2

Zaklínač 3: Divoký hon – Nekrofágové: Topivci

Pro boj s nimi se hodí: Olej proti nekrofágům a Igni
Získatelné materiály: Zuby z příšery, Ucho příšery, Kost z příšery, Topivčí jazyk, Topivčí mozek, Oko z příšery, Chlupy z příšery, Slabší rudý mutagen, pařát z příšery a Krev z příšery

Topivci

“U vody musíte bejt zticha. Zaprvně abyste neplašili ryby a zadruhý, abyste nepřilákali topivce.“
                                                                            Janek z Blavikenu, rybář

Topivec připomíná mrtvolu vytaženou ze dna rybníka. Má nezdravě modrou či zelenou barvu, z každého póru mu vytéká sliz a bahno a nezaměnitelný je i dávivý pach hniloby, který se kolem nich vznáší. Proto se lidé často domnívají, že topivci spolu se svými nebezpečnějšími bratranci vodníky, sajranery a utopenci, pocházejí z těl těch, kteří se utopí v mělké vodě. Jedná se tak o poutníky, kteří se zatoulají do bažin, děti, jež plavou daleko od břehu, nebo v případě vodníků podnapilí sedláci, kteří sejdou z úzkých cestiček v močálech.

Stejně jako mnoho ostatních domněnek o příšerách je i tato lichá. Zatímco topivci z dálky člověka opravdu připomínají, zaklínači, kteří mají to pochybné potěšení z častých blízkých setkání, uvedli bezpočet věcí, kterými se jejich stavba těla liší od té naší. Jejich šupinatá kůže, žábry a hřbetní ploutve naznačují, že topivci a jim podobní jsou zcela cizím druhem.

Díky výše zmíněným ukázkám přizpůsobení se jejich prostředí jsou topivci vynikající plavci, dobře vybavení pro život v bahnitých vodách rybníků a jezer, ve kterých přebývají. Často se shlukují poblíž lidských osad, které jsou pro ně skvělým zdrojem potravy.

Tyto stvůry jsou povahou zbabělé a většinou se uchylují k požírání kousků, které vyhrabou na hromadách odpadků či zvířecích mrtvol. Ale pokud by se do jejich území zatoulal nějaký osamělý poutník či neopatrný rybář, změní se z rabovačů na úporné lovce. Dokážou útočit rychlostí blesku, čímž svou oběť překvapí a stáhnou ji pod vodu, kde ji utopí. Pokud zrovna nemají nějak velký hlad, skladují svou kořist pod vodou i několik dní, aby dozrála a byla lahodně měkká a nahnilá. Topivci jsou mimořádně činní za soumraku a v noci, zejména když prší, tehdy dokonce opustí své vodní domovy a vydají se na souš.

Topivci, sajraneři, vodníci a utopenci všichni žijí v nahnilé a dusivé špíně, a tak si vyvinuli velkou odolnost vůči jedům. Ačkoliv jejich podoba připomíná lidskou, jedná se o prostoduchá stvoření, která nejsou chytřejší než kapr nebo štika. Právě proto na ně kouzla ovlivňující mysl, včetně znamení Axie, nemají žádný účinek. Zato jsou však mimořádně náchylní vůči magii čerpané ze živlu ohně, a to včetně znamení Igni.

xDante1986

2 Comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ověření, že nejste robot: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..