0

Zaklínač 3: Divoký hon – Prokletí: Vlkodlaci

Pro boj s nimi se hodí: Měsíční prach, olej proti prokletým, ďáblova pecka a Igni
Získatelné materiály: ???

Vlkodlaci

„Vlci nejsou tak špatní, jak se o nich říká. Vlkodlaci na druhou stranu jsou přesně takoví a ještě horší.“
                                                                                   Elsa Vilge, lučištnice

Vlkodlaci jsou stvoření, která v sobě mají jak kus člověka, tak kus vlka. Ve zvířecí podobě si berou to horší z obojího: od vlků touhu zabíjet a hlad po syrovém mase, od lidí krutost a vypočítavost. Vlkodlactví je způsobeno kletbou a proměny není možné vědomě ovládat. Když se netvor vrátí do lidské podoby, své činy si nepamatuje, protože jinak by jistě zešílel nebo by si vzal život.

Vlkodlaci jsou činní v noci, obzvláště pak  při úplňku. Ačkoliv loví sami, v případě ohrožení si na svou pomoc povolají vlky. Vlkodlaci jen zřídkakdy cítí potřebu z boje utíkat, neboť málokterý z jejich protivníků jim dá zabrat. Svými drápy ostrými jako břitva útočí bleskurychle a jakékoliv zranění si dokážou vyléčit za pouhých několik okamžiků. V boji s vlkodlaky by zaklínač měl mít meč potřený olejem, který ubližuje prokletým bytostem, a mít dostatečnou zásobu petard zvaných Ďáblova pecka.

Někdy je možné vlkodlačí kletbu sejmout, ačkoliv k tomu není žádná jednoznačná a jistá metoda. Zaklínač, který takový úkol hodlá podstoupit, by se měl vybavit notnou dávkou trpělivosti a pevnou zbrojí.

xDante1986

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ověření, že nejste robot: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..