12

Zaklínač 3: Divoký Hon – Místa moci

Místa moci jsou speciální kameny, které vám při každé návštěvě a načerpání moci zvýší sílu určitého znamení na 30 minut. Pokud navíc načerpáte sílu z kamene úplně poprvé, tak získáte i 1 dovednostní bod, který jinak získáte jen za zvýšení vaší úrovně.

Lokace Počet míst moci
Bělosad 6
Velen, Země nikoho 6
Novigrad 2
Skellige 9
Kaer Morhen 1
Speciální 1

Místo moci 1: Bělosad
Efekt: Zvýší na 30 minut sílu znamení Quen.
Lokace: Přemístěte se k rozcestníku Zničený most a pokračujte od něj po cestě na jih. Ve vhodnou chvíli jen zamiřte na východ a dostanete se ke kameni moci.

001 002

Místo moci 2: Bělosad
Efekt: Zvýší na 30 minut sílu znamení Yrden.
Lokace: Přemístěte se k rozcestníku Opuštěná vesnice, který jste mohli aktivovat během zakázky Ďábel u studny a vydejte se na východ. U kamene moci si dejte pozor na medvěda, který ho hlídá.

003 004

Místo moci 3: Bělosad
Efekt: Zvýší na 30 minut sílu znamení Axie.
Lokace: Od rozcestníku Pila zamiřte na severovýchod a na volném prostranství najdete mezi stromy další kámen, který okupuje přízrak. Zabijte ho a načerpejte sílu kamene.

005 006

Místo moci 4: Bělosad
Efekt: Zvýší na 30 minut sílu znamení Igni.
Lokace: Severně od rozcestníku Mlýn se nachází bělosadský hřbitov, kde přímo před kaplí najdete kámen moci.

007 008

Místo moci 5: Bělosad
Efekt: Zvýší na 30 minut sílu znamení Aard.
Lokace: Od posledního kamene moci pokračujte dál na sever k místu, kde jsou dva otazníky blízko u sebe a najdete kámen moci a vedle něj hnízdo příšer. To nejprve zničte a načerpejte sílu z kamene.

009 010

Místo moci 6: Bělosad
Efekt: Zvýší na 30 minut sílu znamení Quen.
Lokace: Nachází se v severovýchodní části Bělosadu. Stačí se přemístit k rozcestníku Most smíšků a od něj pokračovat na severovýchod k místu, kde najdete kámen moci společně s hnízdem monster.

011 012

Místo moci 1: Velen, Země nikoho
Efekt: Zvýší na 30 minut sílu znamení Quen.
Lokace: Přemístěte se k rozcestníku Lornuk u severozápadního pobřeží Velenu a objevíte se před starou pevností. Na mostě se otočte doprava, skočte přímo do vody dole před vámi a na malém výběžku u ostrova objevíte kámen moci.

013 014

Místo moci 2: Velen, Země nikoho
Efekt: Zvýší na 30 minut sílu znamení Yrden.
Lokace: Tento kámen moci se nachází na západ od Vršního ostrova a přesně na jih od vesničky Větvice. Nejjednodušší bude, když budete plnit úkoly pro Keiru Metz a během úkolu Magická lampa se dostanete poblíž místa, kde se kámen v podzemí ukrývá. Pokud byste měli úkol již splněný, tak na obrázcích můžete vidět jednoduchý vstup do jeskyně, který se dá odhalit pomocí artefaktu Oko Nehaleni a který se nachází jihovýchodně od místa moci.

015 016
017 018

Místo moci 3: Velen, Země nikoho
Efekt: Zvýší na 30 minut sílu znamení Aard.
Lokace: Nachází se v bažinách v jižní části Velenu, jižně od Vršního ostrova a rozcestníku Mohylník. Je volně přístupný a také nikým nechráněný.

019 020

Místo moci 4: Velen, Země nikoho
Efekt: Zvýší na 30 minut sílu znamení Yrden.
Lokace: Z vesnice Dolní Strážná běžte na severozápad a objevíte horu, na jejímž vrcholu se nachází místo moci. Na horu můžete vystoupat z jižní strany a bez problémů se dostat až na samotný vrchol po jednom z hřebenů.

021 022

Místo moci 5: Velen, Země nikoho
Efekt: Zvýší na 30 minut sílu znamení Igni.
Lokace: Vydejte se k prastarému dubu, kde se vydáte během vedlejšího úkolu Šeptající pahorek nebo hlavního úkolu Dámy lesa a kousek za místem, kde zabijete vlkodlaka najdete i místo moci.

025 026

Místo moci 6: Velen, Země nikoho
Efekt: Zvýší na 30 minut sílu znamení Quen.
Lokace: Toto místo se nachází jihozápadně od Vesnice sirotků Křivušská Blata a nejlepší je zde se vydat až během úkolu Lysá hora, kde ke kameni moci dorazíte krátce před soubojem s Imlerithem. Pokud se zde budete chtít dostat už dříve, tak přistupte do zmíněné části od západního pobřeží a dojděte ke dveřím do podzemí, které jsou uzamčeny. Po skalách nalevo od nich vyskákejte nahoru a poté přeskákejte dál nad zmíněnými dveřmi. Tím se dostanete přes hlavní část a budete moci pokračovat až k místu moci.

023 024

Místo moci 1: Novigrad
Efekt: Zvýší na 30 minut sílu znamení Igni.
Lokace: Toto místo moci se nachází na Chrámovém ostrově v severní části Novigradu. Hned vedle chrámu Věčného ohně.

027 028

Místo moci 2: Novigrad
Efekt: Zvýší na 30 minut sílu znamení Axie.
Lokace: Přemístěte se k sídlu Vegelbudů a zamiřte si to na sever. Na skále před vámi objevíte kámen moci, takže stačí když ji oběhnete a ze severní strany se ke kameni snadno dostanete.

029 030

Místo moci 1: Skellige
Efekt: Zvýší na 30 minut sílu znamení Quen.
Lokace: Přemístěte se do přístavu Urialla na An Skellige a zamiřte si to na severovýchod k rozcestníku Cesta na Yngvarův kel. Odtud pokračujte po cestě na západ a dostaňte se na samý vrchol Yngvarova klu a objevíte kámen moci.

031 032

Místo moci 2: Skellige
Efekt: Zvýší na 30 minut sílu znamení Yrden.
Lokace: Vydejte se do Harvikenu na ostrov Faroe a namiřte si to na západ k otazníku. Dostanete se ke svatyni, u které se modlí místní obyvatelé a vedle ní i místo moci.

033 034

Místo moci 3: Skellige
Efekt: Zvýší na 30 minut sílu znamení Aard.
Lokace: Během hlavní dějové linky se dostanete na Ard Skellig do lokace Tábor druidů. Jen pár desítek metrů směrem na východ se nachází místo moci.

035 036

Místo moci 4: Skellige
Efekt: Zvýší na 30 minut sílu znamení Axie.
Lokace: Na Ard Skellig se přemístěte k rozcestníku Rozcestí (jižně od přístavu Kaer Trolde) a zamiřte k pobřeží na jihozápadě.

037 038

Místo moci 5: Skellige
Efekt: Zvýší na 30 minut sílu znamení Axie.
Lokace: Přemístěte se do pevnosti Šíleného Lugoše s názvem Kaer Muire a seběhněte do vesnice na západě. Z ní si to namiřte branou na severozápad a odbočte na úzkou cestičku napravo od té, po které běžíte. ta vás kolem skal zavede až k dalšímu kameni moci.

039 040
041 042

Místo moci 6: Skellige
Efekt: Zvýší na 30 minut sílu znamení Aard.
Lokace: Z Tábora druidů se vydejte na východ k pobřeží Ard Skellig a objevíte Osadu Redgill. Z ní si to namiřte na sever a objevíte rozvaliny, které hlídá kyklop. Zabijte ho, vstupte do budovy a nalevo se  vytáhněte po plošinách o patro výše, kde objevíte kámen moci.

043 044
045 046

Místo moci 7: Skellige
Efekt: Zvýší na 30 minut sílu znamení Igni.
Lokace: Vydejte se do Svorlagu na ostrově Spikeroog a pokračujte k opuštěné budově severně od vesnice a jak se k ní dostanete, tak vyskákejte na skálu nalevo. Pak už si to jen namiřte po cestě na vrcholek hory a objevíte místo moci.

047 048
049 050

Místo moci 8: Skellige
Efekt: Zvýší na 30 minut sílu znamení Quen.
Lokace: V podzemí pevnosti Kaer Trolde, kde budete mít přístup během úkolu Královský Gambit. Během něj se rozhodněte, že pomůžete Cerys a následujte ji do sklepa, kde vás přepadnou a vy se dostanete do únikové chodby, kde najdete tento kámen moci.

Není dostupné 052

Místo moci 9: Skellige
Efekt: Zvýší na 30 minut sílu znamení Igni.
Lokace: Vydejte se k rozcestníku Prastará hrobka a zde vám Filippa Eilhart otevře vchod do podzemních elfských rozvalin během úkolu Sluneční kámen. V těchto rozvalinách najdete toto místo moci ve velké jeskyni se sochou.

053 054

Místo moci 1: Kaer Morhen
Efekt: Zvýší na 30 minut sílu znamení Igni.
Lokace: Hned jak se do Kaer Morhen dostanete, tak budete mít k dispozici úkol Poslední zkouška, kde se dostanete do jeskyně a z ní můžete pokračovat až k tomuto místu moci, které nemá na mapě zobrazen otazník, takže místo najděte podle fotky níže.

055 056

Místo moci 1: Speciální
Efekt:
Zvýší na 30 minut sílu znamení Aard.
Lokace: 
Během vedlejšího úkolu Cesta prostorem a časem se budete společně s Avallachem prokousávat skrze jiné dimenze a až se dostanete skrze jednu, která je pod vodou, tak se dostanete do oblasti plné zeleného porostu a skal. Zde se na začátku podívejte nalevo a před vámi uvidíte v dálce kámen moci, k němuž se dostaňte. 

057 058
059 060

xDante1986

12 Comments

 1. Ahoj, náhodou som narazil na miesto moci aj v Toussaintu. Neviem prečo tu návod k DLC o víne a krvi je a polohy miest moci nie. Tak neviem, vie niekto o ďalších resp. koľko ich v tejto lokalite je celkom?

  • ted jsem začal hrát zaklínače po delší době a návody postupně reviduju hlavně co se týče ajchů, mutagenů a přibude nějaký obsah, klidně lze doplnit i toto

 2. Dá sa prosím k miestu moci č. 8 na skellige, ktoré je dostupné počas questu Královský gambit, dostať aj v prípade že som za nástupcu zvolil Hjalmara? Vie niekto poradiť?

  • Ahoj, řešil jsem podobný problém v minulosti to normálně nešlo, byl nějaký postup, který využíval chyb ve hře co jsem viděl na YT, ale mě nefungoval.

 3. Ahoj, koukám že tu hodně lidí píše, že jim kameny nedali dovednostní bod. Měl jsem stejný problém a pak jsem zjistil, že jsem na akční tlačítko pouze kliknul, Gerald si pouze kleknul ale nic jsem nedostal. Pak jsem zjistil že akční tlačítko je třeba dlouze držet po celou dobu sezení u oltáře.

  • Ahoj to netuším. Hraješ od začátku, stalo se ti to po nějakém updatu… trochu víc infa prosím. Je možné, že to i upravili v updatu, ale to by byl dost velký zásah do hry, takže s tím moc nepočítám.

 4. ahoj, chtěla bych radu. Potřebovala bych se dostat na neobjevené místo (viz mapa místa moci Skellige č. 9), je to místo nejblíže místu moci vpravo dole. Už to zkouším asi týden a pořád nemohu cestu najít. Děkuji.
  Káča

  • Ahoj Katko,

   nechci kecat, je to rok…ale hledáš skrze jeskyně nebo na vrcholcích hor… osobně si myslím, že tohle místo mi dalo taky zabrat a pak jsem ho objevil až skrze ty jeskyně.

 5. Ahoj.
  Já jich už dost navštívil, ale nedostal žádné body dovednosti.
  Jsem level sedm a jen šest bodů dovednosti. Můžeš mi prosím poradit? Hraju na PS4.

 6. Zdravím Tě.
  Chtěl bych se zeptat na kameny moci.
  To všechny dávají při prvním načerpání bod dovednosti? Díky

  • Ahoj, přesně jak píšeš. Za každý kámen dostaneš při první návštěvě 1 dovednostní bod a posílení daného Znamení. Při další návštěvě už jen to posílení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ověření, že nejste robot: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..