0

Zaklínač 3: Divoký hon – Relikty: Duch lesa

Pro boj s nimi se hodí: Dwimeritová petarda, olej proti reliktům a Igni
Získatelné materiály: ???

Duch lesa

„Urazili jsme ho, Svene. Duch lesa se chce mstít. Tímhle nám říká, že jsme sešli ze staré cesty.“

                                                                                    Harald z Fayrlundu

Některé příšery jsou tak silné, že místní obyvatelstvo je začne uctívat jako božstvo. To byl případ i lešije přebývajícího v lesích poblíž skelligské vesnice Fayrlund. Stařešinové byli dokonale přesvědčeni, že na ně tato příšera dohlíží, brání je před nepřáteli a cvičí jejich lovce.

Zaklínač o tom ovšem měl své pochyby. Lešijové jsou zlí, sebestřední tvorové, a ten prastarý, který žil v lesích u Fayrlundu, určitě nebyl žádnou výjimkou.

Geralt věděl, že osvobodit vesničany z područí jejich údajného ochránce nebude nic snadného, pokud se k tomu vůbec odhodlá. Lešij známý jako Duch lesa byl tak mocný, že si osvojil umění značení. To znamená, že tato příšera vložila svou esenci do jednoho z obyvatel Fayrlundu. Dokud bude tato nebohá duše žít poblíž osady, lešij se vždy zrodí u svého doupěte.

Ale i kdyby byla označená osoba ze hry, zabít lešije by nebylo nic snadného. Tato příšera si vydobyla poslušnost obyvatel lesa, mohla  by tak na pomoc povolávat vlky, havrany a dokonce i samotné stromy. Naštěstí měla i jednu slabinu: byla zranitelná ohněm a zejména znamením Igni.

Zaklínači se podařilo lešije zabít, čímž ukončil vraždy, které děsily lesy kolem Fayrlundu. To ale neznamenalo, že potížím vesničanů byl konec…

xDante1986

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ověření, že nejste robot: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..