5

Zaklínač 3: Divoký hon – Vedlejší úkol: O temnotě a mléku

Doporučená úroveň: 9
Lokace: Novigrad
Aktivace: Kupte si za 40 korun klíč od kupce s magickými předměty v Novigradu, který má obchod hned vedle vývěsky, jižně od Passiflory.

Odměna

 1. 50 zkušeností až překonáte místnost zamořenou jedovatým plynem ze sýrů.
 2. 50 zkušeností za získání přístupu do Aeramasovy hrobky.
 3. Meč Ementáler a 75 zkušeností za dokončení úkolu.

Úkol: Zamiřte k rozcestníku, přeneste se do Oxenfurtu a pokračujte na východ k vyznačené lokaci. Vstupte do zničených ostatků domu, prohlédněte si pentagram na podlaze a použijte interakci se získaným klíčem, čímž otevřete portál, který vás zavede do Aeramasovi kobky. Dostanete se do komnaty, ve které jsou na podstavcích sýry, jejichž aroma je prudce jedovaté a tak musíte postupovat velmi rychle a ihned se uklidit do nějakého kouta bez sýra.

141 142

Na konci se vytáhněte nahoru na plošinu, vyběhněte po schodech nahoru a dojděte k označené zdi, kde použijte předmět na podlaze a projděte skrze portál, který se otevře. Následně seběhněte až k podvodnímu jezírku, proplavte jednou z chodeb na druhou stranu a dostaňte se do jakési laboratoře, kde na stole najdete figurku býka. Nalevo od stolu je pak označené místo, kde použijte interakci a otevřete portál do poslední části. Zde objevíte magickou bariéru a když se vydáte ke zdi nalevo, tak můžete na skálu použít Oko Nehaleni a zrušit iluzi. Za ní se nachází orb, který zasáhněte pomocí znamení Igni a stejně tak i ten druhý na opačné straně místnosti, čímž bariéru deaktivujete. Poté si jen z truhly vezměte figurku hada a od sochy meč Ementáler, čímž úkol dokončíte.

143 144

xDante1986

5 Comments

 1. dobrý den, už vám dnes psal, dáte mi radu, co je to to Oko Nehaleni
  jsem už na desítce a ještě jsem se s tím nesetkal
  díky moc za radu
  pěkný den

 2. Ahoj, moc díky za vřelá slova. Co se týče těchto figurek, tak jsi je už nejspíše použila během úkolu O Temnotě a mléku, slouží k otevření portálu, poté zůstanou z nějakého důvodu v inventáři.

 3. Ahoj 😊 tve navody jsou naprosto uzasne. Snazime se hru hrat ,,bez pomoci”, ale nekdy to proste nejde. Proto doufam, ze mi poradis i ted. Mam v inventari figurku hada, byka a jestera prave z dokonceni tohoto ukolu a nikde nemuzu najit, co s nimi delat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ověření, že nejste robot: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..