0

The Evil Within: DLC The Executioner – Návod

Hned jak se objevíte v malé chatrči, tak si ze dveří vezměte dokument Mobius Directive 01, vyběhněte ven a namiřte si to k panství rodiny Victoriano. Branou se dostaňte na nádvoří, přibližte se ke vstupním dveřím a na prokletém si vyzkoušejte, jak s ním můžete házet a také ho popravit poté, co jej omráčíte. Vstupte do panství, vyběhněte po schodech do horního patra a dvojitými dveřmi do malé místnosti. Pomocí LT (L2) použijte skener vzpomínek a ze sochy si vezměte řetízek společně s deníkem vaší dcery. Následně se vraťte do prvního podlaží a ze sloupu mezi levým schodištěm a obrazem rodiny seberte Mobius Directive 02. Po jeho přečtení uvidíte, jak se zpřístupní dveře nalevo a tak jimi zamiřte do jídelny. Rovnou utíkejte doprava, proběhněte dveřmi a v chodbě se protáhněte pod lankovou pastí na zdi. Vstupte do místnosti po vaší pravici, doběhněte k prokletému a zabijte ho.

001 002

Následně pak rozbijte všechny dřevěné barely, které skrývají mince, za které si můžete nakupovat a vylepšovat své vybavení a vstupte do místnosti s označením CB-212. Tam seberte ze stěny další dokument a použijte teleportér, který vás přenese do stodoly, kde vás bude čekat souboj se sadistou. Nejprve zabijte dva nepřátele, kteří se objeví, počkejte, až se zjeví i sadista a hned zpočátku mu uštědřete několik ran, přičemž po úderu vždy uskočte dozadu. Tím minimalizujete svá zranění, protože je o hodně silnější než vy. Zůstaňte v pohybu, v případě potřeby si doplňte zdraví pomocí lékárničky, které jsou rozesety na několika místech ve stodole a Sadistu dodělejte. Poté se objevíte zpět v panství před obrazem a budete si moci zakoupit motorovou pilu. Ze sloupu pod pravým schodištěm seberte Mobius Directive 03, dvojitými dveřmi pokračujte dál a zlikvidujte 3 Haunted. Pak si posbírejte zásoby, utíkejte chodbou k sutinám a podívejte se na trezor za nimi.

004 006

Pomocí A (X) se do něj přemístěte, vstupte do dveří CB-207 po vaší levici a doplňte si zdraví lékárničkou, která leží na stole. Pak si přečtěte dokument na stěně (Transcript, Subject CB-207), přemístěte se k tržnici a zde vás bude čekat souboj se Zehnem. Seběhněte na nádvoří, rychle obsaďte turret a vypalte z něj na Zehna. Toho omráčíte a spadne na kolena, což bude vaše chvíle a vy k němu můžete doběhnout a dodatečně ho zranit. Tímto způsobem utíkejte od jedné střelecké věže k druhé, postupně mu uberte zdraví a v případě potřeby můžete turrety opětovně nabít, což ovšem trvá poměrně dlouho. Po souboji se opět ocitnete před obrazem Victorianů a ze sloupu nalevo seberte dokument Mobius Directive 04. Vyběhněte po schodech do horního podlaží, dveřmi nalevo vstupte do knihovny a pokračujte do chodby. Tou doběhněte až k vidině vaší dcery, použijte skener a ve zdi se zhmotní dveře s označením CB-204.

008 009

Vstupte dovnitř, přečtěte si dokument na zdi a pokračujte do části, kde vás čeká souboj s Josephem Odou. Okamžitě po troskách nalevo vyběhněte nahoru na ochoz a jakmile se objeví Joseph, tak začněte sprintovat kupředu, čímž se vyhnete první střelbě. Uštědřete mu několik ran, snažte se uskakovat do stran před jeho Molotov koktejly a jakmile vám klesne zdraví na polovinu, tak se vraťte do spodního podlaží a obnovte si zdraví pomocí lékárniček. Dále můžete využít pasti s ostnatými dráty, které hodíte na zem a Joseph se do nich snadno chytne a umožní vám ho několikrát zasáhnout. Po jeho zabití si uložte hru a skrytou chodbou za obrazem pokračujte dál. Doběhněte na úzkou lávku, po jejímž zničení využijte trezor na druhé straně propasti a přemístěte se do něj. Pokračujte chodbou dál, pomocí lékárničky na barelech si můžete doplnit zdraví a poté seskočte do podzemního tunelu. Tím zamiřte do podzemní místnosti, kde na stěně najdete dokument Mobius Directive 05 a nově zpřístupněnými dveřmi se vydejte dál.

011 013

Doběhněte do místnosti s ohnivými pláty, které vyjíždějí ze stran, vyhněte se jim a pokračujte do části s rotujícími čepelemi. Tam zničte bedny u pravé zdi, aktivujte páku na stěně, kterou jste objevili a pokračujte dál k místu, kde před sebou uvidíte 2 horizontální rotující čepele. Až budete ta napravo vzadu u zdi, tak utíkejte k páce a s její pomocí je deaktivujte. Následně pak jen pokračujte do zadní části, kde najdete vstup do místnosti CB-205, za kterými vás čeká RPG Sadista. Souboj s ním se nejen odehrává ve stejné místnosti jako ten s Josephem, ale také lze použít stejnou taktiku. Zde je to navíc o to jednodušší, že rakety jsou pomalejší, a když na něj útočíte zblízka, tak není ofenzivní, jako byl Joseph. Po jeho zabití si ze stěny napravo vezměte další Mobius File s názvem Mobius Directive 06, v obchodě si rozhodně kupte raketomet, který je skvělý proti všem bossům a projděte dveřmi naproti save roomu. Doběhněte k mříži, podívejte se na trezor za ní a přemístěte se k němu tím, že si zlomíte vaz.

014 015

Hned poté uvidíte prokletého, který se dokáže zneviditelnit a vaším úkolem bude ho zabít. Možnosti máte dvě, buď použijte rovnou skener vzpomínek a jakmile se objeví, tak do něj střelte z raketometu nebo vysledujte dráhu, po které dotyčný chodí, hoďte na zem nášlapnou past a pronásledujte ho, dokud na ni nešlápne. Po jeho zabití se otevřou dveře CB-210 a vy si budete moci sebrat další část dokumentu Mobius. Pak použijte teleport a přeneste se do garáže, kde vás bude čekat souboj s Amalgamem Alpha. Dle možností použijte raketomet, ale pokud ho nechcete vyplýtvat, tak vždy najdete auto, stoupněte si s odstupem za něj a až ho proti vám Amalgam odhodí, tak ho odrazte zpět zmáčknutím Y (Δ). Tím ho zraníte a na chvíli i omráčíte, takže mu snadno můžete způsobit dodatečná zranění. Celý postup opakujte, dokud Amalgam nepadne a pak se objevíte zpět v podzemí.

017 020

Uvolněnou chodbou před vámi se vydejte dál, doběhněte až do nemocniční části s celami a když se skrze ně podíváte dovnitř a použijete skener vzpomínek, tak uvidíte, kdo byl daným bossem, proti kterému jste bojovali. Na rozcestí uvidíte svou dceru, takže utíkejte ke zdi kde stále a použijte skener. Tím odkryjete dveře a budete moci vstoupit do místnosti, kde si můžete vylepšit vaši postavu a také si uložit hru. V další místnosti se pomocí trezoru dostaňte za mříže, proběhněte chodbou a jakmile omdlíte, tak budete svědky toho, jak vaši dceru odnese Dark Keeper. Doběhněte ke dveřím, za nimi si přečtěte Mobius Directive 08 a teleportujte se do místnosti, kde vás čeká souboj s posledním bossem v tomto DLC. Nejprve se podívejte po této lokaci a najdete tři části, kde můžete pomocí páky shodit na Temného Keepera bodce. Jednu z nich si vyberte, nastražte pod ni 2 pasti s ostny (pro případ, že jedna selže) a jakmile se pod ni chytí, tak rychle přehoďte páku.

023 025

Celou akci následně zopakujte a zabijte ho i podruhé. Jakmile potřetí a naposledy ožije, tak udeří svým obřím mečem do podlahy a objeví se ruce, které vás zabijí na jednu ránu. Jedná se o nejhorší část celého DLC a přitom je řešení opravdu jednoduché. Hned na začátku kolem nich proběhněte a pořád utíkejte kupředu skrze celý prostor a používejte svůj skener. Pokud se nezastavíte, tak se vám nestane, že by se objevili ruce před vámi a zabili by vás, což je největší problém. Po dokončení 2 kolečka používejte nadále skener a hned, jak Dark Keepera uvidíte, tak ho udeřte, čímž zrušíte ruce a bude následovat finální fáze, kde mu jen naposledy uberte zdraví. Jen pro informaci doplním, že pokud vám dojdou pasti, tak Keepera můžete zabít i zbraněmi a poté, co z něj zbude jen hlava v podobě trezoru, tak ji hoďte pod bodce a stejným způsobem ho zlikvidujte. Nakonec jen zhlédněte finální sekvenci a dokončete toto DLC, po jehož dohrání vás čeká několik bonusů, které jste si odemkli.

027 028

xDante1986

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ověření, že nejste robot: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..