0

Zaklínač 3: Divoký hon – Nekrofágové: Ghúlové

Pro boj s nimi se hodí: Olej proti nekrofágům
Získatelné materiály: Ghúlí krev, Jedový výtažek, Jazyk z příšery, Zub z příšery, Mozek z příšery, Játra příšery a Sliny příšery

Ghúlové

“Ghůlové se plížej tmou, každýho hned sežerou, dívej se furt za sebe, jinak zbaštěj i tebe.“
                                                                                           Dětský popěvek

Ghúlové a graveiři se těžko popisují. Dalo by se říct, že svým vzhledem připomínají lidi, ale ve skutečnosti jsou pravým opakem všeho lidského. Ačkoliv mají paže a nohy jako lidé, běhají po čtyřech jako psi či jezevci. Třebaže mají lidské tváře, jeden by v nich marně hledal stopy soucitu, rozumu či dokonce záblesk vědomí. Žene je pouze jedna jediná věc: nenasytná touha po lidském mase.

Ghúlové a jejich nebezpečnější bratranci graveiři se většinou krmí v menších skupinách, které občas vede alghúl. Jelikož mají ze všeho nejraději chuť čerstvých mrtvol, objevují se kdekoliv, kde lze najít čerstvě vykopané hroby: hřbitovy, hrobky, katakomby a bojiště. Kdykoliv se jim naskytne příležitost, loví i živé, obzvláště když mají početní převahu.

V souboji jeden na jednoho se zkušeným zaklínačem představuje jeden ghúl malou hrozbu, ale je třeba si pamatovat, že zranění jedinci propadají šílenému běsnění. V takových případech útočí zuřivě a neberou ohled na vlastní bezpečí ani utržená zranění. Je třeba také mít na paměti, že ghúlové a graveiři jsou obzvláště nebezpeční při setmění a v noci.

xDante1986

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ověření, že nejste robot: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..