8

Zaklínač 3: Divoký hon – Vedlejší úkol: Šeptající pahorek

Doporučená úroveň: 5
Lokace: Velen
Aktivace: Během úkolu Dámy lesa, jakmile se přiblížíte ke starému dubu.

Odměna

 1. Bez odměny. Úkol mění lehce hlavní dějovou linku.

Úkol: Až budete u starého dubu, tak zprava obejděte kopec a narazíte na vlkodlaka, kterého musíte zabít. Potom načerpejte sílu u místa moci, od kamene se otočte doleva a objevíte vstup do jeskyně pod dubem. Vstupte dovnitř, na rozcestí se dejte doprava a skočte do vody. Proplavte vodním tunelem na druhou stranu a tam narazíte na ducha uvězněného ve stromu, kterého zabily dámy lesa. Zeptejte se ho na to, kdo je, ježibaby a možnost ho osvobodit a řekněte mu, že mu pomůžete. Dozvíte se, že musíte získat havraní pera, koně a také jeho ostatky, abyste mohli provést rituál. Východem nalevo, který vám duch otevře, zamiřte ven a vydejte se pro ostatky, které se nachází na okraji bažin, kousek od pahorku. Tam zabijte vodnici a použijte své smysly pro odhalení náhrobku a ostatků. S nimi se vydejte k hnízdu na severu, kde jste našli lahvičku, ve které byl uvězněn Jankův hlas a seberte z něj i havraní pera, pokud jste to neudělali už dříve. Nakonec se vydejte pro divokého koně, kterého okouzlete axií a zamiřte na něm zpět k pahorku, kde s ním vstupte do jeskyně a zahajte rituál. Po jeho dokončení bude ukončen i úkol.

001 004

xDante1986

8 Comments

 1. Záchrana ducha dříve je jiná i v tom že ten duch potom nevypálí tu vesnici (jen jeden dům) akorát ted nevim jak to dopadlo s těma dětma, protože když ho zachráníte až později když vás tam ty čarodějnice pošlou, tak on ty děti pak zachrání, tak je možná zachránil i teď….a jestli jo, tak to pak dopadlo dobře.

  • právěže ne, když zachrání děti, tak dopadne bídně baron a Anna … to byla ta narážka, že to vždy dopadne blbě 😀

   • Tak jsem se dneska kouknul po prvý od doby co jsem tam byl s baronem do Dolní strážné…čekali tam nějaký přízraky a celá vesnice je vyvražděná (jeden chlápek třeba s vidlema v břiše, další se sekerou v zádech), ale vypadá to na “práci” lidí než na ducha. Je to divný, protože při úkolu s baronem “Návrat do křivušských blat” tam byl vypálený jeden dům, ale lidi tam normálně žily. Nikde žádná zmínka o tom co se tam potom stalo, tak by mě zajímalo kdo tam ty lidi nakonec zabil…lovci čarodějnic s Tamarou? Každopádně tohle byl krásnej úkol, kterej když děláš po třetí, víš už o co tam jde a chceš zachránit děti, ducha, lidi v Dolní strážné a barona s Annou, tak to je dilama jak s tím naložit 🙂 ….bohužel to vždycky pro někoho dopadle zle.

 2. jop 🙂 tohle mám popsáno v rozhodnutích ve hře 🙂 taky se mi to dost líbilo, ale musím říct, že záchrana ducha nebo jeho zabití je obojí špatný 😀 dopadne to vždy naprd 😀 Jinak i když ho aktivuješ během úkolu Dámy lesa, tak ducha můžeš zachránit.

  Jinak k té aktivaci… většina třeba zakázek se dá aktivovat, když se objevíš na místě se zakázkou spojeným… píšu to ale tak, jak by to mělo být, takže ten způsob, jakým ho aktivuješ napřímo :).

  • Já to píšu jen pro zajímavost, jak to třeba měl někdo trošku jinak, což mě u týhle hry docela baví. Tvoje návody mam rád a poslední dobou sem čas od času kouknu, na co jsem třeba někde zapoměl a tak, takže díky za to je to děláš.

   • Díky, jo ty rozhodnutí jsou super 🙂 já mám trošku problém v tom, že občas mi některé rozhodnutí nejde přes pusu :D, takže stejně zvolím menší zlo 😀

 3. Úkol můžete aktivovat a splnit ještě před tím než vás tam pošlou ty 3 čarodějnice. Prozkoumával jsem to kolem vesnice Dolní strážná těsně před tím než jsem po prvý vlezl k těch čarodějnicím a když jsem běhal po lese, tak na mě najednou začal mluvit ten duch lesa a že prej mám odejít…tak jsem samozřejmě udělal pravý opak 🙂 našel jsem ho a pomohl jsem mu. Potom když mě ty čarodějnice poslali abych toho ducha zabil, jsem ale neměl žádnou možnost jim říct že jsem ho už osvobodil a celý to potom probíhalo trošku divně, ale pro mě s dobrým koncem. V Dolní strážné jsem se zeptal co že se tam u nich vlastně děje a následně jim jen oznámil že jsem ducha osvobodil. Potom jsem se s ouškem vrátil za čarodějnicema, který se ale chovali jako bych ducha zabil což ale nebyla pravda. Následně při zachraňování Anny s baronem v dalším úkolu Anna nezemřela, barona jsem “tak nějak” usmířil s Tamarou a baron odvezl Annu k nějakému léčiteli.

  • Neni pravda bud si klikal len hlavne dialogy alebo neviem kebyze das aj tie poddialogy pisane bielou tak tam rozdiel je geralt im povie ze ho oslobodil a jezibaby budu reagovat inak ostatne ostava pretoze mu povedia ze ich osudy sa aj tak stretnu takze bojovat spolu nebudu (este)..a aj na zaciatku sa budu chovat horsie k anne a ze si to snou este vybavia a potom neskor cez dialog zistia ze nie anna ich nechala utiect ale ze ten duch atd…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ověření, že nejste robot: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..