0

Zaklínač 3: Divoký hon – Relikty: Bůžkové

Pro boj s nimi se hodí: N/A
Získatelné materiály: N/A

Bůžkové

„Ještě nedávno se to kolem venkovských městeček hemžilo strážnými duchy. Dnes je téměř nemožné spatřit skřítka, buccu či lutina. A bůžkové, ti odejdou vždy jako první. Taková je cena, kterou platíme za divoký postup rozvoje. “

Z předmluvy ke knize “Světy, které jsme ztratili” od profesora Dorregaraye

Bůžkové (kteří bývají často zaměňováni za lutiny) jsou lesní stvoření přebývající v norách a mechem pokrytých dutých pařezech na okraji lidských osad. Vzhledem i chováním připomínají děti a stejně jako děti se vyžívají v nepleše. Bůžci jsou hluboce zakořeněni ve svém území a konají ochranitelské skutky ve prospěch těch, kteří blízko jejich nor bydlí. Starají se o lid i o zvířata, ale jelikož jsou od přírody plaší, snaží se tak činit nepozorovaně. Bůžky přitahuje veselí a nevinnost, a tak lebedí v přítomnosti dětí a obvykle se ukazují jen mladým.

Tyto pracovité a chytré bytosti rády poskytují malé služby pro lidi, jež mají ve své péči, a na oplátku žádají pouze úctu a platbu v podobě jídla či již nepotřebných nástrojů. Snadno se nechají urazit hulvátským, nevděčným nebo jen hrubým chováním. Bůžkové si také cení míru a klidu. Když začne být vesnice, nad kterou dohlížejí, přelidněná nebo její obyvatelé zapomenou na staré způsoby, svou noru opustí nadobro a vydají se neznámo kam.

xDante1986

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ověření, že nejste robot: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..