0

Zaklínač 3: Divoký hon – Drakovití: Bazilišci

Pro boj s nimi se hodí: Zlatá žluva, Úl, Olej proti drakovitým a znamení Aard a Igni.
Získatelné materiály: Slabší rudý mutagen, Jazyk z příšery, Dračí šupiny, Baziliščí mutagen, Baziliščí jed a Baziliščí useň.

Bestiář

„Na památku šlechetného rytíře Rodericka, zabitého během udatného boje s baziliškem. Doufejme, že se ta stvůra jeho kostmi zadávila.”

                                                      Nápis na náhrobku, wyzimský hřbitov

Navzdory oblíbené pověře nedokážou bazilišci proměnit něco na kámen pouhým pohledem. To je však jen malá útěcha vzhledem k tomu, že jejich kyselinové a jedovaté pařáty skýtají mnoho jiných možností, jak svou kořist zabíjet.

Bazilišci milují temná a vlhká místa jako třeba sklepy, jeskyně a městské stoky. Loví přes den, kdy trpělivě čekají v úkrytu, než se jejich oběť přiblíží, pak v mžiku vyskočí a provedou smrtící útok.

Během příprav na boj s touto příšerou je vhodné vypít Zlatou žluvu, která propůjčí odolnost vůči jejímu jedu, a také si připravit Tančící hvězdu či střepinové petardy, které jsou proti baziliškům mimořádně účinné.

Kůže bazilišků je velmi cenná surovina pro výrobu slušivých bot a dámských kabelek. Z tohoto důvodu se na jejich lov vydává mnoho mužů, jejichž odvaha je podpořena chamtivostí. Většina těchto lovců končí smutným nezdarem, ale některým se opravdu podaří svou kořist přemoct, což v posledních letech vedlo ke značnému poklesu jejich výskytu. Někteří mágové a druidi se domnívají, že bazilišci by měli být zahrnuti na seznam ohrožených druhů. Ostatní jsou přesvědčeni, že tito mágové a druidi naprosto zešíleli.

xDante1986

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ověření, že nejste robot: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..