0

Zaklínač 3: Divoký hon – Elementálové: Golemové

Pro boj s nimi se hodí: Dwimeritová petarda a Olej proti magickým bytostem.
Získatelné materiály: Golemovo srdce a Esence příšery.

Golemové

„Jestli se máme dostat skrz tuhle zeď, budeme potřebovat dvacet ženistů, sedm mul a tunu salnytru. Nebo jednoho golema.”

                                                          Vilmír Žesť, předák na Uhelné hoře

Golemové jsou bezduchou hmotou, kouzlem přivedenou k životu. Příkazy svého stvořitele poslouchají bez otázek. Díky nezměrné síle, schopnosti ustát bolest, nekonečné trpělivosti a skutečnosti, že nepotřebují ani unci jídla či pití, jsou to ti nejlepší sluhové či strážci, jaké si jen kdo může přát. Když je někdo rozdráždí, nepřestanou bojovat, dokud svého protivníka nerozdrtí, nebo dokud se nerozpadnou na prach.

Porazit golema je nesmírně složité, protože z očividných důvodů nekrvácí, necítí strach ani lítost a není možné ho zranit ohněm ani jedem. Ba co víc, golemovo tělo je tvrdé jako kámen, ze kterého se občas skládá, takže ho i stříbrný meč sotva poraní. Jedinou slabinou tohoto monstra je kyselina v podobě žíravého oleje, kterým pokryjete čepel a tím tak zvýšit své šance na vítězství.

Golemové nepoužívají žádné zbraně, protože je ani nepotřebují. Jejich pěsti, z nichž každá váží přes sto liber, dokážou jediným úderem rozdrtit pevnou žulu. Ráně od golema by se tedy měl každý vyhýbat za každou cenu – žádný štít ji nedokáže vykrýt a žádný meč ji nedokáže odrazit. Není to jednoduchý úkol, neboť tato stvoření se umí pohybovat až překvapivě rychle. Naštěstí jejich ohromná masa znamená, že nejsou příliš obratní a jakmile golem zahájí svůj výpad, tak se nedokáže rychle zastavit, což zaklínači využívají ve svůj prospěch.

xDante1986

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ověření, že nejste robot: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..