0

Zaklínač 3: Divoký hon – Relikty: Kernun

Pro boj s nimi se hodí: Dwimeritová petarda, olej proti reliktům a Igni
Získatelné materiály: Kost z příšery, drcená tkáň příšery, lešijí pryskyřice, lešijí mutagen, Černý jednorožec a trofej z lešije

Kernun

„Říkali jsme tomu blbečkovi, že v tom lese něco číhá, ale on tomu nechtěl věřit…“

                                                                       Ludvík Klostěj, dřevorubec

Novigrad, největší hlavní město na světě, vrchol civilizace, hmotný důkaz (či jak by se jeden domníval) schopnosti člověka zkrotit a ovládnout přírodu. Leč hned za hradbami města leží novigradská divočina, a kdo do ní vejde, zjistí, že člověk je pánem tvorstva jen mezi hradbami města.

Jednou z příšer, která se usadila v tomto hustém podrostu, byl starý a silný lešij. Zabil kohokoliv, kdo se zatoulal na jeho území, a to krutým způsobem, který je jeho druhu vlastní: rozdrásal jej jako břitva ostrými spáry, vyvolal ze země dusivé rostliny nebo ho předhodil smečce hladových vlků. Nebýt jeho náchylnosti vůči ohni, a to včetně znamení Igni, a ochrany znamení Quen, člověk by se mohl vsadit, že ani ten nejsilnější zaklínač by tuto příšeru nebyl s to porazit.

Geralt z Rivie dokázal ukončit lešijův život teprve po dlouhém a vyčerpávajícím boji. Jakmile tato příšera zemřela, dřevorubci se mohli vrátit do své někdejší říše. Lesy nyní postupně podlehnou sekeře. Možná, že jednoho dne zmizí úplně a s nimi i jejich příšerní obyvatelé.

xDante1986

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ověření, že nejste robot: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..