0

Zaklínač 3: Divoký hon – Prokletí: Berserkové

Pro boj s nimi se hodí: Ďáblova pecka, Olej proti prokletým, Quen a Igni.
Získatelné materiály: ????

Berserkerové

„A teď dojez tu polívku, nebo přijde berserk a spolkne tě zaživa“.
                                                            Skelligská matka peskuje své dítě

Skelligské legendy vyprávějí o mužích známých jako berserkerové, kteří se proměňují v medvědy, když je přepadne bojová zuřivost. Během toho přijdou o veškeré lidské vnímání a místo rozumu je kupředu žene krvežíznivost, kterou musí ukojit, aby se mohli navrátit do své lidské podoby. Těmto příběhům, ze kterých tuhne krev v žilách, však věří málokdo, dokonce i na Skellige, jehož obyvatelé obvykle berou i ty nejméně pravděpodobné báchorky nesmírně vážně. To znamená buď to, že berserkerové jsou pouhým výplodem medovinou nasáklé představivosti, nebo to, že se své schopnosti naučili před ostatními ostrovany skrývat.

Balady skaldů naznačují, že berserka proměněného v žáru bitvy nelze odlišit od skutečného medvěda. Jsou zde pouze maličkosti ve stavbě, například tvar jazyka a zubů, které toto tajemství mohou odhalit. Různé popisy jejich zdatnosti v boji je vykreslují jako nezranitelná stvoření, která necítí bolest a jejichž každá rána se zahojí téměř okamžitě.

Pokud tito muži proměnění v šelmy opravdu existují, je možné se domnívat, že stejně jako v případě vlkodlaků a lykantropů je možné je zranit pomocí olejů, vůči kterým jsou tato stvoření náchylná. Ale pakliže máme tyto prastaré písně o skutcích těchto stvoření , o hromadných vraždách a krveprolitích, jež mají na svědomí , brát vážně, můžeme jen doufat, že žádný zaklínač nebude muset tato tvrzení ověřovat na vlastní kůži.

xDante1986

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ověření, že nejste robot: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..