0

Posel smrti: Návod – Kapitola IV: Zapomenuté pouto…

Stonering

Po rozhovoru s Victorií a Batesem použijte mapu a přemístěte se do Willowcreek. Zastavte se v místním hostinci, promluvte si s hrobníkem a dozvíte se, že byl Vick zabit nedaleko rituálního místa zvaného Stonering. Znovu tedy použijte mapu a přemístěte se tam. Hned po příchodu si promluvte s detektivem a prozkoumejte druidský kámen menhir nedaleko dvou stromů. Jakmile objevíte další symbol, tak na něj použijte Williamův deník a zakreslete si ho. Poté prozkoumejte pravým tlačítkem myši rostlinu u menhiru nalevo a zjistíte, že se pod listy něco skrývá. Odlákejte pozornost detektiva tím, že na kámen za ním vylijete krev od Richarda a poté mu o ní řekněte.

Poté, co se k vám otočí zády, tak znovu prozkoumejte rostlinu a najdete kapesník s erbem vašeho rodu. S pomocí mapy odcestujte k Hermannovu domu, zazvoňte na zvonek a sejděte do márnice, kde si o všem promluvte. Následně se vraťte na panství Black Mirror, kde si to namiřte k hlavní bráně a ze schránky seberte dopis adresovaný Williamovi. Po jeho přečtení utíkejte do domu, po schodech zamiřte k pokojům a v tom nalevo si promluvte s Victorií. Zeptejte se jí na Jamese i na Roberta a nakonec použijte mapu a odjeďte do sanatoria Ashburry.

Sanatorium Ashburry

U vstupní brány zazvoňte na zvonek nalevo a po krátkém rozhovoru se sestrou budete vpuštěni dovnitř. Na recepci si s ní promluvte o Jamesovi a dozvíte se, že utekl z ústavu. Opusťte budovu, jděte kolem ní doleva a dostanete se ke kotelně. Nalevo od dveří prozkoumejte přepravku s pivem, pak zaklepejte na dveře kotelny a promluvte si s kotelníkem o všech tématech. Vraťte se za sestrou, zeptejte se jí, zda si můžete zavolat domů a ona vám řekne, že máte počkat a půjde volat. Využijte volného času, projděte pultovými dvířky nalevo a před vámi se objeví skříňka s léky. Seberte vázu nalevo, v inventáři prozkoumejte peněženku pravým tlačítkem myši a získáte minci. Tu použijte na vázu a objevíte klíček, kterým odemkněte skříňku a seberte barbituráty.

Vraťte se před recepční pult, vyslechněte sestru a poté namočte kapesník ve fontáně uprostřed haly. Nyní utíkejte zpět ke kotelně, ze stříšky seberte kladivo a následně dvakrát prohledejte popelnici, v níž objevíte injekční stříkačku. V inventáři naplňte stříkačku barbituráty, následně ji použijte na láhve s pivem a podívejte se do malého okénka nalevo od nich. Nejprve prozkoumejte termostat, pak vezměte kladivo a třikrát s ním udeřte do cihly pod druhou tyčí zleva. Tu následně vyjměte a na termostat použijte mokrý kapesník, čímž zajistíte, že se dočasně zvýší teplota. Nyní jděte do hlavní haly sanatoria a zase zpět ke kotelně. Barbituráty by v tuto chvíli už měli kotelníka dávno uspat a vy tak můžete vstoupit do kotelny.

Získání přístupu do sanatoria

Pravým tlačítkem myši prozkoumejte uhlí nalevo od kotle a objevíte tělo panenky. Následně přejděte do zadní části kotelny a prohlédněte si nástěnku. Povšimněte si na plakátu roku 1918 a následně si vezměte z nástěnky jeden špendlík (vlevo dole) a také klíček, který visí na rámu. Jděte ke dveřím a prozkoumejte panel vedle nich. Do otvoru nahoře vložte klíč z nástěnky, pak naťukejte čísla z plakátu (1918) a zmáčkněte tlačítko vpravo dole. Uvidíte, jak se rozsvítí zelené tlačítko a dveře se odemknou. Hned jak jimi projdete, tak narazíte na doktora a Samuel se automaticky vrátí do kotelny. Jděte za sestrou na recepci, požádejte ji o rozpis služeb a vraťte se do kotelny. V zadní části použijte rozpis na intercom a uvidíte, jak Samuel odvolá doktora Smithe.

Cely

Zamiřte do chodby s celami, pokračujte jí dál a Samuel si automaticky promluví s pacientem jménem Ralph. Po skončení rozhovoru prozkoumejte pravým tlačítkem myši koš u lavičky napravo a najdete hlavu panenky. V inventáři prohledejte pravým tlačítkem tělo panenky a získáte nit, kterou zkombinujte se špendlíkem. Následně pak zkombinujte tělo a hlavu a ty sešijte pomocí špendlíku s nití. Tím dáte dohromady Ralphovu panenku Bubbyho, kterou použijte na jeho celu. Po rozmluvě s Ralphem vypněte světlo vypínačem nad lavičkou, následně strhněte drát a připevněte ho k pletivu na okně.

Poté na pletivo použijte hrací skříňku a přilákejte doktora. Ten se rozhodne celou situaci prozkoumat a dostane ránu, po níž se skácí k zemi. Prohledejte doktora pravým tlačítkem myši, seberte klíče k celám a s nimi odemkněte tu Jamesovu. Povšimněte si díry v posteli, prozkoumejte ji pravým tlačítkem myši a objevíte dopis, ve kterém se dozvíte o zvěrstvech, které Robert páchá na pacientech. Pak si prohlédněte obraz majáku na stojanu a doktor vás zamkne v cele. Pravým tlačítkem myši strhněte kresbu oka na zdi a dírou si promluvte s Ralphem. Zeptejte se ho na Jamese, primáře Roberta i na to, jak James utekl a následně stejnou cestou pod postelí utečte i vy.

Maják Sharp Edge

Po útěku se objevíte na panství Black Mirror. Vydejte se do kuchyně, promluvte si s Batesem a zeptejte se ho na maják. Dozvíte se jeho umístění a tak se tam za pomoci mapy vydejte. Uložte si hru a prohledejte vchod do majáku. Následně se ho pokuste zleva obejít a budete omráčeni. Jakmile se proberete, tak uvidíte Jamese, jak vám kope hrob. V inventáři rychle najděte šachovou figurku s nožem a použijte ho na Samuela. Jakmile se uvolní, tak použijte na Jamese hrací skříňku a dostanete se z nejhoršího ven. Promluvte si s Jamesem o všech tématech a dozvíte se, že třetí posvátný klíč najdete někde ve stokách pod sklepením.

Stoky pod Black Mirror

Vraťte se na panství, zamiřte do kuchyně a klíčem napravo od dveří je odemkněte. Sejděte dolů do sklepa, seberte provaz s hákem, který je pověšený na sloupech nádrže uprostřed, a do kanálu za bruskou vhoďte minci. Zjistíte, že v něm není žádná voda a budete moci slézt dolů. U kašny seberte ozubené kolo, pokračujte dál do podzemí a dostanete se k zaplavené části. Nalevo ze zábradlí seberte tyč, vraťte se s ní do sklepa a obruste ji na brusce. Zpátky v zaplavené části zasuňte tyč do otvoru ve zdi napravo a s její pomocí otevřete stavidlo. Následně použijte kyselinu na kolo napravo, a jakmile odpadne zámek, tak kolem otočte. Potom zkombinujte provaz a hák, výsledek dejte dohromady s tyčí a použijte provizorní rybářský prut na ozubené kolo ve vodě. Vraťte se kanalizacemi do první části a prozkoumejte mechanismus napravo od kašny. Vložte do něj obě ozubená kola a aktivujte mechanismus , čímž vypustíte vodu v zaplavené části. Vydejte se tam, slezte po schodech dolů a seberte skříňku přímo u schodiště. V inventáři ji prozkoumejte a získáte třetí posvátný klíč. Nakonec si prohlédněte kamenný čtyřhran na zdi, opusťte obrazovku a čtvrtá kapitola skončí.

xDante1986

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ověření, že nejste robot: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..