0

Posel smrti: Návod – Kapitola III: Skryté dědictví…

Příjezd do Walesu

Dvakrát zazvoňte na zvonek u brány, ale nikdo se neukáže a tak ho prozkoumejte pravým tlačítkem myši, čímž zjistíte, že je rozbitý. Pokuste se ho opravit nožem v šachové figurce, ale nepůjde to a tak prozkoumejte rozbitou nohu sochy nalevo, ze které trčí hřebík. Seberte ho, použije na zvonek a objeví se správce, který vás ovšem nebude chtít pustit dovnitř. Ukažte mu Williamovo parte a následně budete odvedeni k Eleonor, s níž vyčerpejte všechny témata k rozhovoru. Poté vyjděte ven z vily, jděte doleva na rozcestí a řekněte Louisovi, aby opravil zvonek dle přání své paní. Vydejte se dozadu do staré zahrady a ihned po vstupu si povšimněte kohoutku s hadicí u zídky.

Prozkoumejte ho, vezměte si drát a běžte k hlavnímu vchodu opuštěného domu, kde by se měl podle Eleonor nacházet její manžel Richard. Prozkoumejte dveře levým i pravým tlačítkem myši a zjistíte, že klíč je z druhé strany. Pod dveře vložte Williamovo parte, vytlačte klíč drátem, a jakmile ho seberete, tak s ním odemkněte dveře a vstupte do domu. U zdi napravo prozkoumejte stolek, otevřete malý šuplík nahoře a najdete plnicí pero. Potom prozkoumejte spící kočku na krbu a ta zaběhne do skříně, kde po ní nebude ani památka a jediné, co Samuel uvidí, bude tma. Seberte ze země maticový klíč, použijte ho na malá dvířka napravo od krbu a najdete svíčku a zapalovač, kterému chybí knot. Pomocí nože odřízněte knot, zkombinujte ho se zapalovačem a použijte na skříň, abyste odhalili tajnou chodbu.

Oxidant boru

Tajnou chodbou vstupte do laboratoře, kde se vás Richard lekne a upustí na zem lahvičku s oxidantem boru. Nabídněte mu svou pomoc a vaším úkolem bude sehnat nový oxidant. Ze stolku vzadu si vezměte lahvičku, následně i střep ze země a běžte do předchozí místnosti. Nejprve zvedněte ze země špinavý papír, pak i polínka nedaleko krbu a ve stejném pořadí je vložte do kamen v levé části obrazovky. Následně na ně použijte zapalovač a ze stolu seberte čajovou konvici. Opusťte dům, dejte se doprava a u kohoutku napusťte vodu do konvice i malé lahvičky. Na tu pak použijte plnicí pero a získáte modrý roztok, který bude velmi podobný oxidantu boru.

Vraťte se do opuštěného domu, položte konvici na kamna a opusťte dům. Hned na to se do něj vraťte a uvidíte, jak z konvice stoupá pára. Použijte na ni střep a Samuel opatrně odstraní etiketu. Vyjděte ven z domu, dejte se doleva k hrobce a prozkoumejte vstup, který bude ovšem zamčený a tak se vydejte k hlavní bráně. Zde si promluvte se správcem Louisem a požádejte ho o klíče, což bohužel odmítne a tak budete muset najít jinou cestu, jak se k nim dostat. Zaběhněte za Eleonor a ta vás požádá, abyste Louisovi řekli, ať poseká trávník. Udělejte to a řekne vám, že na to teď nemá čas. Znovu se tedy vydejte za Eleonor a ta vám sdělí, že si to přeje udělat okamžitě, aby měla večer klid na hraní.

Utíkejte tedy za Louisem, předejte mu vzkaz a vydejte se do staré zahrady a zase zpět k bráně. Z boxu s nářadím si vezměte lepidlo a při druhém ohledání také drát. Lepidlo použijte na etiketu, tu následně zkombinujte s lahvičkou a získáte oxidant boru, respektive jeho napodobeninu. Jděte za Louisem do zahrady, prozkoumejte bundu na stromě, a jakmile se nebude dívat, tak hoďte na zem drát. Poté, co na něj najede a zničí sekačku, tak někam odejde a vy budete mít čas sebrat z bundy klíče. S nimi se vydejte k hrobce, odemkněte ji a uvnitř prozkoumejte nápisy nad trojicí soch. Nakonec se vraťte za Richardem, dejte mu falešný oxidant a on se s vámi konečně začne bavit.

Hádanka v hrobce

Zeptejte se Richarda na nápisy nad sochami v hrobce i na další témata, vyjděte nahoru do místnosti a přečtěte si vylepené papíry na skříni, ze kterých se dozvíte o Richardových pokusech s krví savců. Pak vyjděte ven a zamiřte znovu dovnitř, kde se znovu zeptejte na nápisy. Měli byste se dozvědět o tom, co každý nápis znamená (pokud ne, vydejte se na průzkum panství a pak za Richardem) a následně ho požádejte o krev, kterou si budete moci vzít z mrazicího boxu. Tajnou chodbou projděte do předchozí místnosti, z kamen v rohu seberte konvici a utíkejte k hrobce. Z kamenného květináče si odeberte trochu hlíny, vstupte do hrobky a tam nalijte do levé misky krev, do pravé vodu a do té prostřední nasypte hlínu. Z podlahy se vysune podstavec, který prozkoumejte, a bude vás čekat další hlavolam, který musíte poskládat podle obrázku níže. Až se vám to podaří, tak seberte klíč a objeví se správce, který vás nejen vyžene ven, ale také si vezme zpět své klíče.

Richardův pokus

Jděte za Richardem, promluvte si s ním o kryptě a přislíbí vám pomoc, pokud mu pomůžete s jeho pokusem. Poté, co mu Samuel kývne, tak se vydejte do vily, kde si automaticky odpočinete a v noci utečete oknem ven. Vraťte se k opuštěnému domu, pokuste se vstoupit dovnitř a zjistíte, že je zamčeno. Utíkejte o jeden obraz nazpět, na vydlážděné cestě seberte štěrk a jděte kousek doprava. Štěrk použijte na okno věže, ze kterého vychází světlo a jakmile se vám ho podaří trefit, tak utíkejte k domu. Po skončení pokusu vám Richard řekne, že si můžete vzít ze stolu kyselinu a s ní se vydejte k hrobce. Nalijte ji na zámek, vstupte dovnitř a prozkoumejte kamenný hrob napravo. Následně použijte klíč z podstavce na zámek tohoto hrobu a nalevo se vám zpřístupní tajné schodiště, po kterém seběhněte do podzemí.

Darkhamova hrobka

Prozkoumejte zámek na mříži a Samuelovi se bude zdát povědomý, takže se na něj přeptejte Richarda a ten vás odkáže na šperkovnici své ženy Eleonor. Než odejdete, tak z rohu stolu seberte klíč od vily a vydejte se tam. V hlavní hale běžte k zrcadlu v levé části, prozkoumejte skříňku a bude vás čekat hlavolam, ve kterém musíte prohodit bílé koně za ty černé a naopak. S těmi můžete hýbat pouze ve tvaru písmene L, takže několika chytrými tahy zaměňte pozici koní a jakmile hlavolam rozluštíte, tak získáte amulet.

Vraťte se do podzemní části hrobky, vložte amulet do mříží a konečně se tak dostanete do míst, kde byl pochován Darkham. Přečtěte si rytinu na monolitu, následně sestřelte pomocí štěrku v inventáři jednu z lebek a ta se při pádu rozlomí. Prozkoumejte tedy rozbitou lebku a povšimněte si klíče, který spadl za mříž a vy tak na něj nedosáhnete. Vraťte se do opuštěného domu, u krbu seberte pohrabáč a s jeho pomocí klíč vytáhněte. Následně ho vložte do horní části monolitu, odsuňte víko rakve a seberte druhý posvátný klíč.

xDante1986

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ověření, že nejste robot: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..