0

Resident Evil 3 Nemesis: Návod – Část 3: Downtown Racoon City

Utíkejte uličkou mezi domy kupředu, od mrtvoly v rohu si vezměte náboje a deník žoldáka a dveřmi na konci se protáhněte dál. Běžte doprava, u branky si vezměte rostlinky a pokračujte do další části. Zabijte dvojici dobrmanů, kolem autobusu utíkejte dál a zbavte se i třetího. Za autem nalevo pak naleznete mrtvolu, která u sebe skrývá střelný prach. Dveřmi poblíž vstupte do garáže, kde nejprve zabijte psy a pak si z auta vezměte kabel. Zamiřte do save roomu na opačné straně, ze stolku si vezměte náboje, odložte nepotřebné věci do bedny a uložte si hru. Druhými dveřmi místnost opusťte, co nejrychleji proběhněte uličkou mezi psy a vstupte do budovy.

Jděte kupředu, ze stěny napravo si vezměte mapu spodní části města a na rozcestí jděte cestou po levici vaší svěřenkyně. Zpět na ulici jděte směrem k obrazovce, v dálce si povšimněte jednoho vojáka z Umbrelly a utíkejte za ním. Vyběhněte nahoru do malého kopečka, vstupte do restaurace a na jednom ze stolů najdete městského průvodce. Utíkejte dozadu do kuchyně, zamiřte k zadnímu východu a pomocí spínacího špendlíku otevřete skříňku, která skrývá páčidlo. Jděte zpět, použijte páčidlo na poklop a setkáte se s Carlosem. Váš rozhovor bude přerušen vpádem Nemesise a vy můžete vybrat další z voleb.

Volba 1: Utéct do podzemí.
Jill spolu s Carlosem utečou do sklepní části. Bohužel praskne trubka a místnost se začne plnit vodou. Vraťte se tedy zpět nahoru, dle uvážení se vypořádejte s Nemesisem a zadním východem opusťte restauraci.
Volba 2: Schovat se do kuchyně.
Schovejte se do kuchyně, počkejte až Jill zraní Nemesise pomocí výbuchu a zadním východem utečte ven z restaurace (Nemesise můžete rovněž zabít).

Po rozmluvě s Carlosem utíkejte na rozcestí, dejte se doprava a po pár metrech vstupte do místnosti napravo. Uvnitř si vezměte z krabice otočnou kliku, mezi harampádím najdete krabici nábojů do brokovnice a místnost opusťte. Dejte si pozor na útočícího Nemesise a proběhněte dveřmi na konci uličky. Jděte kupředu, pak po hlavní cestě směrem nahoru a projděte dvojitými dveřmi na konci. Ze stolku napravo si vezměte First Aid Spray, pak odtlačte schůdky směrem doleva k automatu a z telefonní budky si vezměte fotku s označením B. Vylezte na schůdky, přehoďte páku a následně zmáčkněte tlačítko na panelu vedle stahovacích dveří. Po hořícím schodišti vyběhněte nahoru, vstupte do kanceláře a ze stolu seberte zelený drahokam. Pak prohledejte zbytek místnosti, ze stolu seberte fotku C a memo reportéra poblíž topení v rohu. Utíkejte zpět ke dveřím, kde vás opět napadne Nemesis.

Protáhněte se kolem něj, opusťte budovu a po ulici utíkejte nazpět k rozcestí. Tentokrát jděte doleva a najdete automat. Vložte do něj modrý a zelený drahokam, projděte otevřenými dveřmi a na rozcestí pokračujte ke dveřím dozadu. Jedinou cestou se prostřílejte až k vlaku a vstupte do zadní soupravy. Seberte si dokument Mechanic´s Memo, na jiskřící panel použijte kabel z automobilu a jděte do zadní části vagónu, kde se seznámíte s dalšími členy Umbrella´s Mercenaries. V prvním vagónu si promluvte s Carlosem a Nikolaiem a od Carlose dostanete batůžek, díky kterému se vám zvětší inventář o 2 sloty. Následně si ze sedadla vezměte klíč na šrouby, opusťte vagón a utíkejte nazpět k poslednímu rozcestí. Z něj pokračujte poslední neprobádanou cestou napravo a projděte dveřmi na konci. Mezi vraky aut doběhněte na čerpací stanici, poblíž dveří si vezměte červené rostlinky a prozkoumejte otvor vedle stahovacích dveří.

Nejprve na něj použijte otočnou kliku a až se zlomí, tak přijde na řadu klíč z vlaku. Otevřenými dveřmi vstupte dovnitř, přibližte se k pultu a promluvte si s Carlosem, jenž se objeví na scéně. Následně si za pultem vezměte First Aid Spray a prozkoumejte elektronický panel nalevo. Ten je jištěn třemi zámky, které budete muset odemknout. Řešení je bohužel náhodné, takže na to budete muset přijít sami, ale dám vám několik rad, které by vám to měli značně usnadnit. Vaším úkolem je rozsvítit kontrolku nad písmenem, které svítí červeně. Pokud zmáčknete A, tak bude reagovat pouze A a B (pokud kontrolka svítí, tak zhasne a naopak), pokud byste zmáčkli C tak to ovlivní B, C a D. To tedy znamená, že zmáčknutí určitého písmene ovlivní dané písmeno i ty okolní a přepne je do opačného stavu. Tímto způsobem postupně aktivujte všechny tři zámky a vezměte si olej.

Opusťte čerpací stanici, shlédněte efektní animaci a vraťte se na rozcestí, ze kterého pokračujte levou cestou směrem ke kameře. Jakmile budete procházet kolem dveří, tak je rozrazí zombie a vám nezbude než je postřílet. Rozraženými dveřmi zamiřte k soše, zmáčkněte na ní tlačítko a vezměte bronzovou knihu. S ní utíkejte zpět do restaurace, předními dveřmi vyjděte ven a seběhněte z kopečku dolů. Na úpatí se dejte doleva k osvětlené části, do prázdného místa vložte knihu a nalevo si vezměte bronzový kompas. Jděte zpět k soše, vložte jí do rukou kompas a seberte baterii. Vraťte se k místu na úpatí kopečku, dejte se do uličky napravo a následně vstupte do dveří nalevo. U rozcestí se vypořádejte s dvojicí krvelačných monster, pak zamiřte neprozkoumanou cestou ke schodišti a odtud k výtahu.

Do ovládacího panelu vložte baterii, sjeďte výtahem dolů a na cestě prozkoumejte mrtvolu skrývající náboje do pistole. Postřílejte zombíky na cestě (můžete využít šikovně umístěné bomby na stěně), utíkejte na konec a projděte otevřenými mřížemi. Vstupte do hlavní části komplexu, přistupte k panelu, na kterém svítí červená kontrolka a přehoďte páku. Jakmile se rozsvítí zeleně, tak přistupte k transformátoru nalevo. Zde musíte navolit napětí tak, aby se vám otevřely obě místnosti. Nejprve tedy zmáčkněte tlačítka v pořadí červená, modrá, modrá, modrá a následně pak červená, červená, červená a modrá. Zamiřte do otevřených dveří napravo, ze skříňky si vezměte granátomet nebo revolver a vyjděte ven.

Volba 1: Utéct nouzovým východem.
Jill uteče zamčenými dveřmi v zadní části stanice. Jakmile se dostane ven, tak bude napadena Nemesisem a bude mít možnost ho zabít, nebo před ním utéct. Vyberte si dle libosti a vraťte se zpět do hlavní části stanice.
Volba 2: Zvýšit napětí v síti.
Jill přetíží generátor a usmaží zombie za plotem. Pak můžete pokračovat dál ve hře.

V místnosti nalevo si vezměte pojistku (Fuse), vraťte se zpět k výtahu, vyjeďte nahoru a na rozcestí se dejte vpravo. Utíkejte do garáží, odtud na prostranství s autobusem, ze kterého vyletí vrány, a dostanete se do úzké uličky. Na jejím konci odšroubujte pomocí klíče hasičskou hadici, seberte ji a projděte osvětlenými dveřmi napravo. Proběhněte uličkou až na konec, vstupte na cestu vedoucí ke stanici RPD a na rozcestí odbočte vlevo. Podle potřeby si v save roomu uložte hru a na rozcestí připojte hadici k hydrantu umístěnému na stěně. Tím uhasíte oheň před vámi a uvolníte si tak cestu ke dveřím na konci uličky. Po vstupu do další části zvedněte ze země druhou otočnou kliku, prostřílejte se kolem monster až k dvojitým dveřím a vstupte do budovy. Shlédněte krátkou animaci s Nikolaiem a jakmile budete moci Jill znovu ovládat, tak si ze skříňky nalevo vezměte fax a First Aid Spray.

Prohledejte stůl poblíž tabule, vezměte si manažerův report a následně použijte dálkový ovladač. Tím spustíte televizi s reklamou a uvidíte potřebné heslo (Safsprin, Adravil nebo Aquacure). Heslo naťukejte na počítači, projděte otevřenými dveřmi v zadní části a doběhněte do skladu, kde naleznete přídavek do oleje v jedné z beden. Zkombinujte tedy přídavek s olejem, jděte nazpět a shlédněte animaci, ve které zombie zaútočí na budovu, v níž se právě nacházíte. Po jejím skončení počkejte až se zombíci přiblíží, pak rozstřelte uzávěr potrubí a nechte páru, ať vám ušetří několik nábojů. Potom zlikvidujte zbylé zombie, prostřílejte se ven z budovy a utíkejte zpět k místu, kde jste hasili oheň. Zde se setkáte s novou podobou Nemesise, který u sebe nosí raketomet a je tak větší hrozbou než dříve.

Uličkou nalevo se vydejte na cestu zpět k baru a hned jak seběhnete po schodech dolů, tak si všimněte stahovací rolety. Do otvoru napravo vložte otočnou kliku, zvedněte roletu nahoru a vezměte si 3 náboje do granátometu. Přes bar pokračujte nazpět do skladiště, kde jste začínali hru a jakmile dorazíte, tak najdete Daria mrtvého. Zabijte zombíky, kteří ho okusují, vlezte do skladovacího boxu, v němž se schovával, a seberte jeho deník. Následně se vydejte po schodech nahoru do save roomu, uložte si hru a odložte všechny nepotřebné věci do bedny. U sebe si ponechejte hlavně mix oleje, pojistku, nějaké to léčivo, granátomet, pistoli a náboje. Vydejte se na cestu zpět k vlaku, doběhněte do garáží a při průchodu započne malé zemětřesení.

Volba 1: Vylézt nahoru.
Uhněte před velkou bednou a pokračujte dál směrem k vlaku.
Volba 2: Seskočit dolů.
Seskočte dolů a dostanete se dolů do tunelu s mrtvým červem. Utíkejte na druhý konec, vylezte po žebříku nahoru a pokračujte dál k vlaku.

Po cestě se ještě vyhněte Nemesisovi a v úzké uličce s nápisem Lonsdale Yard se připravte na menší souboj s bossem. Vezměte si do ruky granátomet a jakmile vyrazí z některé z děr, tak do něj začněte střílet, co vám budou síly stačit. On se stáhne zpět do díry a vám nezbude než celý postup opakovat. Jakmile nadobro zmizí (poznáte to podle hudby), tak zmáčkněte dvě tlačítka na panelech a poté si přivolejte žebřík. Vylezte po něm nahoru, doběhněte k vlaku a vstupte do zadního vagónu. U panelu použijte olej společně s pojistkou, pak si vezměte od Carlose náboje do granátometu a zamiřte do první soupravy. Počkejte, až Carlos rozjede vlak, jděte do zadního vagónu a hned po vstupu se pokuste odejít. Spustí se FMV sekvence, ve které si to nebohý Mikhail rozdá se samotným Nemesisem. Po jejím skončení se pak budete muset znovu rozhodnout.

xDante1986

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ověření, že nejste robot: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..