0

The Mummy Demastered: Achievement / Trophy Guide

Přehled

 • Celková obtížnost trofejí/achievementů: 3/10
 • Offline: 37 (38 u PS4 kvůli platině)
 • Online: 0
 • Odhadovaný čas na 100% dokončení: 8-12 hodin
 • Minimální počet dohrání: 1
 • Minutelné achievementy/trofeje: 2 (Close Call, Undead Agent)
 • Glitchnuté achievementy/trofeje: N/A
 • Ovlivňuje obtížnost achievementy/trofeje?: Ne
 • Získáte při dohrání na vyšší obtížnosti i ty ajchy/trofeje na nižší obtížnost?: Ne
 • Znemožní cheaty zisk ajchů/trofejí: Nejsou cheaty
 • Extra vybavení: Ne

Představení hry

The Mummy Demastered byl vytvořen studiem WayForward Technologies k poslednímu filmovému pokračování mumie s Tomem Cruisem, přičemž hra má jen málo společného s filmem. Je udělaná ve stylu metroidvanie (kombinace her Castlevania a Metroid), kdy prozkoumáváte poměrně velkou herní mapu, sbíráte vylepšení a bojujete s celou řadou bossů, kterým velí Ahmanet, což je hlavní záporná postava. Celkově se jedná o velice povedenou zábavu určenou hlavně pro milovníky 2D Castlevanie a Metroidu.

Achievementy / Trofeje

Název: Dedication
Info: Odemkněte všechny trofeje ve hře The Mummy Demastered.
Gamerscore: N/A
Trofej: Platinová
Postup: Poslední trofej ve hře, kterou získáte poté, co odemknete 37 předchozích trofejí.

Název: My Enemy, Myself
Info: Zemřete  a nechte se znovu oživit Ahmanet.
Gamerscore: 5 G
Trofej: Bronzová
Postup: Tento achievement si nechte až po dohrání hry bez úmrtí, protože v opačném případě byste museli hrát hru 2krát.

Název: Bandage Your Wounds
Info: Získejte lékárničku.
Gamerscore: 15 G
Trofej: Bronzová
Postup: Ve hře se nachází celkem 10 lékárniček, které vám rozšíří vaše zásoby zdraví a jsou velmi podstatné při dohrání hry bez úmrtí, protože snižují riziko smrti. Na jednu můžete narazíte relativně na počátku hry, Kompletní přehled lokací najdete v mapě.

Název: Lock and Load
Info: Získejte Bandoleer.
Gamerscore: 15 G
Trofej: Bronzová
Postup: Bandoleer je malý baťůžek na munici a ve hře se jich nachází celkem 15, takže na něj narazíte relativně brzo. Větší zásoba munice vám umožní častěji a déle využívat silnější zbraně a urychlit tak likvidaci protivníků. Rovněž je potřebujete všechny získat, abyste odemkli všechny předměty. Kompletní přehled najdete v mapě.

Název: Not a Tomb, But a Prison
Info: Získejte slaňovací výstroj.
Gamerscore: 5 G
Trofej: Bronzová
Postup: Příběhový achievement, který získáte poté, co porazíte prvního bosse obřího pavouka a získáte Khepriho svitek. Následně se s jeho pomocí dostanete na konec horizontální chodby západně od místa, kde jste bojovali s pavoukem a získáte výstroj.

Název: Prodigium Protection
Info: Získejte prsten Wadjet.
Gamerscore: 25 G
Trofej: Stříbrná
Postup: Po získání Khepriho svitku se musíte vrátit do první části ve hře, která je na herní mapě zobrazena fialově a zamířit do nejvýše položené části, kde je helikoptéra. Odtud se vydejte přes velkou místnost na západ a dostanete se do vertikální chodby. Vystoupejte nahoru, nalevo odpalte dřevěný zátaras a vstupte do chodby, kterou pokračujte na západ. Dostanete se do další vertikální chodby, kde přeručkujte po stropě doleva a odpalte kovový zátaras pomocí C4. Následně v místnosti zničte sochu a získáte prsten, který vám vylepšuje brnění a snižuje tak utrpěné poškození.

Název: Hanging Around
Info: Získejte Khepriho svitek.
Gamerscore: 25 G
Trofej: Stříbrná
Postup: Příběhový achievement,  který nelze minout, protože svitek potřebujete v dalším postupu hrou. Získáte ho v místnosti na východě poté, co zabijete prvního bosse obřího pavouka.

Název: Crush the Darkness
Info: Získejte Horův náramek.
Gamerscore: 25 G
Trofej: Stříbrná
Postup: Po zisku Sekerova Ankhu e vraťte do části, kde jste bojovali se třetím bossem Anubisem a pomocí nově nabyté schopnosti se dostaňte do levého horního rohu. Uvnitř místnosti najdete sochu, kterou zničte a seberte tento artefakt, který zvýší sílu vašich zbraní.

Název: Seker Seeker
Info: Získejte Sekerův Ankh.
Gamerscore: 25 G
Trofej: Stříbrná
Postup: Po zabití čtvrtého bosse Scaraba získáte na vrcholu lokace schopnost pohybovat se pod vodou. Vraťte se do místnosti, kde jste porazili Anubise, pokračujte vzhůru do části, která je na herní mapě zobrazena oranžovou barvou a dejte se doprava. V první velké místnosti sestupte dolů do podzemí a seskočte do vody. Jděte doleva, pomocí C4 zničte barikádu a uvnitř místnosti najdete artefakt, který vám umožní používat schopnost Phase Dash.

Název: To New Heights
Info: Najděte svitek bohyně Heket.
Gamerscore: 25 G
Trofej: Stříbrná
Postup: Jedná se o příběhový achievement, protože svitek potřebujete v dalším postupu hrou. Nachází se v nejspodnější části mapy pod oblastí, kde vás čeká souboj s Anubisem.

Název: Stand Your Ground
Info: Získejte Apisovu korunu.
Gamerscore: 25 G
Trofej: Stříbrná
Postup: Po zisku C4 se vraťte do místnosti, kde jste bojovali s druhým bossem Ammitem a pokračujte na západ. Pomocí C4 odpalte železnou bránu a dostanete se do místnosti, kde vystoupejte do levého horního rohu. Zde odpalte i druhou bránu a v místnosti najdete korunu ukrytou v soše. Ta vám poskytuje schopnost, že nebude odhozeni nepřítelem při zásahu, tudíž jen obdržíte poškození a nestane se vám tak, že například při skoku přes propast budete odhozeni a budete muset opakovat určitou část po pádu.

Název: Leave Them In The Dust
Info: Získejte svitek Quebiho.
Gamerscore: 25 G
Trofej: Stříbrná
Postup: Jelikož svitek potřebujete pro další postup, tak se jedná o příběhový achievement. Nachází se v horní větvi modré oblasti na mapě, která má dvě hlavní sekce – levou a pravou. Svitek se nachází ve východní chodbě levé sekce, která je pod save roomem.

Název: Escape the Watery Grave
Info: Získejte svitek Anuket.
Gamerscore: 25 G
Trofej: Stříbrná
Postup: Tento svitek potřebujete pro postup v příběhu, takže se jedná o příběhový achievement. Získáte ho ve věži po zabití čtvrtého bosse, kterým je obří Scarab.

Název: That Was Intense
Info: Po zabití Ahmanet utečte do vrtulníku.
Gamerscore: 50 G
Trofej: Stříbrná
Postup: Po zabití Ahmanet se levou cestou vydejte vzhůru a uhýbejte všem padajícím kamenům a sutinám. Vaším úkolem je proběhnout relativně krátkou část až do ulic Londýna a zde se vydat doprava k vrtulníku. Jakmile do něj nasednete a ukončíte hru, tak se achievement odemkne. Pokud byste v jeskyni zemřeli, nebo by se na vás sesypaly sutiny, tak hra skončí s jiným koncem a achievement nezískáte, naštěstí je možno načíst poslední save, znovu porazit bosse a celý pokus zopakovat.

Název: Undead Agent
Info: Dokončete hru bez úmrtí.
Gamerscore: 100 G
Trofej: Zlatá
Postup: Pro zisk tohoto achievementu musíte celou hru včetně úvodní části dohrát, aniž byste zemřeli. Pokud budete průběžně sbírat lékárničky, které vám rozšíří zdraví, tak to nebude tak složité, jak se na první pohled jeví. Autoři navíc dali možnost do hry kopírovat save a mít 3 různé pozice, proto si čas od času překopírujte hlavní save na pozici 3 a ujistěte se, že položka Deaths ukazuje 0. Jakmile na konci hry utečete do vrtulníku, tak achievement vyskočí na obrazovce.

Název: To Rappel Evil
Info: Použijte slaňovací výstroj.
Gamerscore: 5 G
Trofej: Bronzová
Postup: Po zisku slaňovací výstroje využijte jedno ze slaňovacích míst, které je na mapě zvýrazně světle zelenou barvou. Nelze minout, protože je to nutné pro postup v příběhu.

Název: Wrapping Things Up
Info: Získejte 100% všech předmětů.
Gamerscore: 100 G
Trofej: Zlatá
Postup: Toto bude pravděpodobně poslední achievement, který ve hře získáte, protože se jedná společně se 100% odkrytou mapou o časově nejnáročnější achievementy. K získání všech předmětů použijte mapu zde. Pro tento achievement musíte získat tyto předměty:

 • 7 zbraní
 • 3 výbušniny
 • 10 lékárniček
 • 15 Bandoleerů
 • 50 artefaktů
 • 7 map
 • 4 svitky (Khepri, Heket, Qebui a Anuket)
 • 4 ozdoby (prsten Wadjet, Horův náramek, Sekerův Ankh a Apisova koruna)
 • Slaňovací výstroj

Název: World of Gods and Monsters
Info: Objevte 100% mapy.
Gamerscore: 75 G
Trofej: Zlatá
Postup: Tento achievement získáte v průběhu honu na všechny předměty. Kompletní mapu včetně všech informací najdete zde.

Název: Takes a Monster to Defeat a Monster
Info: Zabijte nemrtvého agenta.
Gamerscore: 25 G
Trofej: Bronzová
Postup: Tento achivement získejte nejlépe po dohrání hry bez úmrtí, jinak budete muset hrát hru znova, pokud něco pokazíte a například si se smrtí uložíte hru. Jakmile vás zabijí, tak budete oživeni a vaším úkolem je najít nemrtvého agenta v místě, kde jste zemřeli, zabít ho a tím pak získat zpět své ztracené vybavení.

Skryté Achievementy / Trofeje

Název: Bring the Pain
Info: Získejte útočnou pušku.
Gamerscore: 10 G
Trofej: Bronzová
Postup: Příběhový achievement, který odemknete po získání Assault Rifle. Ta se nachází v první části hry zvané Graveyard. Stačí se dostat do zatopené místnosti napravo od jednoho save roomu, seskočte do vody a plavat do místnosti nalevo, kde ji najdete.

Název: Boomstick
Info: Získejte brokovnici.
Gamerscore: 15 G
Trofej: Bronzová
Postup: Brokovnice se nachází v malé místnosti nad vertikální chodbou, která vás přivede do místnosti, kde vás čeká boj s prvním bossem – obřím pavoukem.

Název: Light in the Darkness
Info: Získejte plamenomet.
Gamerscore: 15 G
Trofej: Bronzová
Postup: Plamenomet se nachází v místnosti přímo nad tou, kde jste našli brokovnici. Ta je přístupná z východní strany.

Název: Hunt the Monsters
Info: Získejte rtuťovou harpunu.
Gamerscore: 15 G
Trofej: Bronzová
Postup: Na herní mapě zamiřte do zelené části, která se nazývá Prodigium HQ, vydejte se do nejzápadnější vertikální chodby a vystoupejte až úplně nahoru. Tam zničte železnou stěnu pomocí C4 a vstupte do místnosti, kde najdete zbraň Mercury Harpoon.

Název: Heavy Duty
Info: Získejte klastrový raketomet.
Gamerscore: 20 G
Trofej: Bronzová
Postup: V poslední oranžové vertikální chodbě na východní straně mapy vystoupejte až nahoru, odpalte železnou stěnu pomocí C4 a najdete raketomet.

Název: Eradicate Evil
Info: Získejte plazmový paprsek.
Gamerscore: 25 G
Trofej: Bronzová
Postup: Plasma Beam se nachází v zatopené horizontální chodbě, která se nachází v první části mapy na hřbitově. Získat ji můžete až poté, co získáte Scroll of Anuket po zabití obřího scaraba.

Název: Primed for Entry
Info: Získejte granáty.
Gamerscore: 10 G
Trofej: Bronzová
Postup: Granáty najdete hned v první části hry, nachází se v malé místnosti přímo pod místem, kde jste začínali, respektive jeho nejvýchodnější částí. Abyste se sem dostali musíte jít nejdříve na východ, pak dolů a zase zpět na západ.

Název: Cleanse the Shadows
Info: Získejte zápalné granáty.
Gamerscore: 15 G
Trofej: Bronzová
Postup: Zápalné granáty se nacházejí na konci horizontální chodby v modré části mapy zvané Subway Tunnels. Přímo na opačném konci, než kde najdete Scroll of Qebui.

Název: Detonate the Dark
Info: Získejte C4.
Gamerscore: 20 G
Trofej: Bronzová
Postup: C4 se nachází v nejvýchodnější chodbě zelené části mapy, která se jmenuje Prodigium HQ.

Název: Ancient Evil
Info: Porazte obřího pavouka.
Gamerscore: 25 G
Trofej: Stříbrná
Postup: První boss ve hře, na kterého narazíte v jižní části mapy lokace Forest.

Název: Busting Through Barriers
Info: Porazte Ammita.
Gamerscore: 30 G
Trofej: Stříbrná
Postup: Ammit je dalším povinným bossem po obřím pavoukovi, na kterého narazíte v tunelech Subway Tunnels.

Název: Overcome Mortality
Info: Porazte Anubise.
Gamerscore: 35 G
Trofej: Stříbrná
Postup: Anubise najdete v části Prodigium HQ, která je na herní mapě zobrazena zelenou barvou.Poté, co ho porazíte, tak vám achievement vyskočí na obrazovce.

Název: Recognize, Examine, Contain, Destroy
Info: Porazte obřího scaraba.
Gamerscore: 40 G
Trofej: Stříbrná
Postup: Příběhový achievement, který získáte po zabití 4. bosse – obřího scaraba. Ten se nachází na vrcholu hodinové věže.

Název: The Ultimate Evil
Info: Porazte Ahmanet.
Gamerscore: 75 G
Trofej: Zlatá
Postup: Finální boj s Ahmanet má dvě fáze, které se odehrávají v Crusader Tombs. Po jejím zabití se odemkne automaticky na obrazovce.

Název: Through the Heart
Info: Zabijte 2 nepřátele pomocí jednoho výstřelu z harpuny.
Gamerscore: 10 G
Trofej: Bronzová
Postup: Ve hře máte spoustu možností, kde tento úkol splnit. Nejdříve získejte zbraň Mercury Harpoon, následně se dostaňte do částí, kde je velké množství nepřátel, ideálně ti, kteří chodí po cestě přímo za sebou a vám se tak stačí skrčit a vystřelit skrz ně. Jakmile zabijete výstřelem alespoň 2 nepřátele, tak máte hotovo a achievement se automaticky odemkne.

Název: Monster Bash
Info: Použijte schopnost Phase Dash ke zničení zdi.
Gamerscore: 10 G
Trofej: Bronzová
Postup: Nejprve získejte předmět Ankh of Seker a s ním se naučte dělat Phase Dash, což uděláte tak, že zvolíte analogovou páčkou nebo D-padem směr a zmáčknete B. Následně uvidíte, jak postava vyrazí kupředu. Tuto schopnost můžete použít na mnoha místech ke zničení zdi, která například odkryje zkratku a je téměř nemožné, aby se vám nepodařilo nějakou najít automaticky, protože je tato schopnost skvělá ke zkracování si cest a také k rychlému přesunu.

Název: Defy Human Ability
Info: Použijte schopnost Dash Boost.
Gamerscore: 10 G
Trofej: Bronzová
Postup: Abyste mohli provést Dash Boost, tak musíte získat Ankh of Seker a také Scroll of Quebui. Následně najděte dlouhou chodbu, rozběhněte se a jakmile uvidíte, že postava červeně září, tak zmáčkněte B (O) a postava rychle vyrazí kupředu. Tato technika se dá použít na několika místech k proražení speciálních zdí a je rovněž potřeba k zisku jedné lékárničky, takže schopnost určitě využijete.

Název: Tactical Advantage
Info: Odcestujte helikoptérou do nové lokace.
Gamerscore: 10 G
Trofej: Bronzová
Postup: Hned na začátku hry budete vysazeni helikoptérou, kterou musíte použít a odcestovat do jiné lokace. To ovšem můžete udělat teprve poté, co objevíte druhou helikoptéru. Pak jen do ní nasedněte a odcestujte do jiné lokace.

Název: Close Call
Info: Utečte z jeskyní v Iráku.
Gamerscore: 15 G
Trofej: Bronzová
Postup: V první části hry, předtím než se dostanete do Londýna, tak budete muset projít chodbami až do velké místnosti a následně pak utéct stejnou cestou zpět. Pokud v této první fázi nezemřete, což je rovněž potřebné pro zisk achievementu Undead Agent, tak vám achievement vyskočí na obrazovce.

xDante1986

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ověření, že nejste robot: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..