0

Zaklínač 3: Divoký hon – Přeludy: Ďábel u studny

Pro boj s nimi se hodí: Měsíční prach, Olej proti přeludům a Yrden
Získatelné materiály: ???

Ďábel u studny

„Má na sobě špinavý šaty, samý hadry, a kůže mu visí z kostí. A úpí… jako by trpěl.“

                                                                                      Odolan z Bělosadu

Obyvatelé Bělosadu si vytrpěli víc, než byl jejich spravedlivý podíl neštěstí. Jarní osení jim zpustošil  průchod vojs, dobytek jim začal krást gryf, a aby ten hořký dort měl i shnilou polevu, u nedaleké studně začala strašit polednice. Není divu, e místní tomuto zlu nakonec začali říkat “ďábel”. Zaklínač vycítil, že ji k tomuto místu cosi poutá, a aby ji mohl poslat do věčných říší, nejdřív musel její tajemství odhalit.

Jakmile s tím bude hotov, bude se muset připravit na boj a polednice, to je náročný protivník. Dokáže svého protivníka vyvést z rovnováhy tím, že ho oslepí a stvoří zrcadlové odrazy sebe sama. Tyto kopie z oběti pomalu vysávají životní sílu, zatímco jejich paní zůstává nedotknutelná. Aby ji zaklínač porazil, nesměl se spoléhat jen na svůj stříbrný meč, ale také na znamení Yrden, které bude zapotřebí, aby se polednice vrátila do hmotné podoby.

Zaklínači vůči příšerám, které zabíjejí, nechovají velkou škálu citů. Ty obzvláště kruté si hnusí a ty nechutné je odpuzují. Ale aby s nějakou stvůrou soucítil, to je úkaz vpravdě vzácný. Ovšem to přesně cítil Geralt k polednici z Bělosadu. Dlouhou dobu ho pronásledovaly myšlenky na mladou ženu, již strašlivá smrt a silné city přetvořily v ono příšerné monstrum.

xDante1986

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ověření, že nejste robot: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..