0

Resident Evil 7: DLC Banned Footage Vol. 1 – Nightmare: Informace o režimu a tipy do začátku

O co jde v režimu Nightmare?

 • V režimu Nightmare se ocitáte v kůži kameramana Clancyho z týmu Sewer Gators, kterého Jack Bakers uvězní ve sklepní části domu, kterou znáte z původní hry jako Processing Area.
 • Po probuzení se ocitnete ve spalovně, kde bude vše trochu předěláno a váš zrak by měl spočinout na pracovním stole a také drtiči kovového šrotu.
 • Kovový šrot zde funguje jako platidlo, za které si koupíte naprosto vše: zbraně, munici, léčiva, pasti a také veškeré upgrady postavy i zbraní.
 • Váš hlavní úkol je přežít od půlnoci do pěti do rána a pokořit tak tento režim, což znamená přežít pět vln. Každá obsahuje náročnější nepřátele, obvykle i ve větším počtu, než dříve.
 • Ať už přežijete do konce, nebo jen do určité hodiny, tak budete ohodnoceni určitým skórem, které se načítá do banku a postupně odemyká různé bonusy, které se přímo aplikují v tomto režimu.

Video zachycující přežití všech 5 hodin v režimu Nightmare (bez komentáře)

Tipy do začátku

 • Hned na startu nastartujte oba drtiče kovového šrotu, které jsou k dispozici. Jeden se nachází přímo v Incinerator Room a druhý ve větší místnosti na západě. Na začátku, než několikrát dohrajete hru a získáte nějaké ty bonusy, budete muset investovat do léčiv, takže si vezměte alespoň jeden First Aid Med, následně pistoli, upgrade k ní a za zbytek peněz náboje do pistole. Cena jakýchkoliv nábojů se s každým dalším balíčkem zvýší, takže je výhodné zbraně postupně obměňovat.
 • Pasti si nechejte až do fáze, kdy každá vlna končí, protože většinou vás přepadne větší množství nepřátel a budou se vám k tomu hodit. Na začátku máte k dispozici lankové pasti a automatické palebné věže. Ty lze aktivovat za 100, 500 a nakonec 1 000 jednotek šrotu, což dočasně věž aktivuje. Ta disponuje na první úrovni automatickou pistolí, na druhé úrovni automatickým samopalem a na poslední třetí úrovni pak automatickou brokovnicí, která se výborně hodí proti Fat Molded nepřátelům a také Jackovi Bakerovi.
 • Později odemknete další pasti a to konkrétně tlakové spínače v podlaze s nervovým plynem a také červené sudy s hořlavinou, které se dají na dálku odpálit jedním nábojem. V žádném případě neplýtvejte drahými náboji jako ty do brokovnice, granátometu či magnumu. V zásobě si vždy nechte několik nábojů v pistoli nebo samopalu a ty pak použijte.
 • Jakmile dosáhnete kovového šrotu v trošku vyšší hodnotě, tak obětujte 1 500 bodů a kupte si za ně kyselinu (Corrosive), díky které můžete otevřít dveře se zámkem. Ty naleznete dvoje, jedny vedou do workshopu, kde nic jiného extra nenajdete, ale pro začátek je to dobrá volba, protože je blízko ostatních strojů a tak se mezi nimi můžete velmi rychle pohybovat, druhý pak vede do oblasti Dissection Room  a Morgue. Právě ve Workshopu a Morgue naleznete další dva drtiče kovového šrotu, které aktivujte, jakmile získáte přístup.
 • Kovový šrot a jeho zisk je extrémně důležitý, krom aktivace dodatečných drtičů lze zakoupit i upgrade za 2 500, resp. 4 000 bodů kovového šrotů. Jednotlivá vylepšení vám zvýší příjem šrotu o 50%, resp. 100%.
 • Zpočátku se nenechte odradit neúspěchem a snažte se na bonusech dosáhnout alespoň 200 000 bodů, které odemknou několik důležitých bonusů jako je adrenalin, 3 ks First Aid Med léčiv a také set s magnumem, který je i přes svou cenu naprosto neocenitelným pomocníkem hlavně v pozdějších vlnách. Rovněž dosáhnete vyššího startovacího scrapu a jakmile budete začínat 1 500 jednotkami, tak můžete rovnou koupit kyselinu a aktivovat i třetí drtič kovového šrotu, což zvýší jeho zisk už od začátku.
 • Po dohrání základní obtížnosti Nightmare se otevře i druhá obtížnost pod názvem Night Terror. Hlavní rozdíl je v silnějších a odolnějších nepřátelích a také v nižším přijmu kovového šrotu. Na obtížnost Nightmare získáte v každém časovém intervalu 100 jednotek šrotu (maximum pak 200 s vylepšením), zatímco na Night Terror jen 50 jednotek (maximálně pak 100 s vylepšením).
 • Na vyšší obtížnosti pak můžete samozřejmě odemknout i více bodů do sekce bonusů a uspíšit tak jejich odemknutí.

xDante1986

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ověření, že nejste robot: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..