0

Resident Evil 7 Biohazard: Návod – Část 3: Útěk z domu hrůzy

Ihned po vstupu do haly sestřelte nalevo na stolku figurku Mr. Everywhere, v levém horním rohu pak z komody vytáhněte antickou minci a běžte k hlavním dveřím. Tam se rozezvoní telefon, který zvedněte a promluvte si se Zoe. Poté prozkoumejte zamčené dveře a zjistíte, že chybí 3 hlavy Kerberosa, které budete muset najít, abyste se dostali ven z domu. V severovýchodní části hlavní haly najdete dveře se znakem škorpióna, které zatím nemůžete otevřít a napravo od nich hodiny, ze kterých si vezměte kyvadlo (Clock Pendulum). Na stolku napravo od hodin si přečtěte novinový článek, který pojednává o 20 pohřešovaných osobách za dva roky a s kyvadlem se vraťte do obývacího pokoje vedle jídelny, kde vás uvítali Bakerovi. Vložte kyvadlo do hodin, vezměte si hlavu bílého psa (White Dog´s Head) a jděte zpět do hlavní haly, kde vyběhněte do druhého podlaží.

Vstupte do západního křídla, dejte se do rekreační místnosti a zde si přečtěte vzkaz pro Marguerite, jež se nachází na malém stolku pod vycpanou zvířecí hlavou. Napravo od vzkazu se nachází košík s figurkou Mr. Everywhere a u ní i další antická mince, kterou si rozhodně přivlastněte a poté pokračujte do jihozápadního rohu místnosti, kde na komodě objevíte velkou knihu. Natočte ji směrem k sobě, poté ji otevřete a objevíte modrou psí hlavu (Blue Dog´s Head). Vzadu za barovým pultem otevřete šuplík komody, ve kterém najdete další záznam (Jackův deník) a z pultu seberte videokazetu s podtitulem Mia, kterou následně vložte do videorekordéru. Nyní se na chvíli ocitnete v kůži své ženy a budete ji muset provézt peklem starého domu Bakerových. Přeběhněte přes můstek domu a uvnitř se levou či pravou cestou dostaňte do chodby, kde proti vám ze dveří vyjde Marguerite.

V tu chvíli se otočte, jděte do jižní části chodby a schovejte se za dřevěnou bednu. Až zamíří dveřmi do další místnosti, tak jděte do místnosti, ze které vyšla a rázem ji budete mít v patách. Vyběhněte tedy ven, dejte se doprava a zůstaňte zde stát, dokud se Marguerite neztratí, což chvíli zabere. Uvnitř pokoje poté přistupte k předmětu na podstavci a natočte ho tak, aby stín odpovídal obrysu pavouka na obraze. Otevře se tajná chodba ve zdi, kterou se protáhněte, a na druhé straně proti vám opět vyrazí stará dáma, která vás pronásleduje. Otočte se, schovejte se za bedny, a když ona půjde kolem nich kupředu, vy se protáhněte z druhé strany do míst, odkud přišla a dírou v podlaze vlezte do tunelu. Tím je prolezte na konec, prohlédněte si mechanismus i fotku v krabice a po skončení události s Marguerite se vrátíte do Ethanovi kůže. Nyní si to rovnou zamiřte do koupelny (Bathroom), vypusťte vanu a získáte dřevěnou sošku (Wooden Statuette).

Následně pak ze záchodové mísy vylovte již pátou antickou minci a při pokusu opustit místnost vám do cesty vpadne Jack, který vám nyní bude otravovat život v hlavní hale a přilehlých křídlech. Zamiřte do spodní části hlavní haly, v západní části s projekcí, položte dřevěnou sošku na podstavec a natočte ji tak, aby stín vytvořil obrys orla na obraze. Tajným průchodem se protáhněte na druhou stranu a dostanete se do místnosti, kde jsou dveře se symbolem vrány. Podívejte se do výklenku hned vedle dveřního rámu a objevíte figurku Mr. Everywhere, kterou rozbijte, následně si pak posbírejte zásoby v místnosti a jedinými otevřenými dveřmi pokračujte dál. Z popelníku na stole si vezměte antickou minci, pokračujte do monitorovací místnosti, kde zabijte první monstrum zvané Molded a odtud pak na sever ke schodišti. Než se po něm vydáte dolů, tak zamiřte do místnosti u schodiště, kde se nachází safe room.

Uložte si hru, reorganizujte si inventář a v komodě najdete dokument, který si z obou stran přečtěte. Poté jděte ke zmíněnému schodišti a seběhněte dolů do lokace Processing Area. Vydejte se chodbou na východ, zabijte monstrum Molded a za rohem vstupte do spalovny po vaší pravici (na mapě se jedná o místnost ve středu). Zde zabijte dalšího útočníka a nad umyvadlem si přečtěte vzkaz, který vám řekne, jak otevřít pec, do které byl Travis uvězněn. Řiďte se radami ze vzkazu a nejprve otevřete pec úplně vpravo (jméno Tamara obsahuje tři A) a následně třetí pec zleva, která je označena krvavým otiskem ruky. Tím otevřete Travisovu pec. Jakmile se podíváte dovnitř, zaútočí na vás silnější verze Molded, kterou ovšem několika ranami pošlete k zemi a z pece si vezměte klíč (Dissection Room Key). Ze spalovny jděte na jih, chodbou vpravo dojděte až ke kovové stahovací mříži, kterou stáhněte ke zdi a nalevo si povšimněte palety, která je opřená o zeď.

Když se podíváte z druhé strany, tak zjistíte, že část zdi je poškozená a uvnitř se ukrývá antická mince. Seberte ji a následně také mapu, jež visí na regálu. Napravo od regálu s mapou můžete odemknout dveře, které byly z druhé strany neprůchozí a poté pokračujte k vaku s masem, v němž je zapíchnutý klíč ke dveřím škorpióna (Scorpion Key). Vezměte si ho, z lavoru v mrazáku seberte ještě paklíč a napravo najdete fotku pokladu, kterou si vezměte (poklad se na daném místě objeví pouze za předpokladu, že fotku seberete). Dveřmi, které se nacházejí za rohem od mrazáku, zamiřte do chodby, na jejímž konci objevíte dveře se symbolem hada. Podívejte se dolů k podlaze a objevíte figurku Mr. Everywhere. Nyní utíkejte do části jižně od spalovny, prostřílejte si cestu přes Molded až do Boiler Room a zde odemkněte dveře klíčem ze spalovny, čímž se dostanete do Dissection Room.

Tam se pokuste sebrat hlavu červeného psa, ale nepůjde to, jelikož se objeví Jack a vezme ji, aniž by si vás všiml. Pokračujte jedinou cestou až k márnici, vyběhněte po schodech do horní části a na severní straně objevíte symbol psa, jak visí na drátě. Při pokusu o sebrání vás Jack skopne dolů a vy tak budete nuceni se mu postavit ve velmi malém prostoru. V první části má Jack pouze velkou sekyru a tak se stačí držet několik kroků od něj a pálit mu to do hlavy, dokud mu neuberete dostatek zdraví a on tak nerozerve oplocení a nesáhne po lepší zbrani. Ještě než ji sebere, tak rychle utíkejte k lůžku, vezměte si motorovou pilu a začněte ho řezat hlava nehlava, dokud nepadne na kolena a nedojde k jeho transformaci. V tu chvíli zmáčkněte LT (L2) a následně podržte RT (R2), čímž uděláte Thrust Attack, kterým ho budete řezat přímo do jeho těla. Této způsob opakujte, dokud ho nezabijete a následně pak motorovou pilou přeřízněte kovovou závoru.

Ihned poté Ethan zničenou motorovku zahodí a vy tak budete moci zamířit s poslední psí hlavou do hlavní haly domu, kde je všechny zasuňte do dveří a uvolněte si však cestu ven. Než opustíte dům, tak se vydejte do Drawing Room a pokud jste sebrali Treasure Photo v Processing Area, tak na krbu budete moc oddělat kus kamene, pod kterým se ukrývajíc steroidy. Ty vám zvýší maximální úroveň zdraví a také obnoví ztracené zdraví. Pak se ještě vraťte do odpočinkové místnosti ve 2. podlaží a pomocí klíče škorpióna odemkněte dveře vedoucí do Grandma´s Room. Zde najdete zničenou brokovnici (Broken Shotgun), dále také dokument na stole a druhý pak ve stolku za dveřmi. Se zničenou brokovnicí máte dvě možnosti, nejprve se vraťte do hlavní haly a v přízemí můžete na jihu vyměnit zničenou brokovnici za dobrou. To bych ovšem nedělal, protože zničená jde opravit pomocí setu, který lze získat hned, jak vyjdete ven z domu. Na nic tedy nečekejte a hlavní dveřmi vyběhněte na dvorek.

xDante1986

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ověření, že nejste robot: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..