Oba tyto postupy jsou potvrzeny spoustou hráčů jako fungují a není problém je využít.

Název: Hit the Dojo
Info: Vstupte do Practice módu.
Gamerscore: 10 G
Trofej: Bronzová
Postup: V hlavním menu zamiřte do sekce One Player > Training > Practice, zvolte bojovníka a jakmile se dostanete do hry, achievement / trofej se odemkne.

Název: Unstoppable
Info: Dokončete 200 online zápasů.
Gamerscore: 50 G
Trofej: Bronzová
Postup: Tento achievement / trofej vyžaduje dokončit 200 zápasů, což znamená, že nemusíte vyhrát, ale klidně jich všech 200 prohrát, takže se jedná pouze o časově náročnější úkol, který dřív nebo později vyskočí. Ve hře se nacházejí režimy Versus, Team Battle, King of the Hill a Tower Battle, které se všechny počítají mezi online režimy.

Název: That´s How You Do It
Info: Dokončete tutoriál
Gamerscore: 10 G
Trofej: Bronzová
Postup: V hlavním menu zamiřte do sekce One Player > Training > Tutorial a dokončete všechny 4 části, kterými jsou Basics, Kombos, Special Moves a Advanced. Všechny části se dají přeskočit pomocí Y (Δ), ale je lepší je dohrát a získat tak přehled o tom jak hra funguje.

Název: Knockout
Info: Udělejte 10-zásahové kombo se všemi postavami.
Gamerscore: 25 G
Trofej: Bronzová
Postup: Jedná se o jednu z nejtěžších trofejí / achievementů ve hře, která se dá ovšem zvládnout, pokud tomu dáte čas. Vaším úkolem je udělat 10 zásahové kombo se všemi postavami, přičemž u některých je to velmi jednoduché a u jiných dost složité a bude vyžadovat to správné načasování. Musíte to udělat se všemi 24 postavami včetně Shinnoka, přičemž se žádné DLC postavy nepočítají. S každou postavou máte několik možných komb, které můžete provést a níže si uvedeme některé z nich. Nejtěžší kombo má Sub-Zero a troufám si říct, že pokud zvládnete to jeho kombo, tak ty ostatní budou už hračka. Rozhodně komba navíc dělejte v practice módu, kde nemáte omezení a nepřítel vám nebude odporovat.10-zásahová komba jednotlivých postav:

Kung Lao: LT + RT (L2 + R2)
Jax: ↑, Y, X, X, Y, ↓, ←, X + RT (↑, Δ, □, □, Δ, ↓, ←, □ + R2)
Sonya Blade: LT + RT, →, →, X, X, X (L2 + R2, →, →, □, □, □)
Kenshi: Y, X, X, LT + RT (Δ, □, □, L2 + R2)
Kitana: LT + RT (L2 + R2)
Scorpion: X, X, LT + RT (□, □, L2 + R2)
Sub-Zero (Grandmaster): ↓, ←, Y + RT, →, →, Y, B, Y, ↓ + Y, LT + RT (↓, ←, Δ + R2, →, →, Δ, O, Δ, ↓ + Δ, L2 + R2)
Mileena: X, Y, LT + RT (□, Δ, L2 + R2)
Takeda: X, X, ←, →, Y (□, □, ←, →, Δ)
Cassie Cage: LT + RT (L2 + R2)
Jacqui Briggs: LT + RT (L2 + R2)
Kung Jin: ↑, Y, X, X, X, LT + RT (↑, Δ, □, □, □, L2 + R2)
Shinnok: X, X, Y, LT + RT (□,□, Δ, L2 + R2)
Kano: ↑, Y, X, X, X, X, LT + RT (↑, Δ, □, □, □, □, L2 + R2)
Johnny Cage: X, X, A, LT + RT (□, □, X, L2 + R2)
Erron Black: ↑, Y, X, X, X, X, LB (↑, Δ, □, □, □, □, L1)
Liu Kang: LT + RT (L2 + R2)
Ermac: X, X, LT + RT (□, □, L2 + R2)
Kotal Kahn: ←, X, Y, Y, LT + RT (←, □, Δ, Δ, L2 + R2)
Reptile: ↑, Y, X, X, X, X, LT + RT (↑, Δ, □, □, □, □, L2 + R2)
Ferra/Torr: ←, X, Y, X, LT + RT (←,□, Δ, □, L2 + R2)
D´Vorah: LT + RT (L2 + R2)
Raiden: LT + RT (L2 + R2)
Quan Chi: →, Y, X, Y, LT + RT (→, Δ, □, Δ, L2 + R2)

Název: FINISH HIM
Info: Udělejte v zápase 1 fatalitu.
Gamerscore: 5 G
Trofej: Bronzová
Postup: Viz achievement / trofej Bloody Good Time.

Název:  Bloody Good Time
Info: Udělejte 1 fatalitu se všemi postavami ve hře.
Gamerscore: 10 G
Trofej: Bronzová
Postup: Splňte ho dohromady s Total Warrior achievementem / trofejí, v níž musíte dohrát věž s každým soupeřem. Vaším úkolem je dorazit nepřítele fatalitou poté, co se objeví nápis Finish Him. U jednotlivých postav zde na webu najdete všechny fatality, takže využijte tento list nebo move list přímo ve hře. Jakmile uděláte s každou postavou jednu fatalitu (lze použít i Fatality Tokeny a udělat jednoduchou fatalitu), tak Bloody Good Time odemknete. Doporučuji si opět zapisovat, za které postavy jste to udělali a nebo jet postupně v nabídce postav dál a dál.

Název: Straight Power
Info: Udělejte 100 fatalit v zápasech.
Gamerscore: 25 G
Trofej: Bronzová
Postup: Viz achievement Bloody Good Time. Po splnění fatality za každou postavu už můžete hrát jen za vaši oblíbenou postavu a zbylé fatality udělat klidně jen s jednou postavou. Pokud chcete tyto fatality udělat co nejdříve, tak můžete zapnout hru pro dva, zvolit režim Kustom Kombat a zvolit modifikátor Danger s 1% života.

Název: Brutal End
Info: Udělejte 1 brutalitu.
Gamerscore: 5 G
Trofej: Bronzová
Postup:  Viz achievement Dark Future.

Název: Dark Future
Info: Udělejte 50 brutalit.
Gamerscore: 25 G
Trofej: Bronzová
Postup: Brutalita je další speciální zakončení, které ovšem funguje jinak než Fatality. Brutalita se stane ve chvíli, pokud splníte určité podmínky, které najdete u rozboru postav a poté zabijete nepřítele určitým útokem. Tento útok bude mít následně speciální efekt a nepříteli například ustřelíte hlavu, useknete nohy nebo jinak brutálně zlikvidujete. Některé postavy mají brutality poměrně jednoduché, jako například Takeda a jeho Armless brutalita, pokud si však chcete pomoci, tak doporučuji zapnout Kustom Kombat, režim Brutality Kombat a zde vám stačí jen provést daný  útok i při plném životě a nepřítele okamžitě odrovnat brutalitou.

Název: Need a Doctor
Info: Udělejte X-Ray útok za každou postavu.
Gamerscore: 25 G
Trofej: Bronzová
Postup: Každá postava má jeden X-Ray útok, který aktivujete pomocí LT + RT (L2 + R2) a musíte mít naplněné všechny 3 části super meteru. U většiny postav stačí být na zemi a útok aktivovat, jediné dvě postavy to mají jinak: Takeda (musíte použít X-Ray ve vzduchu) a Sonya Blade (její x-ray útok musí být naplánován jako protiútok, když na vás nepřítel zaútočí).

Název: Master
Info: Vyhrajte souboj s každou variací bojovníka.
Gamerscore: 25 G
Trofej: Bronzová
Postup: Každý bojovník má k dispozici 3 variace, mezi kterými si vybíráte ihned poté, co si zvolíte bojovníka. Doporučuji se zaměřit na každou postavu a ihned dohrát zápas s každou variantou. Během splnění tohoto achievementu / trofeje odemknete i tu s názvem Well Rounded, během které musíte hrát zápas za každou variaci bojovníka.

Název: Only a Real Master
Info: Porazte nepřítele s 90% života, když vy máte méně jak 10%.
Gamerscore: 25 G
Trofej: Bronzová
Postup: Ideální je zapojit oba ovladače a začít zápas. Hned na začátku uberte vaší hlavní postavě zdraví až na úplné minimum, následně se ujměte prvního ovladače a soupeře porazte. Pokud nemáte dva ovladače, tak se s někým domluvte a splňte to online.

Název: Well Rounded
Info: Zahrajte si s každou variací postavy.
Gamerscore: 25 G
Trofej: Bronzová
Postup: Viz achievement / trofej Master.

Název: It´s a Gusher
Info: Rozlijte 1 000 pint krve.
Gamerscore: 10 G
Trofej: Bronzová
Postup: Získáte ho automaticky během hraní,  zabere to okolo 20-25 zápasů. Během soubojů vždy, když nepřítele uhodíte, tak z něj vymlátíte krev a vám stačí, abyste jí vymlátili dostatečné množství.

Název: Blanche Advantage
Info: Zasáhněte někoho při interakci se starou ženou.
Gamerscore: 25 G
Trofej: Bronzová
Postup: V levelu Outworld Market se v pozadí nachází stará žena, kterou musíte pomocí RB (R1) hodit po vašem soupeři a jakmile ho zasáhnete, tak vám achievement či trofej okamžitě vyskočí na obrazovce.

Název: Hara Kiri
Info: Zabijte se v 1 kole jako Kotal Kahn a poté vyhrajte souboj.
Gamerscore: 10 G
Trofej: Bronzová
Postup: Pokud máte dva ovladače, tak je použijte a započněte zápas pro 2 hráče (musí být nastaven alespoň na 2 vítězná kola), přičemž na vašem profilu si zvolte Kotal Kahna a s druhou postavou mu uberte zdraví, aby měl úplné minimum. Poté udělejte útok Blood Offering →, ↓, ←, B (→, ↓, ←, O), čímž se zabijete a poté započne další kolo. V něm s Kotal Kahnem vyhrajte, stejně jako v dalším kole a po vítězství v celém souboji máte hotovo.

Název: Back It Up
Info: Nastavte si nový obrázek pozadí.
Gamerscore: 5 G
Trofej: Bronzová
Postup: Viz trofej / achievement All the Pieces.

Název: Real Icon
Info: Nastavte si novou ikonu.
Gamerscore: 5 G
Trofej: Bronzová
Postup: Viz trofej / achievement All the Pieces.

Název: So Bored
Info: Nastavte si nové ohraničení.
Gamerscore: 5 G
Trofej: Bronzová
Postup: Viz trofej / achievement All the Pieces.

Název: All the Pieces
Info: Nastavte si set pozadí, ohraničení a ikony.
Gamerscore: 5 G
Trofej: Bronzová
Postup: Zamiřte do Extras > Offline Kombat History a podívejte se na Kombat Kard. Tu si můžete editovat pomocí Y (Δ) a vybrat si libovolné pozadí, ikonu a také ohraničení vaší karty, což vám přinese určité bonusy. Jakmile budete projíždět ikonami, tak se dole objeví, že můžete nastavit určitý set, pokud daná ikona do setu patří a to tlačítkem Y (Δ). Jakmile určitý set nastavíte, tak získáte tento achievement / trofej a s ním i další tři Back It Up, Real IconSo Bored.

Název: Jumping Bean
Info: Skočte 30krát během 1 zápasu.
Gamerscore: 5 G
Trofej: Bronzová
Postup: Započněte zápas se 2 ovladači, v zápase 30 krát vyskočte podržením šipky nahoru a tím odemkněte achievement / trofej. Lze samozřejmě splnit i v klasickém zápase proti PC nebo jinému soupeři.

Název: Trolling
Info: Dřepněte si 30krát během sekvence pro Fatalitu.
Gamerscore: 5 G
Trofej: Bronzová
Postup: Porazte v souboji soupeře a jakmile se objeví nápis Finish Him, tak rychle začněte mačkat šipku dolů, abyste šli do podřepu a zase nahoru. Jakmile to uděláte 30 krát, tak Trolling otevřete, což by neměl být problém, protože času je víc než dost.

Název: Luck be a Lady
Info: Dohrajte 7 Test Your Luck zápasů.
Gamerscore: 10 G
Trofej: Bronzová
Postup: Test Your Luck je herní režim, kde se objeví náhodné modifikátory, které různě ovlivní hraní. Může se stát, že se objeví rakety střílející na zem, nebo začnete souboj s 1% života a spoustou dalších změn. V Single Player režimu jděte do Test Your Luck, vyberte si obtížnost Very Easy, zvolte 1 modifikátor a arénu, ve které budete bojovat. Potom nepřítele porazte a pokud jste byli spokojeni, tak zahrajte další zápas se stejnými modifikátory volbou Rematch Same Modifiers. Jakmile dokončíte 7. zápas, tak se trofej / achievement odemkne.

Název: The Kollector
Info: Odemkněte 50 bojových modifikátorů.
Gamerscore: 25 G
Trofej: Bronzová
Postup: Ve hře se nachází celkem 105 modifikátorů, které se používají v režimu Kustom Matches. Od začátku jich je 15 odemčených a celkem 90 lze odemknout. Prvních devět se nachází v kryptě, k čemuž můžete použít návod zde: Link. Zbylé modifikátory můžete odemknout například v Living Towers. Dobré je vybírat si hodinové věže a doufat, že se tam nějaký nachází. Modifikátory jsou odměnou pouze někdy a není rozhodně jisté, že je získáte, naštěstí můžete během hraní pracovat na dalších trofejích a achievementech. Druhou možností je svatyně v kryptě, kde můžete vsázet peníze a doufat v náhodnou výhru, která je občas dost špatná, protože se vám stane, že i z 50 pokusů nic nezískáte. Naště se díky Grandmaster setu dá získat hodně peněz docela rychle v Kustom soubojích, kde využijete Brutality Kombat modifikátor. Grandmaster set získáte poté, co dosáhnete se všemi frakcemi levelu 50. Jakmile budete mít 65 modifikátorů (50 otevřených + 15 začátečních), tak trofej / achievement odemknete.

Název: Disco
Info: Aktivujte sluneční paprsek a 5x v něm udělejte Flip Stance.
Gamerscore: 10 G
Trofej: Bronzová
Postup: Použijte dva ovladače, začněte zápas ve dvou a zvolte si Kotal Kahna. V souboji použijte God Ray ↓, →, B (↓, →, O). Následně si stoupněte do paprsku a použijte Flip Stance pětkrát za sebou než paprsek zmizí pomocí LB (L1). Pokud to stihnete, tak máte splněno. Tento achievement / trofej lze splnit i během hraní, ale je to dost těžké se udržet v paprsku, aniž by vás nepřítel nezranil a nevyhodil ven z paprsku, proto je lepší zvolit hru ve dvou hráčích a nenechat se rušit.

Název: Almighty
Info: Dokončete věž Test Your Might.
Gamerscore: 10 G
Trofej: Bronzová
Postup: Tato výzva je poměrně náročná, pokud nevíte jak na to. Jděte do Sinle Player > Towers >Traditional Towers > Test Your Might. Vaším úkolem je mačkáním tlačítek nabrat potřebnou sílu a poté rychle zmáčknout LT nebo RT (L2 nebo R2) a přeseknout daný předmět. Zhruba do 9. úrovně s tím nebudete mít problémy a i tak 9. se dá zvládnout. Velký problém se nachází s titanovým symbolem, který je opravdu tvrdým oříškem, na který jsem před nedávnem dostal skvělý tip a od té doby není problém v devíti z deseti pokusů uspět. Vezměte si kousek látky nebo trička, položte ovladač na stůl a dejte látku přes něj. Následně položte ukazováček pravé ruky mezi A a B (X a O) a rychle mezi nimi přejíždějte zleva doprava, čímž naberete potřebnou sílu a volnou levou rukou zmáčkněte LT (L2) a měli byste libovolný předmět rozpůlit. Pokud budete úspěšní a pokoříte celou věž, bude vám tento achievement / trofej odměnou.

Název: Not Dead Yet
Info: Shlédněte všechny smrti v Test Your Might věži.
Gamerscore: 10 G
Trofej: Bronzová
Postup: V Test Your Might věži (viz. achievement / trofej Almighty) vůbec nemačkejte tlačítka a rovnou stiskněte LT či RT (L2 či R2) a uvidíte jak selžete a vaše postava bude zabita. Ve hře se skrývá celkem 13 různých způsobů jak zemřít a pokud je uvidíte všechny, tak máte splněno. Je to věc náhody, takže pokud budete rovnou prohrávat, tak byste měli mít splněno během 20 minut v závislosti na vašem štěstí.

Úmrtí:

 • 1) Hák na maso
 • 2) Kung Laův klobouk
 • 3) Střelba ze samopalů
 • 4) Šípy
 • 5) Scorpionův Hellfire útok
 • 6) Scorpionův hák ze strany
 • 7) Scorpionův hák zezadu
 • 8) Mileeniny Saie
 • 9) Kitanin vějíř
 • 10) Ermacova duše
 • 11) Sektorovi bomby
 • 12) Raidenovi blesky
 • 13) Hmyzí roj D´Vorah

Název: Stay Back
Info: Zahrajte si Invasion Boss Fight.
Gamerscore: 5 G
Trofej: Bronzová
Postup: Tento druh soubojů lze hrát jen určitý den v týdnu a je vždy přístupný na 24 hodin a poté zmizí a objeví se až za týden. Režim je dostupný v části frakcí a jakmile si zahrajete 1 zápas, tak se na konci kola achievement / trofej odemkne.

Název: DIE WILL YOU
Info: Během soubojů Invasion Boss Fight způsobte 1 000 zásahů.
Gamerscore: 50 G
Trofej: Stříbrná
Postup: Tyto boje jsou dostupné na 24 hodin jednou za týden během invaze. V souboji bojujete proti nesmrtelnému nepříteli, který má nejprve i štít a ani mu neublížíte. Teprve až mu štít zničíte, tak mu budete moci zasazovat klasické údery. Souboj můžete opakovat dokud to půjde a snažit se získat, co nejvíce zásahů nebo můžete přijít s lepší taktikou a postup si usnadnit. Takovou možností je Raiden a jeho kombo X, X, Y, Y ( □, □, Δ, Δ), jehož posledním útokem je elektrický zásah, který způsobí několik zásahů. Další skvělou volbou jsou postavy jako Jacqui Briggs a Liu Kang, jejichž X-Ray útoky zasáhnou nepřítele 15krát. Jakmile během několika desítek, možná stovek zápasů uštědříte nepřátelům 1 000 zásahů, tak máte hotovo.

Název: INVASION
Info: Dokončete věž Invasion Tower.
Gamerscore: 10 G
Trofej: Bronzová
Postup: Tyto věže jsou dostupné pouze během invaze, o kterých se dozvíte v režimu Faction. Invasion Tower se skládá ze 7 soubojů a 1 Test Your Might výzvy, které musíte zdolat, abyste získali achievement / trofej. To není moc těžké a jediným problémem jsou modifikátory, které můžou klidně negativně ovlivnit jen vás, ale opačně také jen soupeře, což naopak přijde vhod. Během věže můžete použít speciální žetony Skip Fight a přeskočit nějaký souboj, pokud budete mít problémy.

Název: Can´t Stop This
Info: Vyhrajte 1v1 souboj během invaze.
Gamerscore: 5 G
Trofej: Bronzová
Postup: Souboje Invasion 1v1 se během invaze náhodně objeví, když budete bojovat ve věžích Hourly Living Tower a také běžné souboje Single Fight. Jakmile se souboj objeví, tak soupeře porazte a trofej / achievement je váš.

Title Update achievementy/trofeje

 • Celková obtížnost trofejí/achievementů: 1/10
 • Offline: 3
 • Online: 0
 • Odhadovaný čas na 100% dokončení: 10-15 minut
 • Minimální počet dohrání: N/A
 • Minutelné achievementy/trofeje: N/A
 • Glitchnuté achievementy/trofeje: N/A
 • Ovlivňuje obtížnost achievementy/trofeje?: Ne
 • Získáte při dohrání na vyšší obtížnosti i ty ajchy/trofeje na nižší obtížnost?: Ne
 • Znemožní cheaty zisk ajchů/trofejí: Nejsou cheaty
 • Extra vybavení: Ne, ale druhý ovladač přijde vhod.
Název: Fox Finish
Info: Vyhrajte zápas tím, že váš soupeř stoupne na metalické ostny.
Gamerscore: 50 G
Trofej: Bronzová
Postup: Jděte do hry pro 2 hráče, připojte oba ovladače a dejte si modifikaci Danger Kustom Kombat. Následně si vyberte postavu Errona Blacka a započněte souboj. Díky tomuto modifikátoru začnou obě postavy s 1% zdraví, takže pouze použijte kterýkoliv útok Caltrops (mechanické ostny). Následně na ně s druhým ovladačem stoupněte a máte hotovo.

Název: Throwback
Info: Udělejte klasickou fatalitu v klasickém kostýmu.
Gamerscore: 25 G
Trofej: Bronzová
Postup: Aniž byste museli cokoliv kupovat, tak si online stáhněte veškerý Free (volně stažitelný) obsah. Následně jděte do hry, vyberte si Scorpiona a při výběru zvolte kostým Klassic. V zápase porazte nepřítele a jakmile se objeví nápis Fatality, tak na skok od nepřítele použijte tuto kombinaci: podržte RT (R2) a zmáčkněte ↑, ↑, uvolněte RT (R2) a stiskněte Y (Δ). Scorpion udělá klasickou fatalitu z prvního dílu a vy získáte achievement/trofej.

Název: All I Do Is Win
Info: Přeskočte nepřítele 5 krát během sekvence pro fatalitu a následně udělejte fatalitu.
Gamerscore: 25 G
Trofej: Bronzová
Postup: Vyberte si Mileenu pro její jednoduchou fatalitu, porazte nepřítele a během sekvence pro fatalitu ho rychle 5 přeskočte. Poté, když stojíte u něj, tak udělejte fatalitu ↓, ↓, ↓, ↓, B (O). Lze to samozřejmě splnit s kteroukoliv postavou, s kterou to stihnete dokončit v rychlém sledu.

DLC Kombat Pack achievementy/trofeje

 • Celková obtížnost trofejí/achievementů: 3/10
 • Offline: 8
 • Online: 2
 • Odhadovaný čas na 100% dokončení: 1-2 hodiny
 • Minimální počet dohrání: Několikrát klasickou věž a pár online matchů.
 • Minutelné achievementy/trofeje: N/A
 • Glitchnuté achievementy/trofeje: N/A
 • Ovlivňuje obtížnost achievementy/trofeje?: Ne
 • Získáte při dohrání na vyšší obtížnosti i ty ajchy/trofeje na nižší obtížnost?: Ne
 • Znemožní cheaty zisk ajchů/trofejí: Nejsou cheaty
 • Extra vybavení: Ne, ale druhý ovladač přijde vhod.
Název: Where It All Started
Info: Udělejte Pit stage fatalitu v klasické věži s Leatherfacem.
Gamerscore: 25 G
Trofej: Bronzová
Postup: V menu vyberte možnost One Player, následně Towers a Traditional Towers. Tam si vyberte Klassic Tower a zvolte postavu Leatherface. Restartujte věž tak dlouho, dokud se nedostanete do levelu The Pit (jedná se o úroveň na dlouhém mostě, kde v pozadí vidíte měsíc). V tomto kole porazte nepřítele, počkejte, až se objeví nápis Fatality a u nepřítele zmáčkněte kombinaci →, ←, ↓, ↑ (pokud stojíte nalevo od něj, v opačném případě se šipky doleva a doprava prohodí). Tím s Leatherfacem uděláte jeho stage fatalitu a získáte achievement / trofej.

Název: The Kraken
Info: Udělejte Kove stage fatalitu v klasické věži s Triborgem.
Gamerscore: 25 G
Trofej: Bronzová
Postup: Obdoba achievementu Where It All Started, ale tentokrát si vyberte postavu Triborg a restartujte věž, dokud nenarazíte na level, kde bojujete na molu a za vámi je moře. V tomto kole porazte nepřítele, počkejte, až se objeví nápis Fatality a u nepřítele zmáčkněte kombinaci ↓, ↑, RT (R2). Pokud si to chcete ulehčit, tak podržte RT, zmáčkněte ↓, ↑, pusťte RT a rychle ho znovu zmáčkněte. Tím dokončíte tuto výzvu a odemknete příslušnou trofej / achievement.

Název: What Doesn’t Kill You Makes You Still Alive
Info: Udělejte Stage brutalitu s Alienem v klasické věži.
Gamerscore: 25 G
Trofej: Bronzová
Postup: V klasické věži udělejte brutalitu daného levelu. Těch je hned několik a úplně nejjednodušší je například ta v Quan-Chi Fortress, kde stačí udělat finální zásah kladivem a uvidíte Stage Brutalitu.

Název: Lands-Down
Info: V Online 1v1 Ranked Match vyhrajete zápas, aniž byste s Bo´ Rai Chem udělali více jak 4-zásahové kombo.
Gamerscore: 25 G
Trofej: Bronzová
Postup: V menu jděte do Online, Versus, Player vs Player – Ranked Match. Vyberte si postavu Bo´Rai Cho a začněte boj. Tento achievement není příliš těžký, ale je závislý na soupeři, na kterého narazíte. Jen si uvědomte, že můžete udělat kombo maximálně o 4 zásazích, jinak achievement / trofej nezískáte.

Název: Dance The Night Away
Info: Proveďte 10 krát změnu postavení s postavou z DLC Kombat Pack 2, během fatality sekvence v Online zápase.
Gamerscore: 25 G
Trofej: Bronzová
Postup: Jelikož lze splnit výzvu v onlinu, tak stačí, když půjdete do režimu Tower Battle proti PC. Zde ho jen porazte a během sekvence pro fatalitu rychle mačkejte LT (L2), dokud se achievement / trofej neodemkne. Jen pro informaci upřesním, že musíte hrát za postavu Triborg, Bo´Rai Cho, Alien a nebo Leatherface.

Název: Getting Tipsy
Info: Během zápasu v klasické věži se za Bo´ Rai Cha 10krát napijte z láhve.
Gamerscore: 25 G
Trofej: Bronzová
Postup: V režimu klasické věže si vyberte postavu Bo´Rai Cho ve verzi Drunken Master. Následně v zápase používejte dokola kombinaci ↓, ↓, X (□), dokud vám ajch / trofej nevyskočí na obrazovce.

Název: Hug It Out
Info: Během zápasu v klasické věži hoďte s Alienem na nepřítele 5 Facehuggerů.
Gamerscore: 25 G
Trofej: Bronzová
Postup: V režimu klasické věže si vyberte postavu Alien ve verzi Konjurer a během zápasu použijte proti nepříteli kterýkoliv Ovomorph útok z našeho move listu zde (rovněž můžete použít ten přímo ve hře). Pak jen stačí, aby se Facehugger vylíhl z vajíčka a skočil nepříteli na obličej, celkem 5 krát.

Název: The Grinder
Info: Vyhrajte zápas s Leatherface v klasické věži poté, co použijete všechny útoky v Berserker Stance režimu.
Gamerscore: 25 G
Trofej: Bronzová
Postup: V režimu klasické věže si vyberte postavu Leatherface ve verzi Killer a odstartujte zápas. Použijte in-game move list nebo ten náš zde a aktivujte Berserker Stance, ve kterém musíte použít všechny 4 útoky (Exit Berserker, Psycho Rush, Running Frenzy a No Escape). Poté, co je použijete, tak jen vyhrajte zápas a máte splněno.

Název: Robots Rule
Info: Vyhrajte 5 zápasů s každým robotem.
Gamerscore: 50 G
Trofej: Bronzová
Postup: V kterémkoliv režimu ve hře musíte vyhrát 5 zápasů za každého ze 4 robotů. Kromě klasického Cyraxe, Smokea a Sektora se dá použít i Cyber Sub-Zero. Toho vyberete tak, že při výběru postavy zvolte Triborga, následně zmáčkněte ↑, ↑ a tím se dostanete do skrytého menu, kde zmáčkněte Y.

Název: Going the Distance
Info: Dokončete klasickou věž s jednou postavou z DLC Kombat Pack 2.
Gamerscore: 150 G
Trofej: Bronzová
Postup: Vyberte si jednu z postav Alien, Bo´Rai Cho, Triborg nebo Leatherface, dohrajte s ní Klassic Tower a zhlédněte závěrečnou animaci.

xDante1986

3 Comments

 1. Super návod! Mam jen otázku je někde ukázáno kolik těch bojových modifikátoru mám odemčeno? Díky

  • Ahoj, číselně ne, ale můžeš si je spočítat. Stačí najet do hry pro dva, tuším,že kustom fight a tam si můžeš vybrat dva modifikátory z celé nabídky. Tak jedině ručně přepočítat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ověření, že nejste robot: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..