0

Zaklínač 3: Divoký hon – Prokletí: Potracenky

Pro boj s nimi se hodí: Olej proti prokletým a Axie.
Získatelné materiály: ?????

Potracenky

„Říct, že potracenka je ošklivá, je jako říct, že hovno nemá zrovna valnou chuť. V podstatě je to pravda, ale tak nějak to nevystihuje skutečnost v plném rozsahu.
                                                                 Lambert, zaklínač ze školy Vlka

Potracenky jsou dost možná těmi nejodpudivějšími stvořeními, s jakými se zaklínač může potýkat. Byly zrozeny z mrtvých nechtěných dětí odhozených bez řádného pohřbu, jejich vzhled pak připomíná plod v částečném rozkladu a jejich tělo je znetvořeno nenávistí, strachem a zlobou. Tato odporná stvoření se krmí krví těhotných žen, neboť je žene šílený hlad, který často končí smrtí jejich oběti.

Potracenka ze svého doupěte vylézá v noci, aby se plížila kolem lože matky s outěžkem a vysávala ve spánku sílu jak z ní, tak z nenarozeného potomka. Takto sužovanou ženu nejprve trápí ošklivé sny, pak horečka, blouznění a všeobecné ochabování svalstva. Po několika takových nocích je žena příliš oslabená na to, aby se bránila, a právě tehdy potracenky zaútočí napřímo, když zatnou své dlouhé ostré tesáky do jejího těla a sají krev, dokud matka i plod nezahynou.

Potracenka se tyčí do výše stopy a půl, ale v ohrožení a když je napitá krví, tak se dokáže proměnit. Občas vyroste do podoby znetvořeného a shrbeného muže, který se při chůzi opírá o přední končetiny jako opice. Po této proměně je silnější a násilnější a vrhá se do přímého souboje, během kterého se snaží svého protivníka kousnout ostrými tesáky.

Potracenčinu kletbu je možné zlomit proměnou ve strážného ducha, tzv. strážce krbu, který dohlíží na rodinou, kterou nikdy nepoznal, v domě, který nikdy nemohl nazývat domovem.

xDante1986

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ověření, že nejste robot: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..