15

Zaklínač 3: Divoký hon – Hlavní úkol: Dámy lesa

Doporučená úroveň: 6
Lokace: Velen
Aktivace: Po dokončení úkolu Putování ve tmě.

Odměna

 1. 150 zkušenost za vypátrání Janka.
 2. 150 zkušeností po rozhovoru s Dámami.
 3. 250 zkušeností jakmile se za dámami vrátíte s platbou.
 4. 200 zkušeností za dokončení úkolu.

Úkol: Přečtěte si knihu Dámy lesa a vydejte se do označené lokace, kde pomocí zaklínačských smyslů odhalte oltář. Potom si nechte smysly aktivované a sledujte pověšené tretky po stranách cesty, která vás dovede do malé osady s hromadou dětí a jednou starou ženou, které říkají Bábi. Pořádně je tedy vyzpovídejte, ale nic zajímavého se nedozvíte a tak se vydejte do chalupy, kde se znovu pokuste promluvit s chlapcem a zeptejte se ho na Janka. Bohužel se nic nezmění a tak se venku podívejte po ostatních dětech a požádejte je o pomoc. Budou si s vámi chtít na oplátku zahrát na schovávanou, ale místo toho se jich zeptejte, jestli nechtějí ještě něco jiného a požádají vás o něco sladkého. Až jim ho Geralt dá, tak odlákají bábi a vy můžete vstoupit do domu, kde z malého chlapce vytáhněte informace o Jankovi. Pak se vydejte na označenou mýtinu, použijte své smysly a najděte stopy, které vás zavedou až k noře, kde si zavolejte Janka. Promluvte si s ním, následujte ho ke skále v bažinách a dejte se kolem ní doleva.

029 030

Vylezte nahoru k hnízdu, zabijte harpyje, které na vás zaútočí a vezměte si z hnízda Havraní peří a také Zapečetěnou láhev. Vraťte se tedy za Jankem, dejte mu láhev a jakmile se mu vrátí hlas, tak se ho zeptejte na Ciri. Vraťte se s Jankem do osady se sirotky, promluvte si s bábi a znovu se ji optejte na Ciri po dalších událostech vás bábi odvede k Dámám. Zeptejte se na Ciri a budete požádáni o splnění jejich úkolu, který přijměte a s dýkou se vydejte do vesnice Dolní Strážná, kde najděte rychtáře. Promluvte si s ním a vydejte se k šeptajícímu pahorku, kde na západ od prastarého dubu najdete vstup do podzemí. Vylezte na skálu, vstupte dovnitř a vodou proplavejte do místnosti s kořeny, na které můžete zaútočit a také zničit. Potom se vydejte ven, promluvte si s rychtářem a s “platbou“ se vraťte zpět k Dámám, kde se kromě jiného dozvíte, že stará žena je Anna, žena krvavého Barona a také vše o Ciri, což bude zakončeno krátkou hrou za ni a útěkem před Imlerithem. Jakmile se hra vrátí ke Geraltovi a Dámám, tak dokončete úkol a můžete pokračovat dál v Rodinných záležitostech.

031 032

xDante1986

15 Comments

 1. Ahoj chci vám jen poradit z vlkodlakem, nemusíte ho zabíjet prostě se propližte do jeskyně a ignorujte vlkodlaka 🙂

 2. Nehnevaj sa ale mas to vsade inak tu hovoris ze mame zautocit na korene a zabit ich a vo vedlajsej (Septajici pahorek) mas pisane ze mu mame pomoct..tak ako teda?

  • Záleží na tom, jak chceš aby úkol s baronem skončil. Malá rada je, že bych spíš poslechla dámy lesa. Na hru to nemá vliv zásadní, ale na tvoje pocity po dohrání ano 😉

 3. Ahoj, chcela som sa spýtať, priateľ včera ukončil Putovanie v tme, dostal od Keiry knihu Dámy lesa, uložil hru a išiel spať. Dnes otvoril hru a knihu Dámy lesa nevie nájsť. Neviete mi poradiť čo s tým?

 4. Jasné, chápem, veľká vďaka. Lebo mi nešlo do hlavy, keď som plnil npr. následne úlohu “Krvavý baron”, mal som level 12, a tá úloha mala odporúčaný lv 5 tak mi dávalo nejakých 7xp, alebo 2xp. Zaujímavý systém 🙂

 5. Zdravím, chcel by som sa spýtať, keď som dokončil úlohu “Dámy z lesa”, tak mi dalo len 10xp, nie 200xp, ako sa píše v návode. Neviem, či som urobil niečo zle, alebo som nemal oslobodzovať toho ducha stromu (najskôr som plnil úlohu Šeptající pahorek, až potom “Dámy z lesa), alebo som sa niečo zle pýtal? Nech som urobil čokoľvek, stále mi to dávalo len tých 10xp, dosť ma to mrzelo, lebo 200xp je dosť.

  • Ahoj,

   Zaklínač má něco, co bych nazval Pokročilé levelování. Předepsaný počet Xp dostaneš pouze pokud máš úroveň, která odpovídá doporučené úrovni +5 max….. V opačném případě získáš směšný počet XP.

   Příklad

   Úkol: LV13 doporučená
   Postava: Lv19
   za úkol je předepsáno 200XP

   v tomhle případě bys získal jen 10xp např, ale kdybys měl lv 18 (splňuješ podmínku doporučený lv +5), tak získáš plných 200 XP

 6. Ahoj, může mi někdo poradit jak zabit toho vlkodlaka co je u vchodu do jeskyně? Vlkodlak nehorázně rychle obnovuje své zdraví a je doopravdy nemožné ho zabit… Popřípadě na jako úrovni jste ho dokázali zabit?

  • Ahoj, používej stříbrný meč a potři si ho olejem, rovněž je dobré se podívat do bestiáře, je tam přesně napsané, co se proti němu hodí.

  • Na lvl. 6 se daji zabijet vlkodlaci. Me se osvedcilo (od okazmiku, kde se vlkodlak zacal lecit) pouzivat znameni Axie nebo Quen, ale hlavne ho nenechat vydechnout. Skokem k nemu rychly sek, dva a od nej. Mit pripraveno po kapsach jidlo na doplnovani zivotu a byt porad v pohybu. Kdyz se postesti ho nalakat mezi vice stromu, je sance, ze nez se k tobe dostane, tak se ti doplni znameni.

 7. Ahoj, taky si nevím rady, musim udelat poslední ukol v rodine zalezitosti, ale stale nemuzu nic najít. Chce to po me zjistit dalsi informace o Anne. S internetu jsem zjisti ze musim najit knihu damy lesa. Poradite kde ji najdu???
  Diky moc

  • Měla by být pod úkolovými předměty, tuším, že ji dávala Keira po dokončení úkolu Putování ve tmě, kde porazíš černokněžníka Divokého Honu.

 8. A jak se vůbec dostanu k úkolu Dámy z lesa??? Tamaru jsem našla, ale baron už mi nic dalšího říct nechce, jen že mu mám najít Annu. Nevím, kde začít….

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ověření, že nejste robot: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..