0

Posel smrti: Návod – Kapitola V: Zpověď pravdy…

Sanatorium

Před sanatoriem Ashburry zazvoňte na sestru a budete vpuštěni dovnitř, kde se dozvíte, co se stalo. Požádejte sestru, abyste mohli navštívit Jamese a společně s ní se tam vydejte. Jakmile sestra objeví oběšeného Jamese, tak odejde a vy budete moci vstoupit do jeho cely. Pravým tlačítkem myši prozkoumejte mrtvolu a získáte Robertovy klíče. Pak použijte nůž v šachové figurce na zasádrovanou díru ve zdi a promluvte si s Ralphem. Poté se objeví doktor, vyhodí vás z cely a vy se přemístíte k majáku. Na tmavou díru ve zdivu použijte zapalovač a objevíte symbol, který si zakreslete do Williamova deníku (stačí přetáhnout deník z inventáře na symbol).

Hermannův dům

U domu zazvoňte na Hermanna, ale nikdo vám neotevře a tak vstupte dovnitř a seběhněte dolů do márnice. Strhněte prostěradlo na stole a objevíte Hermannovu mrtvolu, o které se vám v noci zdálo. Napravo u zdi rozsviťte lampu, prohledejte šuplík stolu a pod knihou najdete igelitové sáčky. Následně seberte chirurgické kleště ze stolu a jděte k mrtvole. Po bližším ohledání použijte kleště na sevřenou dlaň a objevíte vlasy. Přetáhněte na ně igelitový sáček a Samuel si vezme vzorek. Potom jděte k umyvadlu, prozkoumejte další symbol a stejně jako ten u majáku si i tento zakreslete do deníku. Jakmile to uděláte, uslyšíte zvonek a Samuel se rozhodne odejít. V hale bohužel narazíte na detektiva Coliera a tak se mu vše rozhodnete vysvětlit. Poté dům opustíte a automaticky se vrátíte do sanatoria.

Porovnání Jamesových vlasů

Zazvoňte na sestru, v hale si s ní promluvte a zeptejte se jí na Jamesovo tělo. Opusťte budovu, zamiřte ke kotelně a odtud doleva na hřbitov. Pokuste se otevřít dveře kaple, kde se nachází Jamesovo tělo, ale zjistíte, že je zamčená. Jděte zpět ke kotelně, promluvte si s kotelníkem a poproste ho, aby vás vpustil dovnitř. Bohužel odmítne a to i v případě, že se ho pokusíte uplatit. Nakonec jděte před sanatorium, kanálem prolezte do Jamesovy cely a vyběhněte na chodbu. Jděte jí dozadu, vstupte doleva do kotelny a běžte do přední části. Nalevo z plotu si vezměte hadr a vraťte se do Jamesovy cely, kde ho namočte pod kapajícím kohoutkem u dveří. Zpět v přední části kotelny otevřete levou skříňku a objevíte gumové holínky.

Seberte je, pomocí mokrého hadru otevřete dvířka kotle nalevo a otočte kolem nad nimi, čímž otevřete horní poklop kotle. Vhoďte holínky do kotle, přes Jamesovu celu zamiřte před sanatorium a dál ke kotelně. Uvidíte, jak se z místnosti valí černý dým a také klíče, které zůstali ve dveřích. Seberte je, jděte na hřbitov a odemkněte kapli. Prozkoumejte tělo, ze země napravo seberte střep a s jeho pomocí odřízněte chomáč vlasů. Následně se Samuel přemístí do Hermannovy márnice, kde si prohlédněte mikroskop na stole a použijte na něj vlasy vraha i vlasy Jamese. Po krátkém ohledání zjistíte, že James vrahem není a dalším na seznamu bude Morris.

Porovnání Morrisových vlasů

Přemístěte se na Black Mirror, utíkejte do stájí a zjistíte, že jsou prázdné. Ve svěráku objevíte dopis, který si přečtěte a zjistíte, že Morris utekl. Na trámu nalevo od koně zapněte světlo a objevíte Morrisovu čepici. V inventáři ji prozkoumejte, následně na ni použijte igelitové sáčky a zamiřte do márnice, kde jeho vzorek srovnejte s vlasy vraha. Bohužel zjistíte, že ani Morris není vrah a tak vaše pátrání musí pokračovat.

Tajemství Robertovy pracovny

Vstupte do hlavní budovy, vyběhněte nahoru do patra a po odemčení Robertovy pracovny jděte dál. Nalevo na zdi prozkoumejte obraz a povšimnete si čtvrtého posvátného klíče. Pak prozkoumejte stolek pod obrazem, z krabičky s kakaem vytáhněte klíček a odemkněte oba šuplíky. V horním šuplíku seberte ceninu, použijte ji na světlo mezi knihovnami a objevíte kód 63081. Pak si nad prostřední knihovnou povšimněte římského čísla MCXX, které znamená 1120. Prohlédněte si hodiny napravo od dveří, nastavte čas 11:20 a klikněte na střelku nad ciferníkem. Pokud jste vše udělali správně, tak knihovna zajede a objevíte tajný trezor. Zadejte kód z ceniny (63081) a po otevření seberte Robertův deník, prsten, dopis a také listinu. Jakmile si všechny dokumenty přečtete, tak opusťte místnost a v pokoji nalevo si promluvte s Victorií. Zeptejte se jí na Ashburry i na muže z obrazu a dozvíte se, že se jedná o Lothara Gordona. Poté se zeptejte na místo, kde byl pohřben, a dozvíte se, že na hřbitově za sanatoriem, kam se rovnou vydejte.

Zpátky v Ashburry

Opět zazvoňte na zvonek u brány, nechte se vpustit do areálu sanatoria a zamiřte na hřbitov. Od kaple jděte doprava a vstupte do starší části hřbitova. Nalevo vedle hrobky prozkoumejte zarostlý hrob, vraťte se o obraz nazpět a vstupte do kaple s Jamesovou mrtvolou. Z krabice nalevo od dveří vytáhněte rozbité nůžky a běžte ke kotelně. Podívejte se do malého okénka a v levém horním rohu obrazovky vytáhněte z objímky okapové roury šroub. Ten následně zkombinujte s rozbitými nůžkami a spravte je. Nyní se vraťte k zarostlému hrobu, použijte na něj nůžky a pokuste se ho otevřít. Víko na vás bude těžké a tak jděte zpět ke kotelně a pod stříškou napravo najdete ve tmavém koutě tyč (musíte ho prozkoumat pravým tlačítkem myši). Znovu se vraťte k hrobu, použijte na něj tyč a zjistíte, že je prázdný. Jděte tedy za sestrou, zeptejte se jí na správu hřbitova a dozvíte se, že v minulosti spadala pod farnost Warmhill, kam se vydejte.

Získání čtvrtého a pátého posvátného klíče

Vstupte do kostela, jděte k oltáři a promluvte si s otcem Frederickem. Požádejte ho o informace k Lotharově hrobu a on vám přislíbí pomoc. Jděte se podívat k Williamovu hrobu, vraťte se za otcem a pravděpodobně budete odmítnuti, že ještě nezjistil, co potřebujete vědět. Vydejte se tedy ještě několikrát na obhlídku farnosti a nakonec se dozvíte, že Lotharovy ostatky byly zpopelněny a nachází se v kryptě za farou. Opusťte kostel, jděte k Williamovu hrobu a uvidíte, že je jedna krypta otevřena. Promluvte si s hrobníkem, požádejte ho, aby vám přinesl urnu a jakmile to udělá, tak ji v inventáři prozkoumejte pravým tlačítkem myši a získáte čtvrtý posvátný klíč. Potom prohledejte bednu s nářadím, seberte baterku a jděte před kostel. Od něj zamiřte doprava, použijte baterku na mohylu a objevíte lopatu. Seberte ji, vraťte se k Williamovu hrobu a pokuste se kopat (přetáhněte lopatu z inventáře na hrob). Samuel odmítne s tím, že se nejprve musíte zbavit hrobníka. Oddělejte tedy drát, který drží dveře, následně i klín pod nimi a jakmile se zavřou, tak začněte kopat. Nakonec se před vámi objeví Williamovo tělo a vy budete moci sebrat poslední posvátný klíč. Nyní už se jen vraťte před kostel, kde uvidíte kočár z vašeho panství a vstupte do kostela. Tam Samuel odláká pozornost otce Fredericka a během zpovědi se dozvíte, kdo spáchal všechny ty vraždy.

xDante1986

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ověření, že nejste robot: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..