6

Zaklínač 3: O víně a krvi – Vedlejší úkoly: Proměna

Doporučená úroveň: 35
Lokace: Toussaint
Aktivace: Po dokončení úkolu Toussaintská šelma vás ve městě zastaví chlapec s dopisem od Yennefer, který aktivuje úkol.

Odměna

 1. Zkušenosti za prohledání hřbitova a prozkoumání mapy od Yen.
 2. Zkušenosti za vstup do rozvalin.
 3. Zkušenosti za zabití magických panterů.
 4. Zkušenosti za zabití chrliče.
 5. Zkušenosti za objevení Moreauovi pracovny.
 6. Zkušenosti za přehrání všech 5 krystalů v megaskopu.
 7. Zkušenosti za získání bílku zmutovaného skolopendromorfa.
 8. Přístup k novým mutacím po dokončení procesu.
 9. Zkušenosti za dokončení úkolu.

Úkol: Vydejte se na místní hřbitov Za chmurami a pod velkým stromem napravo najdete polootevřený hrob, který patřil doktoru Moreaovi. Prozkoumejte ho a zjistíte, že ho někdo už otevřel, načež u hrobu naleznete stopy, které končí jen o pár kroků dál. Po jejich prozkoumání znovu prohledejte hrob a jelikož nic nenajdete, tak se budete muset spolehnout na mapu od Yen (stará mapa Toussaintu). Po jejím prozkoumání se vydejte k pobřeží severovýchodně od vaší aktuální pozice a najděte vstup do zatopených rozvalin. Magický portál se nachází v pozůstatku budovy a to z opačné strany, než je břeh.

20160807151716 20160807153145

Uvnitř seběhněte po schodech, dejte se doleva a doběhněte k místu, kde ze země vystupují ostny. Rychle mezi nimi proběhněte na druhou stranu, seběhněte po schodech napravo a dostanete se na plošinu, kde vás obklopí magická bariéra a ožijí 2 magičtí panteři. Ti chrání vstup a tak je budete muset oba zlikvidovat. Vydejte se dál, na konci jedné chodby najdete u balvanu deník profesora Moreaua. Pak vylezte nahoru do místnosti s panteří sochou, kterou zabijte a vstupte do další místnosti. Ačkoliv je zde natažené lano, tak se ani nepokoušejte po něm sjet dolů, protože by to znamenalo vaši smrt. Místo toho prozkoumejte zatarasený průchod v zadní části a zjistíte, že musíte deaktivovat závory.

20160807153748 20160807154505

Aktivujte své smysly, podívejte se po místnosti a měli byste na stěnách nalézt 4 tlakové spínače, jenž musíte zasáhnout pomocí kuše. Uvolněným průchodem zamiřte do místnosti s velkou sochou, zabijte chrliče, který na vás zaútočí a z jeho ostatků seberte předmět Pracka z chrliče. Pracku položte na oltář vedle sochy a v místnosti se aktivují magické portály. Nejprve projděte tím naproti soše a dostanete se do 2. podlaží v jiné místnosti. Zde nejprve seskočte dolů, po skále čelně proti soše vylezte nahoru do horního podlaží a projděte portálem. Dostanete se do nejvyššího podlaží 3. Místnosti, kde se dejte doleva, doběhněte k propasti, kterou přeskočte a dostanete se k magickému portálu naproti soše v nejvyšším patře.

20160807154629 20160807155823

Tím jen projděte a konečně se dostanete do Moreauovi pracovny. Seběhněte po schodech dolů, nalevo prozkoumejte krystaly a postupně si přehrajte první, třetí a pátý krystal. Dozvíte se, že se profesorovi nepodařilo zvrátit zaklínačské mutace a místo toho je ještě posílil. Podívejte se po místnosti a na stole poblíž najdete jeden z krystalů a druhý pak na lavičce vedle cely. Až je seberete, tak se vraťte k megaskopu, uložte je na polštář a postupně si přehrajte druhý a čtvrtý záznam. Následně zamiřte dozadu do cely, prolezte dírou ve zdi a pokračujte štolou do tmavé jeskyně, kde vás napadne nové monstrum zvané Bledá vdova.

20160807170812 20160807173246

S pomocí Yrdenu a oleje proti hmyzovitým zabijte první dvě vdovy, pokračujte dál jeskyní a tam zabijte třetí. V úzké chodbě za ní prozkoumejte malé hroudy a najdete vaječný bílek zmutovaného skolopendromorfa. S ním se vraťte do laboratoře, použijte bílky na zadní stranu zařízení připomínající železnou pannu a kompletně se svlékněte. Poté už jen vstupte a dokončete proces, který vám dá přístup k vylepšování mutací. Nakonec jen utíkejte do vyznačené chodby, pomocí znamení Aard nabijte magický krystal u pravé zdi a projděte portálem.

20160807180950 20160807181522

xDante1986

6 Comments

 1. Pre tých čo to nejde kušou, ide to aj petardami. Na blízke kamene aard a na ten vzdialený jeden úl a je to.

 2. kusou mi to neslo ,treba pouzit aard , na ten kamen najdalej si treba stat na stlpik zabradlia pri brane ,pouzil som vacsi dosah s mutagenom ale mozno to pojde aj zakladnym

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ověření, že nejste robot: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..