0

Secret Files Tunguska: Návod – Berlín

Celá hra začíná v kanceláři v nejvyšším patře Berlínského muzea. Ze země vedle radiátoru si vezměte fotku, poté si prohlédněte velký stůl u obrazovky a objevíte porcelánovou misku a kámen. Následně jděte doprava, ze stroje seberte lahvičku a zavolejte na policii. Ta vám řekne, že nemusíte mít strach a tak hlavními dveřmi opusťte kancelář. Z místnosti nalevo uslyšíte hlasitou hudbu. Jděte tedy ke dveřím, pokuste se je otevřít a prozkoumejte visačku na stěně, která vám sdělí, že byt obývá Max Gruber. Jděte doprava, pokračujte do zadní části místnosti a prozkoumejte velkou sochu po vaší levici. Poté otevřete tajné dveře, které Nina objeví a promluvte si s Eddym. Až odejde, vezměte si z tajné skrýše klíč a vraťte se o obraz nazpět. Jděte doleva, na stěně nalevo od stojanu si přečtěte seznam a vraťte se po schodech nahoru ke kancelářím.

Vedle nástěnky odemkněte klíčem skříňku s pojistkami a vypněte hudbu v pokoji Maxe Grubera (abyste to mohli udělat, tak si musíte přečíst list v hale). Jděte za ním, promluvte si s ním a vraťte se do kanceláře vašeho otce, kde se setkáte s detektivem Kanskim. Vyzpovídejte ho, před muzeem si promluvte s Maxem a ze země napravo u lešení seberte žlutý střep. Poté už jen nasedněte na motorku a shlédněte animaci. Po probuzení se ocitnete ve Vladimírově domě. Ze šuplíku na posteli seberte knihu, prozkoumejte ji a zjistíte, že se nejedná o knihu, ale o uzamčené pouzdro, které se za knihu jen maskuje. Ze země vedle skříně seberte walkmana, prozkoumejte stůl nalevo a vezměte si kus pizzy, tužku a slánku. Dveřmi opusťte dům, prohledejte popelnici a najdete gumovou rukavici a špici od kola. Následně použijte svazek klíčů z inventáře na sedadlo motorky a objevíte mobilní telefon a sluneční brýle.

Vzadu u stěny si prohlédněte kolo, seberte hustilku a jděte do garáže, kde si z bedny vezměte lepidlo a oboustrannou lepicí pásku. Potom nasedněte na motorku a vraťte se zpět k muzeu. Promluvte s holčičkou ležící na lavičce a vyzpovídejte ji. Poté prozkoumejte kolo a získáte prázdnou duši, se kterou zamiřte na motorce zpět k Vladimírovu domu. Z kyblíku pod okapovou rourou si vezměte rukojeť, poté v inventáři zkombinujte duši a pumpu a ponořte ji do kyblíku, čímž zjistíte místo kudy vzduchu uniká. Poté naneste lepidlo na gumové rukavice, použijte je na duši a vraťte se k muzeu. Opravenou duši použijte na kolo, promluvte si s Lisou a dostanete foťák, se kterým zamiřte k Vladimírovu domu. Vstupte dovnitř, odhrňte roh koberce a na škvíru v podlaze použijte špici.

Objevíte kazetu, s níž se vydejte ke stolu, vložte ji do přehrávače a přehrajte si ji. Dobře poslouchejte a hlas vašeho otce vás odkáže na několik věcí, které dohromady složí kód k počítači. První dvě čísla určíte podle značky vašeho auta. Jedná se o první a poslední číslo, tedy 2 a 3. Poté vyjděte před dům a podívejte se na vchod do kanálů, který má 16 děr. Podle nápovědy musíte brát čtvrtinu z tohoto čísla a tudíž je třetí číslo 4. Poslední číslo určíte u muzea, které hlídají dvě sochy. Vraťte se zpět do domu, zapněte počítač a naťukejte kód 2342. Přečtěte si email, vydejte se k muzeu a v inventáři si prohlédněte přenosný přehrávač. Nina z něj vytáhne baterie a ty můžete následně vložit do foťáku. Ten vraťte Lise a dostanete od ní magnetku. Uvnitř otcova domu použijte magnetku na akvárium, získaným klíčem odemkněte pouzdro ve tvaru knihy a objevíte adresář.

Po jeho prozkoumání dostanete Olegovu adresu a tak se za ním vydejte. Napravo od telefonní budky seberte plastový pytel, jděte k předním dveřím a zazvoňte. Krátce si promluvte s Olegem a zjistíte, že vám nic důležitého neřekl. Poodejděte od domu, po levé cestičce pokračujte dozadu za dům a seberte násadu koštěte opřenou o stěnu. Poté se skrz škvíru pod oknem podívejte dovnitř a uvidíte Olega, který někam telefonuje. Vraťte se zpět k domovním dveřím, vložte do misky pizzu a v menu zkombinujte oboustrannou pásku s mobilním telefonem. Ten pak připevněte na kočku, osolte jí pizzu solničkou a ona uteče do domu. Z telefonní budky na ulici zavolejte na svůj mobil a kočka vyběhne ven z domu přímo do koruny stromu. Zkombinujte tedy ucho kyblíku a igelitový pytel a připevněte obě věci ke koštěti.

Takto vyrobeným vynálezem sundejte mobil ze stromu, poté vyslechněte Olegův rozhovor s neznámým mužem a na motorce zamiřte k muzeu. Po animaci vstupte dovnitř a vyběhněte po schodech nahoru. Vstupte do Maxova pokoje, pořádně ho vyzpovídejte a poté odejde do archivu. Pomocí špice vytáhněte z totemu červenou skleněnou kuličku, poté se podívejte do ledničky a získáte kyselinu a pytlík sádry. V kanceláři vašeho otce použijte porcelánovou misku na ventil radiátoru, který se nachází pod oknem, a naplňte ho vodou. Poté kancelář opusťte, utrhněte list z rostliny nalevo a v inventáři zkombinujte misku s vodou, cement a list, díky čemuž získáte tmel. Nyní se vydejte do haly, zkombinujte sluneční brýle se žlutým střepem, následně nalijte kyselinu na kámen, který vložte do skleněné lahvičky, a získáte zelený střep a ametyst.

Následně použijte tmel v misce na čelenku a vložte do něj všechny barevné kameny (ametyst, zelený střep a červenou skleněnou kuličku). Opravený diadém připevněte na světlo na zdi napravo a podívejte se na plán, kde se díky barevnému světlu objevila místnost označená číslem 8. Nyní si promluvte s Maxem a společně odejděte do jeho pokoje. Prozkoumejte kamenný artefakt na stěně, vezměte si z něj minci a jděte do otcovy kanceláře. Prohlédněte si vitrínu s mincemi vzadu u okna, na prázdné místo vložte právě získanou minci a bude vás čekat menší puzzle. Do jednotlivých řad dejte mince ve správném pořadí zleva doprava (1. řada – malá, největší, střední a velká, 2. řada – velká, střední, největší a malá, 3. řada – největší, malá, velká a střední a 4. řada – střední, velká, malá a největší) a Nina objeví tajné záznamy. Nakonec už jen zhlédněte několik dalších událostí a společně s Olegem odcestujte do Moskvy.

xDante1986

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ověření, že nejste robot: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..